Kako se zasluzuje status ne debila?

Kako dete od deteta-debila zasluzi da dobije bar titulu deteta-ne debila?

Tj da li vi trpate nos u svaki problem vase dece, sve im vi resavate, cak i kad se oni svim snagama bune da ih rese sami i budu samostali ili ih bar po nekad pustite da rese sami problem?

Taman posla, glavni cilj nam je bio, dok je još bilo u stomaku, da mu roditelji što pre ne budu potrebni! Mislim, volimo mi njega, ali ga osposobljavamo da preživi i kad mi pomremo, a ne odgajamo sebi besplatnu negu kad zanemoćamo, pa posle nas potop. To upravo rade roditelji koji tako "vole" svoju decu, da ih učine potpuno zavisnim od sebe!
 
a jesi probao da im se npr NE pohvališ svaki put kad imaš problem
nego npr rešiš ga, pa posle dođeš i kažeš "mama&tata, zamislite šta mi se danas desilo.."

Pa ne pohvalim se ja njima ali oni doznaju. Imaju kontakte svuda u gradu. Od mog oca ne da ne mozes da sakrijes nista nego je to ravno nuli takva mogucnost ne postoji. Sve sto sam precutao se doznalo.

Ali moje pitanje je prvenstveno bilo na temu da li se trudite da decu napravite totalno zavisnom od sebe kako bi mogli da ih kontrolisete. Da li trpate nos u sve njihove poslove.
 
Pa ne pohvalim se ja njima ali oni doznaju. Imaju kontakte svuda u gradu. Od mog oca ne da ne mozes da sakrijes nista nego je to ravno nuli takva mogucnost ne postoji. Sve sto sam precutao se doznalo.

Ali moje pitanje je prvenstveno bilo na temu da li se trudite da decu napravite totalno zavisnom od sebe kako bi mogli da ih kontrolisete. Da li trpate nos u sve njihove poslove.

Da li zivis u malom gradu? Koliko imas godina?
 
То је наш Аца...имаш много његових тема. Муче га мама и тата, не дају му да се бави спортом, терају га да једе чоколаде, а још вуче трауме из детињства што је до основне школе морао да се вози градским превозом. Створили су од њега јадно, несрећно и неспособно биће...па мора с времена на време да нам се изјада и да му пружимо емпатију.:)
 
Kazi mi Hellen. Ali iskreno. Da li je ovo normalno ili nenormalno. Ali iskreno. Otac puni sinu glavu fizickim izgledom, decko je super gradjen ali mu na jednom ukidaju sport. I momak pocne da se goji. Sa 20 godina ima 20 kg viska, iskompleksiran je zbog toga, svaki dan slusa od oca uvrede. Resi da se resi kompelsa. Da sve od sebe 3 meseca mukotrpnog rada, dijeta, znaci gadno odricanje. Od tmurnog, depresivnog lika lagano sastaje normalan covek sa smeskom na licu, dobija samopouzdanje. Na zalost to njegovo dobijanje samopouzdanja zakaci jedan rok na fakultetu.

Da je to tvoje dete, da li ces reci "***** jedan rok, neka resi zivotni kompleks nize vrednosti, da bude srecan, ima i drugih rokova"....ili cem mu zavrsnuti slavinu i opet ga urerati u komplekse u depresiju???

Da je moje dete, ja bi ga maksimalno podrzao da resi svoj kompelks nize vrednosti makar pao i godinu, jer ako ne resi svoj kompleks onda ce da bude isfrustriran, depresivan. A od takve mlade osobe ne mozes mnogo da ocekujes.
 
Naravno da ne bude zabune detetu treba davati da resava male probleme pa polako sve vece i vece. Ako mu date da odma resava problem koji ne moze samo da resi i nastavite tako onda ce ono da pomisli da je nesposobno a na kraju ce da pocne da veruje da je nesposobno i to vrlo iskreno da veruje.
 
Aco, moj otac je bio extra strog i patrijarhalan, ne mozes da verujes koliko, pa sam ja uspela da prodjem bez trauma i depresije.
Radi vezbe covece kod kuce.Ako ti ne da za tetetanu napuni prazne boce s peskom pa ih dizi.Ne trebaju ti neki bog zna kakvi tegovi.Evo momci kod mene u kraju rade zgibove u parku na onim decijim skalamerijama za igranje ili na onoj sipki gde se trese tepih - i niko od njih ne kuka sto nema para.Trce oko zgrade,igraju fudbal,kosarku,rade kuci trbusnjake i srecni su. Samo razmazeni mamini sinovi placu nad svojom nesrecom,a ne umeju da se sami snadju8-) A sto ti ne radis neki poslic sa strane - ubacuj reklame u sanducice ili tako nesto. Tako mozes da zaradis tih 20E za teretanu.I prestani da se samozaljevas, samo jos vise kopas sam sebi rupu.Buduci doktor,majko moja koga ces ti da lecis:roll:
 
Aco, moj otac je bio extra strog i patrijarhalan, ne mozes da verujes koliko, pa sam ja uspela da prodjem bez trauma i depresije.
Radi vezbe covece kod kuce.Ako ti ne da za tetetanu napuni prazne boce s peskom pa ih dizi.Ne trebaju ti neki bog zna kakvi tegovi.Evo momci kod mene u kraju rade zgibove u parku na onim decijim skalamerijama za igranje ili na onoj sipki gde se trese tepih - i niko od njih ne kuka sto nema para.Trce oko zgrade,igraju fudbal,kosarku,rade kuci trbusnjake i srecni su. Samo razmazeni mamini sinovi placu nad svojom nesrecom,a ne umeju da se sami snadju8-) A sto ti ne radis neki poslic sa strane - ubacuj reklame u sanducice ili tako nesto. Tako mozes da zaradis tih 20E za teretanu.I prestani da se samozaljevas, samo jos vise kopas sam sebi rupu.Buduci doktor,majko moja koga ces ti da lecis:roll:

Ja verovala ili ne odlicno radim svoj posao sto se stomatoloske stolice tice bar ono sto radim.
 

Back
Top