"Demokratija"Zbog saobracajke koju je izazvao maloletni sin ocu otisla kuca na dobos!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
Шабац – Као што је и најавио, Владимир Гутић (47), из мачванског села Рибари, јуче је у 10 часова испред Окружног суда у Шапцу почео штрајк глађу. Због саобраћајне несреће, коју је његовим украденим возилом изазвао тада малолетни Слободан Бјекић, суд му је наложио да плати одштету од 3,2 милиона динара, а 8. априла ове године његова кућа, помоћне зграде и 29 ари плаца су продати на лицитацији. Судије су пресудиле да је Гутић, који се у тренутку несреће налазио у Бањалуци, одговоран што је у свом дворишту оставио незакључаног „стојадина”!

Пред шабачки суд су дошли и Гутићева бивша супруга Зора (43), синови Зоран (13) и Јован (18), брат Милан (60), али и тридесетак њихових комшија и школских другова са транспарентима, на којима је писало: „Председниче, исправите своју грешку”, „Вратите им кућу и све ће бити у реду”, „Имате ли ви децу”, „Вратите им кућу и миран сан”, „Зоране, ми смо са тобом – седми разред из Рибара”... Потресне сцене су пратили и бројни Шапчани, који су отворено негодовали поводом догађаја о коме су се два дана раније информисали у нашем листу.

– Саобраћајна несрећа у којој је Слободан Бјекић, возећи под дејством алкохола, тешко повредио Зорана Васића и Данијелу Јовановић, догодила се 1994. године. Његов отац га је одмах узео у наручје и рекао ми: „Ја за њега одговарам, ти ништа не брини”. Нисам хтео да их тужим, јер је украдени аутомобил био стар, вредан једва 1.000 евра, а они сиромашна породица. Нажалост! Сада су ми послали поруку – ако ми продају кућу да пређем код њих да живим. А у чијој кући они живе? – поставља питање на које већ зна одговор узрујани Гутић.

Када је 2003. године добио пресуду да плати огромну одштету, Владимир и Зора су се споразумно развели, при чему су њој „припали” деца и имовина. Слободану Бјекићу (јер је био малолетан) изречена је васпитна мера, а његовим родитељима је наложено да такође плате одштету. Међутим, Бјекићи су своју имовину превели на тетку, а Гутићима ће приликом извршења судског решења судије рећи да им је „развод био фиктиван”.

– „Игранку” је започео адвокат Стеван Којић, који ми је, пошто сам шест година радио на црно у Русији, рекао да нема потребе да долазим и излазим пред суд, јер ће наводно он све то завршити. Испоставило се да Којић на суд уопште није ни долазио. Када је стигла пресуда, чупао сам косу с главе – каже Владимир.

– Родом сам из Босне. Кућа у којој сам се удала била је мала и трошна. Ево, то су те фотографије. Стављала сам ћебад уместо тепиха да је мало улепшам. После развода започела сам изградњу нове зграде. У томе су ми помагали моје петоро браће и пет сестара. Последњу црепљику ставили смо 2005. године. Е ту нову кућу, коју сам својим рукама створила, сада су одузели. Јака сам жена, али срце је хтело да препукне, када су извршитељи дошли у авлију – каже Зора.

После првобитног противљења, председник Окружног суда Владимир Бајић примио је Гутиће, али није дозволио да сусрету присуствују представници медија. У каснијем разговору с новинарима, он је случај ове породице упоредио с „дубоком комом”.

– Правоснажне судске пресуде не могу се мењати, а Гутићи су пропустили све рокове. Чак и да туже осигуравајуће друштво „Стрела”, које је касније отишло под стечај. Они су бирали адвоката, а ја не могу да улазим у то колико их је квалитетно заступао. Уколико су били незадовољни, могли су да га туже или пријаве адвокатској комори. Затражио сам од судије Бранке Ђукић да детаљно прегледа овај предмет и види да ли се на неки начин, ванредним правним лековима, може помоћи овој породици – истакао је Бајић.

Председник Окружног суда у Шапцу је потврдио да закон аутомобил третира као опасну ствар, као и да су такви случајеви већ забележени у нашој судској пракси

http://www.politika.co.yu/rubrike/Drustvo/SHtrajk-gladju-zbog-kuce-na-dobosh.sr.html


------------------

strasno je dokle je dosla ova "demokratija" :mad: . da zbog saobracajke koju je izazvao maloletni mladic celu jednu porodicu isteraju na ulicu :mad: sramota :mad:
 
При том тај исти малолетник је колико сам схватио украо возило и извршио тиме кривично дело Противзаконитог отуђивања имовине, чиме се скида сва одговорност са власника аутомобила. Шта ћшете, демократија.
 
Јао бре Цаки не лупетај,. Коју је то ТВ станицу затворио Вучић? ислим, твоји постови постају заиста бедни.

Moji mozda postaju,tvoji su bedni vec odavno. Ma da,kad je aca bio ministar nijedan medij,ni pisani ni elektronski,nije imao nikakvih problema.
 
Ок. Које ТВ станице су затворене? Наравно, ако ћемо сада да причамо о томе ко је колико медија забранио, један писани медиј је забрањен само због објављене фотографије НАЦИОНАЛ беше јел? И то у време ДОС. Прекини више, то нема везе с темом.

Овде се ради о томе да је судство доведено на руб пропасти због демократизације Србије. Наравно, од демократизације нема ни Д.
 
Opet nesređenu situaciju u zemlji dovodiš u isključivu vezu sa demokratskim strankama (čudi me kako Tadića nisi prozvao). Takva situacija vlada na ovim prostorima oduvek. Ali ODUVEK.
Da se ponašam kao neki radikal, odgovorio bih paralelnim pitanjem i skretanjem sa teme - a kako to da je čovek u Presvetoj Rusiji radio na crno? I slične gluposti.
Ili ih se uhvatio za onaj deo gde se pominje da su ovakvi slučajevi i ranije zabeleženi u našij sudskoj praksi. Ovo ''ranije'' se, verujem, odnosi i na neki period pre proteklih 8 godina valjda, a?
Znači, ovakve teme i nebuloze ne mogu da stoje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top