Jugoslavija

Ne znam. Ne sećam se (a i najveći period je bio pre mog rođenja), ali mislim da je to bila velika glupost. Oduvek sam bila za samostalnu Srbiju i trebalo je da se lepo raziđemo kao ljudi, a ne ovako izginuše sa svih strana. A zašto? Opet je sve normalno, uspostavljaju se veze. Kako je ljudski život bezvredan.
 
Ne znam. Ne sećam se (a i najveći period je bio pre mog rođenja), ali mislim da je to bila velika glupost. Oduvek sam bila za samostalnu Srbiju i trebalo je da se lepo raziđemo kao ljudi, a ne ovako izginuše sa svih strana. A zašto? Opet je sve normalno, uspostavljaju se veze. Kako je ljudski život bezvredan.

sta je normalno.el citas ti ovi komentari na forum.pa ja se ko srbin uplasim od neki srbi a kako je onda nekom iz drugu naciju.
 
Ne znam. Ne sećam se (a i najveći period je bio pre mog rođenja), ali mislim da je to bila velika glupost. Oduvek sam bila za samostalnu Srbiju i trebalo je da se lepo raziđemo kao ljudi, a ne ovako izginuše sa svih strana. A zašto? Opet je sve normalno, uspostavljaju se veze. Kako je ljudski život bezvredan.

:tick::tick::tick::tick::tick:
 
ma kad se sve zboji i oduzme ... "isto #$%&% drugo pakovanje":cool:
Pazi nije bas tako... postovali su se medjusobom posteni Hrvati i Srbi recimo.. I sto je najcrnje neki roditelji cija djeca danas bacaju i drvlje i kamenje na Hrvate/Srbe.

e sada ce neki drvlje i kamenje... a jedini dokaz ce im biti silom stvorena yuga na stetu srbije. a o tome kako se tada zivelo i sada, niko ni reci
Ademe...
Moj dzeparac je onda bio (sedamdesetih i osamdesetih) mnogo veci nego sto mi je plata danas.
 
Mislim da su Srbija i Hrvatska najviše oštećene Jugoslavijom. Šteta zbog animoziteta.

a čuj... istina vas zaribali s pokrajinama a nas s Neumom malo....

al šta je tu je

ja sretan i presretan i sa ovim štoo imamo....sačuvaj Zeuse da išta dobijemo više od ovog što imamo...samo bi nas unazadilo...u svim segmentima:idea:
 
Jeste samo sto je broj normalnih Srba i normalnih Hrvata vrlo vrlo mali.
Gdje su oni otrovani (ne zatrovani) u posljednjih 18 godina?
O njima necesh da pricash, zar ne?

ja spadam u te koji poštuju sve nacije dakle i Srbe

da nije tako ne bih bio na ovom forumu...ili bi mi bilo rezoniranje ko ovi vikend patriJot-provokatori iz Srbije i Hrvatske:mrgreen:
 
ja spadam u te koji poštuju sve nacije dakle i Srbe

da nije tako ne bih bio na ovom forumu...ili bi mi bilo rezoniranje ko ovi vikend patriJot-provokatori iz Srbije i Hrvatske:mrgreen:
Znam. Nisam ja mislio na tebe ili na mene i josh prilicno svjesnih ljudi na ovom forumu.
Ako ne postujemo svoje komsije, prijatelje, poznanike - necemo biti ni postovani.

Evo vidis naseg Druga Prijatelja i Gospodina Branka. BL.
Skocio covjek sa Zivjala Srbija - Srbija je Kosovo. I neka je. On je nas Drug.
 
Da li jos neko misli da nam je u Jugoslaviji onoj pre 90-te bilo lose?

Mislim da tada nismo razmišljali o tome. Nismo imali razvijenu svest u tom pravcu, niti smo mogli predvideti neke kasnije dogadjaje.

Danas, sa vremenske distance od nekih 20-ak godina, mislim da je, imajući u vidu političku činjenicu da su velike sile stvarale sve Jugoslavije, to u neku ruku bilo čedo intimnih odnosa Istoka i Zapada. Kasnije to dete više nije bilo poželjno, pa je odlučeno da se prepusti sudbini i pusti niz vodu.

Ekonomski gledano, većina će reći da je bilo bolje u smislu standarda, a to je posledica kreditiranja MMF-a i podrške spolja. Čak su dozvolili i ostajanje van blokova, te formiranje Trećeg sveta Nesvrstanih. Sve je finansirano i odobreno i opet je neko odlučio da je dosta.
Tako to funkcioniše i danas.
Prema tome, šta je ko dobio i šta je ko izgubio veoma je diskutabilno.

Ostaje nam da živimo sa tim, da što manje gledamo nazad, da ne ponavljamo greške ako smo ih činili, te da shvatimi jednom za svagda - U POLITICI NEMA LJUBAVI, SVE JE INTERES.
 

Back
Top