Dobar razvod ili los brak

Mislim da ni jedan razvod nije dobar..stvar je u odnosima dvoje za vreme razvoda i posle..cak ne znam ni sta znaci to los brak..nije to los brak vec po meni u njemu ne ide sve kako treba i jedno od dvoje ili oboje se u takvom braku ne osecaju dobro..vec ugrozeno ili kao zrtve..ne bih to mogla da podnesem...radije bih nastavila dalje sama..u svakom slucaju..nije normalno da budes u necemu ili sa nekim ko te ugrozava po svakom osnovu..najvise emotivno..
 
pa ša ja mogu da savetoojem ljoode kojima je nešto što bi trebalo da boode sveto....pojeo skakavac........naročito ako imaju decu...ili ako su ekonomski u nezavidnoj sitooaciji.......nije razvod lomljenje preko kolena....mnogo tu ima stvari...
 
Ako nema ljubavi, nema ni harmonije a bogami ni sreće... U tom slučaju razlaz svakako.

Budući da sam otac jednog prelepog malenog bića, mogu vam reći da deca (moje iskustvo) daju jedan drugi nivo celoj priči zato što je sada umešana i treća (ili više dece) osoba pa je i ljubav jača i veća (imaš još jedan jak motiv da nastaviš napred).

Čovek postane svesniji i odgovorniji a to dovodi do još veće zrelosti između partnera. Pažljivo birajte partnera, morate biti spremni na kompromis zato što nijedan ne može biti idealan a to znači da ćete negde morati malo da olabavite i eventualno progledate kroz prste u slučaju da kritika ne rešava stvar. Sve je pitanje koliko ste tolerantni i istrajni. Imajte na umu da se ljudi preokrenu začas te je moguće da partner u stvari ide u pogrešnom pravcu i to sve u vašem neznanju. E tu onda nastaju sranja i nezadovoljstva, preljube i ostale gluposti... Svaki čovek može da uspe ako stvarno to želi i ako ima petlje i morala (principa). U pitanju je zdrav razum i vera. Ako si već odlučio/la da uđeš u ozbiljnu vezu, onda i podrži svoju odluku. Ako nisi siguran, batali, nećeš uspeti 99%.

Žalosno je što se mnogo ljudi razvede a imaju decu koja posle rastu nesrećna. Traume ostaju ma koliko god deca to poricala. Jedno je kada nema traume, a drugo je kada dete potisne to... Zato je meni žao što u brak ulaze totalno nespremne osobe. Neodgovornost je ekvivalent nezrelosti. Nezreli ljudi nisu za brak. Poradite prvo malo na sebi pa onda napravite nešto od svog života. Prvo moraš školu da prođeš da bi znao šljaku. Klasika...
 

Back
Top