Fenomen optuzivanja

ZORO-

Iskusan
Poruka
5.176
Primecujem jedan fenomen(a nije cokolada :) ) u danasnjem drustvu a pretezno izrazenom u mladjim osobama, a vrlo je vidan i na ovom forumu.

Sta god neko nesto da ucini ili ne ucini uvek ce mu/joj neko nesto zameriti. Kreten si sto si to uradio ovako, a ne onako. Ali ta kritika je npr totalno neopravdana jer je bas uradjeno ispravno. Ali poenta je da nije ni bitno sta je uradjeno jer uvek ce se naci neka osuda za taj cin. Cak i kad se nista ne uradi sledi osuda da nista nisi uradio. I onda ti kao odlucis da ces posvetiti pola sata-sat svojih zivaca da nekoj/m objasnis svoje postupke i da si tu ti ipak ispravno uradio, a tih pola sata se protegne na par dana. I onda dolazis u situaciju da se zesce smaras sa takvom osobom i onda pomislis da je lakse u startu reci "ma da u pravu si" ili od svega lepo napraviti neku zaebanciju i skrenuti temu, sto opet nije resenje problema. Daklem svi mi ceznemo za nekom lepom i normalnom komunikacijom ali cesto ne vidimo sebe da nismo i samu u stanju da je pruzimo.

Druga stvar sto primecujem a mislim da je povezano je da se uvek ide u neke krajnosti. Daklem ili je maximalno bogat ili max siromasan, isto vazi za mrsav-debeo, dobar-zao itd.

Da li vi primecujete ove fenomene i kako to promeniti?
 
Primecujem jedan fenomen(a nije cokolada :) ) u danasnjem drustvu a pretezno izrazenom u mladjim osobama, a vrlo je vidan i na ovom forumu.

Sta god neko nesto da ucini ili ne ucini uvek ce mu/joj neko nesto zameriti. Kreten si sto si to uradio ovako, a ne onako. Ali ta kritika je npr totalno neopravdana jer je bas uradjeno ispravno. Ali poenta je da nije ni bitno sta je uradjeno jer uvek ce se naci neka osuda za taj cin. Cak i kad se nista ne uradi sledi osuda da nista nisi uradio. I onda ti kao odlucis da ces posvetiti pola sata-sat svojih zivaca da nekoj/m objasnis svoje postupke i da si tu ti ipak ispravno uradio, a tih pola sata se protegne na par dana. I onda dolazis u situaciju da se zesce smaras sa takvom osobom i onda pomislis da je lakse u startu reci "ma da u pravu si" ili od svega lepo napraviti neku zaebanciju i skrenuti temu, sto opet nije resenje problema. Daklem svi mi ceznemo za nekom lepom i normalnom komunikacijom ali cesto ne vidimo sebe da nismo i samu u stanju da je pruzimo.

Druga stvar sto primecujem a mislim da je povezano je da se uvek ide u neke krajnosti. Daklem ili je maximalno bogat ili max siromasan, isto vazi za mrsav-debeo, dobar-zao itd.

Da li vi primecujete ove fenomene i kako to promeniti?

Taj "fenomen" se zove plitkost.
I nema šanse da se promeni, kao što, veruj mi, nema ni mnogo veze sa godinama.
 
ma nisi u pravu! sto te gluposti pises, ili pisi nesto pametno ili nemoj da pises!

:lol: mislis na ovu reakciju?
nisam primjetila
al' opet, imam dosta ljudi na ignore
pokusaj, radi ;)
Haha, ne radi se uopste o forumu. Ja razmisljam samo o RL-u. A i malo je bezveze odstraniti takve osoba iz svog zivota, jer ipak realno to nije neki smrtni greh zbog kojeh bi to uradio. A mozda se radi o kolegama sa posla kojih ne mozes da se resis na "ignore", al da se ne lazemo jeste uglavnom se radi o osobama suprotnog pola. Ipak je pitanje kako iz svega izvesti lepu i normalnu komunikaciju a ne kako ignorisati.
 
Ako si kulturan i vaspitan zasto se pitas da li si u stanju takvu komunikaciju pruziti..samo je stvar u inspiraciji sagovornika..zobidji sirovine i ne dozvoli da ti oduzimaju pozitivnu energiju.Ispravljanje krivih drina je corav posao..narocito sto su ljudi ograniceni..posto si normalan i imas osecanja..da se ne bi pitao da li negde gresis..ne ostavljaj nista nedoreceno i isteraj sve do kraja.
 
Ako si kulturan i vaspitan zasto se pitas da li si u stanju takvu komunikaciju pruziti..samo je stvar u inspiraciji sagovornika..zobidji sirovine i ne dozvoli da ti oduzimaju pozitivnu energiju.Ispravljanje krivih drina je corav posao..narocito sto su ljudi ograniceni..posto si normalan i imas osecanja..da se ne bi pitao da li negde gresis..ne ostavljaj nista nedoreceno i isteraj sve do kraja.

Ti si bas tipican primer ljudi koji sve svode iz krajnosti u krajnost, to sam primetio.
 
Haha, ne radi se uopste o forumu. Ja razmisljam samo o RL-u. A i malo je bezveze odstraniti takve osoba iz svog zivota, jer ipak realno to nije neki smrtni greh zbog kojeh bi to uradio. A mozda se radi o kolegama sa posla kojih ne mozes da se resis na "ignore", al da se ne lazemo jeste uglavnom se radi o osobama suprotnog pola. Ipak je pitanje kako iz svega izvesti lepu i normalnu komunikaciju a ne kako ignorisati.

i za rl, ako je neko smisao svog zivota pronalasao u optuzivanju,
ili dematovanju tvog stava a da ga nije ni saslusao do kraja, zasto da ne?
ignore
postoji i kulturan nacin za to :)
 
Primecujem jedan fenomen(a nije cokolada :) ) u danasnjem drustvu a pretezno izrazenom u mladjim osobama, a vrlo je vidan i na ovom forumu.

Sta god neko nesto da ucini ili ne ucini uvek ce mu/joj neko nesto zameriti. Kreten si sto si to uradio ovako, a ne onako. Ali ta kritika je npr totalno neopravdana jer je bas uradjeno ispravno. Ali poenta je da nije ni bitno sta je uradjeno jer uvek ce se naci neka osuda za taj cin. Cak i kad se nista ne uradi sledi osuda da nista nisi uradio. I onda ti kao odlucis da ces posvetiti pola sata-sat svojih zivaca da nekoj/m objasnis svoje postupke i da si tu ti ipak ispravno uradio, a tih pola sata se protegne na par dana. I onda dolazis u situaciju da se zesce smaras sa takvom osobom i onda pomislis da je lakse u startu reci "ma da u pravu si" ili od svega lepo napraviti neku zaebanciju i skrenuti temu, sto opet nije resenje problema. Daklem svi mi ceznemo za nekom lepom i normalnom komunikacijom ali cesto ne vidimo sebe da nismo i samu u stanju da je pruzimo.

Druga stvar sto primecujem a mislim da je povezano je da se uvek ide u neke krajnosti. Daklem ili je maximalno bogat ili max siromasan, isto vazi za mrsav-debeo, dobar-zao itd.

Da li vi primecujete ove fenomene i kako to promeniti?

taj fenomen se zove
"prevelika nerealna ocekivanja" koja rezultiraju :arrow:
"prevelikin realnim razocarenjima"

lepo si rekao "krajnosti"...
...verovatno nam nedostaje odmerenosti i decentnosti
i u nasim ocekivanjuma i u komunikaciji sa drugim ljudima...:)
 
i za rl, ako je neko smisao svog zivota pronalasao u optuzivanju,
ili dematovanju tvog stava a da ga nije ni saslusao do kraja, zasto da ne?
ignore
postoji i kulturan nacin za to :)

Pa interesantno je slusati nekog sagovornika, pod pretpostavkom naravno da i on tebe slusa. :-) Ignore nije opcija, bar ne zbog toga. Problem je ditanca koja se medju ljudima stvara pri takvim konverzacijama. Vise pozelis da je ta osoba daleko od tebe nego blizu. :rolleyes:

ili dematovanju tvog stava a da ga nije ni saslusao do kraja,
Bah pa ti razmisljas unapred. :lol:
 
taj fenomen se zove
"prevelika nerealna ocekivanja" koja rezultiraju :arrow:
"prevelikin realnim razocarenjima"

lepo si rekao "krajnosti"...
...verovatno nam nedostaje odmerenosti i decentnosti
i u nasim ocekivanjuma i u komunikaciji sa drugim ljudima...:)

Hm u ovom slucaju nisu prevelika ocekivanja jer sta da se ocekuje? Bilo sta da se uradi ne valja. Daklem uopste se i ne ocekuje ispravan rad, bar ne kod takvih osoba.

Objasni nam fenomen "prevelikih realnih razocarenja"? :lol: Ili su prevelika ili su realna.
 
Ова тема ће надам се то показати. :mrgreen:

Не волим лажно љубазне разговоре. Не знам зашто ме лепа и нормална комуникација на то асоцира...:roll:
Вероватно зато што се све претворило у крајности...:lol:
Нормалном комуникацијом сматрам ону у којој има доста истине. А истина уме да буде и НЕлепа...:cool:
И можда разговор може бити само леп или само нормалан, никако и једно и друго...
 
nishta ja tebi ne verujem... nego, da ne kvarimo choveku temu...:neutral: hm... shta reci... nemam problem sa "fenomenom optuzivanja" niti obracam neku paznju na isti, shto naravno ne znachi da ga nisam svesna... al sam ga sad zapetljala, a? razumece valjda neko, ako ne, slobodno me "optuzite"...;):D

Eto ti sad..a ja uvek iskren.:D.vidis..ja sam primetio da je zoro ok lik koji se uvek smeje i nikad nije rekao ruznu rec..mislim da sam ja njega malo bolje skapirao nego on mene.
 

Back
Top