Internet pretrazivaci

IX

Obećava
Poruka
71
Pozdrav svima.
Treba mi mala pomoc.
Napravio sam web prezentaciju u HTML-u.
Postavio sam je na server, e sad...
U kodu HTML-a, u sekciji <head> sam uneo <META name="keywords" content="...moji keywordsi...">.
Interesuje me kako da "prijavim" prezentaciju, da mi bude u top 10 pogodaka na Google, Yahoo, Krstarici i slicnim pretrazivacima?
 
Johny to je muktrpan proces backlinkovanje prezentacije to sto imas meta taove u strani ne znaci ti nista dok ne optimiziras stranu i kreiras situaciju u kojoj sto je moguce veci broj relevantnih sajtova backlinkuje tvoju stranu

to se naziva SEO ili optimizacija pretrazivaca ilj sticanja boljeg SERP koji u prevodu znaci rang pozicija u pretrazivacu

sustina je da tu odluku ko ce da bude koje po redu resenje za neku kljucnu rec donosi algoritam na osnovu niza parametra. Otome koji parametar koliko znaci se dosta spekulishe jer niko zaista ne zna istinu i algoritam se menja non stop ali formula u popravljanju pozicije treba da bude

search engine friendly page - velicina stranice ne bi trebala da prelazi 30 kb
keyword density - imati kljucne reci u tagovima poznatijim kao meta tags je beznacajno ukoliko nemas te reci na strani u odgovarajucoj gustini (ni previse ni premalo) nemoj nabacivati brdo istih reci, niti maaskirati reci pozadinom jer botovi aint stupid you know) 95% black hat tehnika je zestoko provaljeno.
user friendly - ne treba da kachish pop ups pop unders ili neke glupe efekte
bots friendly - izbegavati upotrebu (dugackih) javascripts i flash objects jer pretrazivaci ih ne citaju i mogu blokirati bota da se probije do sadrzaja u kodu stranice
backlinks - je po mnogima najvazniji element i na osnovu toga je izgradjen PR koji znaci PageRank i to je google izum koj govori o relevatnosti odredjene strane i njenoj popularnosti. To se postze razmenom linkova sa ostalim webmasterima, blogovanjem sa backlinkom prema sajtu, komentiranjem blogova, postovanjem po forumima sa linkom u potpisu profila, pisanjem clanaka na tu temu, digg, facebook, squido, mgnolia, delicio, social bookmarks, etc etc

Kada i u kom trenutku ces se probiti na prvu stranicu google ne zavisi toliko od truda vec od konkurencije jer su oni svoj trud vec odradili. Tj, manja konkurencija na kljucnu rec lakse je probiti se do resenja i to se naziva "niche chose"

glavnom PR svoje stranice mozes proveriti npr

Kod:
www.prchecker.info

a statistiku sajt saobracaja svoje strane globalno

Kod:
www.alexa.com

Uglavnom to sve spada u optimizaciju pretrazivaca ili popularno SEO pa gledaj da se informises na tu temu jer sa meta tagovima kao head element stranice neces daleko dogurati

pozdrav
Faust
 
Hi, me again

evo ti malo pomoci oko prijavljivanja na pretrazivace, postoje automatski programi koji rade automatski iz profila submission forme za pretrazivace

downloadi iz kolekcije autosubmitera za pretrazivace

Kod:
Web CEO 7.0 free
http://w14.easy-share.com/5779141.html

Kod:
AddWeb 8.0.3.8
http://rapidshare.com/files/24874494/AddWeb.Website.Promoter.Pro.v8.0.3.8.rar

Kod:
Internet Business Promoter 9.71
http://rapidshare.com/files/105034692/Internet.Business.Promoter.v9.7.1.Multilingual-ACME.rar

ovo su najpopularniji globalni submiteri nisu bas lokalnog karaktera ali mozes automatski da pustis buzz o stranici

pozdrav,
Faust
 
MOJ KOMP JE INACE sav saren
svi moji folderi ili ,gotovo svi ,su razlicitog oblika i boja
sta da radim kda se tako lakse snalazim,vizualista po prirodi,,,
cak mi je i folder FAVORITES isaran razlicitim ikonicama
Medjutim,kada je rec o favorites folderu
kada hocu da zabelezim neki sajt u favorites,i odem u meni FAVORITES pa u ADD TO FAVORITES otvori mi prozor koji prikazuje taj folder ,sa tim sto nema ni jedne ikone,svi folderi su zuti i iste velicine
bas mi smeta,nepregledno je skroz..ima li nacina da taj prozor prikaze folder sa ikonicama,,,sarenim bak kakav i jeste ,,
hvala
 
IX:
Pozdrav svima.
Treba mi mala pomoc.
Napravio sam web prezentaciju u HTML-u.
Postavio sam je na server, e sad...
U kodu HTML-a, u sekciji <head> sam uneo <META name="keywords" content="...moji keywordsi...">.
Interesuje me kako da "prijavim" prezentaciju, da mi bude u top 10 pogodaka na Google, Yahoo, Krstarici i slicnim pretrazivacima?

vidi sa ovim momcima, vecinu svojih sajtova su probili na prvu stranu, a cifre se vrte oko 200eur...http://agencijanetmark.com/
 
Pre neki dan sam dowmload-ovao Mozillu firefox 2.0,i imam problema sa google-om.Svaki put kad pokusavam da ga otvorim nudi mi opciju "open with" i "save to disk".Download-ovao sam vec bezbroj tih fajlova ali idalje mi izbacuje isto.Ne radi to na drugim sajtovima,a internet explorer ga otvara bez problema.Da li zna neko o cemu se radi?
 
Download-ovao si ih bezbroj?? :lol: Pa sto,covece kad si video da nije ono sto ti treba?
Gde si skinuo mozillu?Da li si imao neku stariju verziju ranije?
Ako si skinuo sa nekog levog sajta pogledaj da nije u bookmarks postavljen google kao precica za nesto...reklama,virus...Mozda i nije to,ali svakako je nesto sto ne bi trebalo da se desava.
Probaj i da skines mozillu sa zvanicnog sajta,ali predhodno ukloni ovu koju sad imas.Ne bi bilo lose i da skeniras komp,mozda je neka stetocina.
 
Mozillu sam skinuo sa njihovog sajta.Cak su e-mailom pitali jel sve ok...Sto se tice googla ne navodi me ni nasta.Samo ga prijavljuje kao "You choose to open(empty space) which is a application/octet-stream.Ne znam da li je ozbiljno ali me zanima da li se to jos nekom desilo...I da li je najbolji potez da je izbrisem?Nov sam na netu,a internet explorer mi je bagovit.Sta mi je ciniti?
 
Ja tebe sad ne razumem.Prvo kazes da kad ukucas google.com ponudi ti da skines neki faj,a sad si rekao da te ne navodi nigde vec pise empty space....
Pitas da li je najbolji potez da izbrises... Ako sam ti to rekao onda je to tako ;) I to ne samo uninstall vec da uklonis sve sto ostaje u program files i u aplication data...Tek onda install.Ulaziti u srz problema sa tvojim opisom istog,nema sanse.

Rekao sam ti sta da radis.Ako ti nije dovoljno,objasni fino ponovo da se razume odma i cekaj da ti neko odgovori.A cisto sumnjam da ce se neko javiti sa identicnim problemom.
Pozz ;)
 

Back
Top