Kad Kina uvede višepartijski sistem

WEISHAUPT

Iskusan
Banovan
Poruka
6.825
Kad Kina uvede višepartijski sistem, a to nije daleko, doći će do osnivanja nacionalnih partija u Tibetu, Sinkjangu (Džungariji), Guangsiju, Unutrašnjoj Mongoliji i Mandžuriji, te do buđenja nacionalne svesti u tim regionima, što će dovesti do separatističkih strujanja i na kraju otcepljenja pomenutih teritorija od Kine. Jednopartijski sistem je na izdisaju i pitanje je trenutka kad će komunistička Kina postati demokratska a zaposednute teritorije vratiti njiohovim pravim vlasnicima. Dakle, uslediće period stagnacije, a sama Kina završiće kao SSSR.

Ne znam za ostale pobrojane oblasti, ali što se tiče Tibeta mogu da kažem samo ovo: sloboda Tibetu i Tibetancima!
 
Хехее...Мош само да им пљунеш под прозор.
Кина је несаломива у заједници са руским ресурсима.

Ти гледај у пасуљ о кинеској будућности,а немој узимати у обзир чињеницу да Кина пуни рупе у америчком буџету куповином државних обвезница,плус да је Америка та која је прошла свој зенит и која доживљава рецесију,а касније вероватно и пад.
 
E to si ti rekao, a ti možeš da govoriš samo u svoje ime. U moje vala nećeš, pa da si se sa nebom spojio..

Ти тврдиш да Кина врши терор над Тибетом према истим оним изворима који су и девдесетих(а данас повремено "подсете" на то како би правдали окупацију) ширили пропаганду о "српском терору" над свим могућим народима Балкана.:D
 
Ти тврдиш да Кина врши терор над Тибетом према истим оним изворима који су и девдесетих(а данас повремено "подсете" на то како би правдали окупацију) ширили пропаганду о "српском терору" над свим могућим народима Балкана.:D

Ne tvrdim ja no milioni boraca za ljudska prava širom sveta (i ja sam jedan od njih), i to nema nikakve veze sa propagandom o kojoj govoriš u drugom delu. Ta me se propaganda ne tiče.

............to je sve američka propaganda...........:!:

Američka propaganda vlada svetom, severnokorejsku ne zarezuju ni njihovi građani kao što ni mi nismo zarezivali SPS-ov RTS 90-tih.
 
А,када ће се у САД укинути диктатура?
Замисли,ако се то деси,како ће Амери шизнути кад схвате да до сад није морало тако?:D

U Americi za sada nema diktature, ali ako dođe do iluminatsklog koordinisanog i dobro isplaniranog napada iznutra na Ameriku, slično 9/11, onda iluminatska FEMA izlazi na površinu, ukida vladu i suspenduje predsednika. Po drugom scenariju, prvi predsednik aUSA koji nije rođen u toj zemlji (biće nemačkog porekla, ne bi me čudilo da to bude Arnold Švarceneger), po dolasku na vlast uvodi neonacističku diktaturu. A onda - ćao talibani.
 
А,када ће се у САД укинути диктатура?
Замисли,ако се то деси,како ће Амери шизнути кад схвате да до сад није морало тако?:D

Slušaj me sad Tesla... Da iole pratiš šta pišem i šta se piše ovde, shvatio bi da ne podržavam ni glupost i bahatost sa američke strane. To prvo.
A drugo, ako komentarišemo neku situaciju u Kini, šta bi bilo, kad bi bilo, kakav ti je argument i uopšte razgovor da odgovaraš sa nekom situacijom nevezanom za Kinu?
Simptomatično rezonovanje i razgovor radikala.
Ne pravi nered ovakvim besmislenim komentarima, posle kad te neko otera gde te otera jer si se nalupetao i provocirao (mada nesvesno), ond aćeš da kukaš.

Još jednom, MOLIM VAS SVE ZA RACIONALNO RAZMIŠLJANJE I REZONOVANJE PRILIKOM DISKUSIJA!
 
U Americi za sada nema diktature, ali ako dođe do iluminatsklog koordinisanog i dobro isplaniranog napada iznutra na Ameriku, slično 9/11, onda iluminatska FEMA izlazi na površinu, ukida vladu i suspenduje predsednika. Po drugom scenariju, prvi predsednik aUSA koji nije rođen u toj zemlji (biće nemačkog porekla, ne bi me čudilo da to bude Arnold Švarceneger), po dolasku na vlast uvodi neonacističku diktaturu. A onda - ćao talibani.

nepovezano.......:confused::confused::confused:
ti si opsjednut američkim "modernim" društvom....itd.....:!:
 
Kad Kina uvede višepartijski sistem, a to nije daleko, doći će do osnivanja nacionalnih partija u Tibetu, Sinkjangu (Džungariji), Guangsiju, Unutrašnjoj Mongoliji i Mandžuriji, te do buđenja nacionalne svesti u tim regionima, što će dovesti do separatističkih strujanja i na kraju otcepljenja pomenutih teritorija od Kine. Jednopartijski sistem je na izdisaju i pitanje je trenutka kad će komunistička Kina postati demokratska a zaposednute teritorije vratiti njiohovim pravim vlasnicima. Dakle, uslediće period stagnacije, a sama Kina završiće kao SSSR.

Ne znam za ostale pobrojane oblasti, ali što se tiče Tibeta mogu da kažem samo ovo: sloboda Tibetu i Tibetancima!


A šta misliš da ih istrebe kao amerikanci indijance ?
 
A u toj Kini kada se ukine diktatura, al' će da bude frke... Ma spektakl kad oni šiznu i shvate da nije dosad moralo tako...

Kina ti je neverovatno specificna drzava ocuvana tako velika u manje vise istim granicama toliko puno hiljada godina. Tamo su ljudi kao mravi, jedu manje i sve u svemu mnogo su jeftiniji nego prosecan radnik na zapadu. Zato su uKini proizvodi jeftiniji i oni zaista napreduju. Tako da nisam bas siguran kako ce oni reagovati na demokratiju. Mislim da to nece biti kao kod nas ili Rusa.
 
Kad Kina uvede višepartijski sistem, a to nije daleko, doći će do osnivanja nacionalnih partija u Tibetu, Sinkjangu (Džungariji), Guangsiju, Unutrašnjoj Mongoliji i Mandžuriji, te do buđenja nacionalne svesti u tim regionima, što će dovesti do separatističkih strujanja i na kraju otcepljenja pomenutih teritorija od Kine. Jednopartijski sistem je na izdisaju i pitanje je trenutka kad će komunistička Kina postati demokratska a zaposednute teritorije vratiti njiohovim pravim vlasnicima. Dakle, uslediće period stagnacije, a sama Kina završiće kao SSSR.

Ne znam za ostale pobrojane oblasti, ali što se tiče Tibeta mogu da kažem samo ovo: sloboda Tibetu i Tibetancima!

Onda verovatno kada se u Srbiji srusi Titoizam ce doci do osnivanja Vojvodjanske nacionalne partije,Sumadijske,Sandzacke...Mislim zasto voditi tudju brigu i mesati se u unutrasnji sistem neke zemlje,kad imas toliko trulog u svom dvoristu...Po tvom postu i temi jasno se vidi da se DS zalaze za komadanje Srbije...
 
Kad Kina uvede višepartijski sistem, a to nije daleko, doći će do osnivanja nacionalnih partija u Tibetu, Sinkjangu (Džungariji), Guangsiju, Unutrašnjoj Mongoliji i Mandžuriji, te do buđenja nacionalne svesti u tim regionima, što će dovesti do separatističkih strujanja i na kraju otcepljenja pomenutih teritorija od Kine. Jednopartijski sistem je na izdisaju i pitanje je trenutka kad će komunistička Kina postati demokratska a zaposednute teritorije vratiti njiohovim pravim vlasnicima. Dakle, uslediće period stagnacije, a sama Kina završiće kao SSSR.

Ne znam za ostale pobrojane oblasti, ali što se tiče Tibeta mogu da kažem samo ovo: sloboda Tibetu i Tibetancima!

Atek kad stane da se cepa Amerika imace najmanje 20 drzava ,sloboda za Meksikance i Idijance.A to nije daleko cim ekonomija posustane a posustaje polako,to je jedino sto ih drzi na okupu.
 
Slušaj me sad Tesla... Da iole pratiš šta pišem i šta se piše ovde, shvatio bi da ne podržavam ni glupost i bahatost sa američke strane. To prvo.
A drugo, ako komentarišemo neku situaciju u Kini, šta bi bilo, kad bi bilo, kakav ti je argument i uopšte razgovor da odgovaraš sa nekom situacijom nevezanom za Kinu?
Simptomatično rezonovanje i razgovor radikala.
Ne pravi nered ovakvim besmislenim komentarima, posle kad te neko otera gde te otera jer si se nalupetao i provocirao (mada nesvesno), ond aćeš da kukaš.

Još jednom, MOLIM VAS SVE ZA RACIONALNO RAZMIŠLJANJE I REZONOVANJE PRILIKOM DISKUSIJA!
Како нема везе са Америком?
Ја се обраћам вама,симпатизерима политике ДС и ЛДП.Односно присталицама евроатлантских интеграција.Ако тежите таквим идејама,онда то ваљда чините из разлога што сматрате да је тамошње друштво за пример(измешу осталог и по демократичности).Америка је та која је предводница евроатлантизма.
С тога,ја сам узео САД као неку врсу "референтне тачке".Нешто на чега ви имате ослонац,на чега се угчедате кад доносите своје резоне.А,немој да се лажемо да то није САД и англосаксонски свет.

Ово друго је твоја измишљотина.
Коме сам се ја жалио за нечије увреде,па још како кажеш кад ме неко отера тамо где ме отера?Као што си могао приметити(ако си),многи моји истомишљеници су бојкотовали овај подфорум,и вероватно с правом јер сматрају да није коректно дозвољавати увреде и протекције према "политички коректним" форумашима.Ја нисам учествовао у бојкоту(мада сам утањио са постовањем),јер сматрам да нисам везан нити опседнут овим форумом,нити имам воље и времена да се бавим таквим стварима.Постоје и други форуми на интернету,па ако ми се не свиди,ја одох.:D
Не волим да се убеђујем данима и недељама,јер ово није јавна друштвена установа,па да се ја борим за нека своја права.Форум је приватно власништво и много ме се сматра како ћете га ви уређивати.На вама је да мислите о томе...
Искрен да будем,ја сам овде ретко доживљавао да ме неко директно и вулгарно увреди и "отера тамо где ме отера"(ја са таквима не бих улазио у дискусију),а на ситне провокације и оне "фине" увреде(типа доскочица) никада нисам реаговао.То ме некада и насмеје.
И зато кажем да измишљаш да се ја жалим.Можда си упамтио једну или две ситуације ако сам се некада пожалио,али да је то моја карактеристика-није.
 
Sacuvaj nas Boze ovih tema...

Ljudi ovde pricaju sa radoscu o imaginarnom komadanju i prizeljkivanju sloma trece svestske sile, dok nasu zemlju SRBIJU(izgleda da su neki zaboravili da je to nasa zemlja) pogadja ogromna kriza, oduzima joj se deo teritorije... Gade mi se takvi ljudi. :mad:

Ps:Uzgred ta treca svetska sila nas podrzava u nasem pokuzaju odbrane ustavnog poretka SRBIJE i odbrani medjunarodnog prava
 

Back
Top