JASLICE

Moj klinac ide u jasle Lunja na Vračaru. Državni je i automatski će biti prebačen u vrtić tako da nema jurnjave. opet.
Ja sam zadovoljna.
A i on deluje zadovoljno.
Ima super vaspitačice, jedna jako mlada i jedna blizu 50 godina. Klopica im je fina. Vrtić je super sredjen i čist.
 
Upomoć za koji mesec počinjem da radim ...
Ima li neko možda iskustva sa jaslicama npr. Palčić ili Mića i Aćim na Vračaru?

Hvala puno unapred

Koliko ja znam, Mica i Acim nije za deci mladju od 3 godine, ali proveri!

Izmedju ulica Kneginje Zorke (ex. Ivana Milutinovica) i Kumanovske (bukvalno prolaz izmedju ulica) su jaslice, mislim da se zovu Carolija, pa pogledaj tamo...
 
Moj klinac ide u jasle Lunja na Vračaru. Državni je i automatski će biti prebačen u vrtić tako da nema jurnjave. opet.
Ja sam zadovoljna.
A i on deluje zadovoljno.
Ima super vaspitačice, jedna jako mlada i jedna blizu 50 godina. Klopica im je fina. Vrtić je super sredjen i čist.

I moj sin ide tamo :smile:
Išao je tamo u jaslice a sada i u vrtić
Takođe sam jako zadovoljan
 
Hvala puno svima na brzim i jasnim odgovorima. Vidim da je "Lunja" omiljeni vrtić :-)
On je u Janka Lisjaka mislim te nam je na žalost malo daleko.
Ako neko ipak ima iskustva sa jaslama baš u Mići i Aćimu (ovo je kombinovani objekat, ima i jasle, a i vrtić ) ili Palčiću , dobro bi došlo.

Obići ću i Čaroliju - hvala za info.

Pozdrav
 
A od koliko do koliko meseci su jasle?
Ako ja upisem dete sad u jasle - znaci ima pravo na vrtic bez obzira što on nije prijavljen?

Jasle su zvanično od 1 do 3 god, mada svi više vole kada je dete ima bar godinu i po.

Automatsko prebacivanje iz jasala u vrtić mislim da znači da objekti prosto imaju unapred razrađenu šemu po kojoj određene jasle imaju unapred zacrtan vrtić u koji kasnije šalju decu. A mislim da konkurisanje za vrtić i dalje postoji, samo je pretpostavljam daleko lakše dobiti mesto ako je dete već bilo u jaslama. No ja sam u ovoj priči ipak samo početnik ... sve tvrdnje su samo moje pretpostavke...:-)
 
Pazi, ja nisam isla tamo, ali mi je moja kuma koja se usled prirode svog posla u to razume rekla da je Mica I Acim odlican. A i kad pogledam ovako od spolja, ima veliko dvoriste, ulica je mirna, jeste da od spolja izgleda socijalno ali to ne mora nista da znaci. U svakom slucaju ja sam planirala da jednog dana pokusam tu. Mislim da je konkurs u maju, pa probaj!
 
Ne, ne Mirabel silno grešiš. U maju se pravi konačna lista, konkurs je otvoren cele godine.
Nemojte da prodjete ko ja. U maju konkurs ja prvi ponedeljak u maju odem, izvinte zatvoren konkurs. Pa traži vezu, na jedvite jade upisasmo dete.

Mamasonja u pravu si. Kod nas su u istom objektu i jasle i vrtić ali je vrtić većeg kapaciteta. Tako da dete koje je bilo u jaslama odmah prelazi u vrtić a ostala mesta se popunjavaju kroz konkurs.
 
Ne, ne Mirabel silno grešiš. U maju se pravi konačna lista, konkurs je otvoren cele godine.
Nemojte da prodjete ko ja. U maju konkurs ja prvi ponedeljak u maju odem, izvinte zatvoren konkurs. Pa traži vezu, na jedvite jade upisasmo dete.

Mamasonja u pravu si. Kod nas su u istom objektu i jasle i vrtić ali je vrtić većeg kapaciteta. Tako da dete koje je bilo u jaslama odmah prelazi u vrtić a ostala mesta se popunjavaju kroz konkurs.

Moja beba je jos mala za jasle, ali ja pocela da se raspitujem! Dobro je da si mi rekla, necu vise da je slusam! Pricala sam jednom drugaricom koja je na listi cekanja vec duuuuuuugo, pa zvala drugu koja bi trebala u to da se razume jer to radi i to mi je rekla.
 
Imam bebu od cetri meseca,i molila bi sve koji znaju bilo sta o jaslicama na C.Krstu da me upute. Kada,gde i kako. Neophodno mi je da pocnem da radim(trazim posao),a sobzirom da mi je ovo prvo dete nisam bas upucena dovoljno.
 
Mirabel, hvala na informacijama dosta su mi pomogle. i ne samo to , pronasla sam jos puno stvari koje su me iteresovale vezane za moje dete t.j. odggoj deteta. Hvala jos jednom. Bicemo u kontaktu.
 
Znam da bi bilo najbolje da je ja cuvam bar dok ne napuni godinu, ali mi je posao neophodan. :mad: U zavisnosti od toga kada nadjem posao moracu da je dam u jaslice, mada kako mi je krenulo sa trazenjem i kakva je ponuda a nemam neke "veze" koje mi otvaraju neka veca vrata, tako da cu izgleda cekat i do pretskolskog dok ne nadjem nesto kvalitetno. Hvala ti u svakom slucaju.
 
Gledala sam jaslice u jednoj evropskoj zemlji - odlicno su organizovani!
Uglavnom su to privatni vrtici/jaslice/predskolske ustanove sa malim brojem dece.
Tu su bebe od 3 meseca pa na dalje.
A u skolu idu sa 4 godine.
Sve to je prosao moj unuk - cesto na kratko trknemo u njihovo mesto pa rado posecujem te ustanove jer su ljudi predivni.

Malo je falilo da ovde otvorimo nesto slicno, ali smo se ipak okrenuli profitabilnijem poslu.

Mislim da je za dete korisno da sto pre krene u vrtic, lakse se socijalizuje.
Jedino ne znam kakvi su nasi vrtici.
 

Back
Top