Jasenovac vs. Blajburg

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.456
Za Blajburg pet puta više novca nego za Jasenovac
Od 600.000 kuna, koliko je Sabor namenio za komemoracije žrtvama Drugog svetskog rata za kvislinge je odobreno 500.000, a za ubijene Srbe, Jevreje i Rome samo 100.000.

Više na http://www.politika.co.yu/rubrike/exyu/Za-Blajburg-pet-puta-vishe-novca-nego-za-Jasenovac.lt.html

Za Jasenovac neću reći ni reči. Samo oni koji neće da znaju ne znaju šta je bio taj najmonstruozniji konc logor u WW2.

Blajburg je posebna priča. A, o njemu zaista mnogi ne znaju ništa ili skoro ništa.

Blajburg se nalazi u Austriji. To je mesto gde su partizani i Englezi ubili oko 10.000 izbeglih ustaša, četnika i belogardejaca, najviše ustaša.

Ovi gore pobrojani su se povlačili sa Nemcima i u Blajburgu su Englezi sve razoružali, Nemce propustili, a ostale zadržali, dok ne vide s Titom šta s njima raditi.
Tito im je svima presudio po kratkom postupku.
Tamo je poslata partizanska kaznena ekspedicija, sastavljena od, uglavnom, rodbine pobijenih od strane ovih gore navedenih. Znači ljudi željni osvete.

Kad su stigli počelo je masovno ubijanje. Oni koji su pokušali da se probiju prema Englezima su ubijeni od strane Engleza.

Uspomenu na Blajburg je probudio Franjo Tuđman želeći tako da kompenzuje jasenovačke žrtve. U tu svrhu bilo je neophodno da se enormno uveća broj pobijenih. Krenulo se sa cifrom od 40.000. Cifra je iz godine u godinu rasla, da bi nedavno jedan saborski zastupnik izvalio bukvu o 600.000 pobijenih u Blajburgu.
Da su oni imali 600.000 ljudi skoncentrisanih pod oružjem sigurno ne bi kao ovce bežali pred partizanima u ruke Engleza.
Toliko o Blajburgu.

Sad se vraćam na sredstva koja su izdvojena na ovogodišnje "obljetnice", 1 na prema 5 u korist Blajburga.
Neka mi sad neko proba osporiti da je današnja Hrvatska država stvorena na temeljima fašističke NDH, odnosno da i današnja Hrvatska nije prikriveno fašistički ustrojena, i da se nikada nije odrekla sramne prošlosti i njene sramne ideologije, već je šta više ovakvim potezima veliča.

Kancelarija Simon Vizental je ovakvu odluku sabora okarakterisala kao sramotnu i izjavila da je nedopustivo da se masovnim ubicama iz fašističkog režima, ratnim zločincima, odaje počast, ma kako oni skončali. Zaslužili su mnogo gore (moj komentar). Kamoli, još da to ubistvo stavljaju ispred ubistva svih onih nevinih žrtava Jasenovca.

Koliko je to, u najmanju ruku, skandalozna odluka govori i protivljenje hrvatskog predsednika Stipe Mesića koji je izjavio da ni jedna žrtva iz Jasenovca nije kriva za smrt onih iz Blajburga, ali da su mnogi iz Blajburga krivi za nevine žrtve u Jasenovcu. Kad to Mesić kaže, ja nemam šta da dodam.
 
pa eto ja sve vesti koje su šokantne stavljam tamo...i ne biram jel šokantna po Hrvate, Srbe ili Azerbajdžance...stavim tamo jer su za NO comment....

Ma, ok je to što ti radiš na toj temi. Nisam mislio da ti prigovaram, nego sam samo izdvojio tu vest kao posebnu.

Koliko vidim, po broju dosadašnjih postova, nisam ni morao.
Više se Mesić uzbudio zbog toga, nego Srbi sa ovog foruma.
 
@Donqihote @branko bl
не разумем зашто вам је то чудно ...сваки народ своје чува и брани осим нас ....НВО у Бг је већи букач око Младића него други....тиле је успео да оформи антисрпски корпус овде који има да нам загорчава животе још дуги низ година.....када је ухапшен и одведен Генерал Лазаревић ..човек који је командовао Приштинским корпусом нико није глас подигао..када је ухапшен Готовина умало није избила мала револуција тамо..које нама крив што смо ми такви...
 
@Donqihote @branko bl
не разумем зашто вам је то чудно ...сваки народ своје чува и брани осим нас ....НВО у Бг је већи букач око Младића него други....тиле је успео да оформи антисрпски корпус овде који има да нам загорчава животе још дуги низ година.....када је ухапшен и одведен Генерал Лазаревић ..човек који је командовао Приштинским корпусом нико није глас подигао..када је ухапшен Готовина умало није избила мала револуција тамо..које нама крив што смо ми такви...

A, što onda nemački narod ne brani Hitlera? Što Italijani ne brane Musolinija? Što Mađari ne brane Hortija?

Samo su se Hrvati našli da brane svoje fašiste i što je najgore, to u svetu nikoga, sem nas i Jevreja ne interesuje.
 
@Donqihote @branko bl
не разумем зашто вам је то чудно ...сваки народ своје чува и брани осим нас ....НВО у Бг је већи букач око Младића него други....тиле је успео да оформи антисрпски корпус овде који има да нам загорчава животе још дуги низ година.....када је ухапшен и одведен Генерал Лазаревић ..човек који је командовао Приштинским корпусом нико није глас подигао..када је ухапшен Готовина умало није избила мала револуција тамо..које нама крив што смо ми такви...


Apsolutno se slazem u vezi naseg nepostovanja.
 
A, što onda nemački narod ne brani Hitlera? Što Italijani ne brane Musolinija? Što Mađari ne brane Hortija?

Samo su se Hrvati našli da brane svoje fašiste i što je najgore, to u svetu nikoga, sem nas i Jevreja ne interesuje.

Zato sto Vatikan i zapadne sile imaju takvih interesa jos uvek. Nazalost. Njima ne trebaju fasisti u Italiji ili Madjarskoj, ali im trebaju u Hrvatskoj, zbog suprotstavljenosti Srbima. Uostalom, Hrvati su tvorevina rimo-katolicke crkve, kojoj je prepreka u sirenju njenog uticaja bio narod pravoslavne veroispovesti.
 
A, što onda nemački narod ne brani Hitlera? Što Italijani ne brane Musolinija? Što Mađari ne brane Hortija?
vidi tebi bogartu,andrei i jos nekima ovde ne volim da protivurecim jer vas smatram za istomisljenike ....ali sad moram....mnogo je glupo kada neko misli da Nemci ne brane Hitlera.....ako malo bolje poslusas njihovu himnu kao i reci ima mnogo slicnosti sa himnom nacisticke nemacke....drugo ima dosta etiteka vina sa njegovim likom kao i mnogo toga bedak mi je da ti nabrajam a i postoji niz novihPC igrica gde je on pozitivac mislim na Vojsku Vermahta....verovao ili ne na onoj mojoj temi na pdf -automobilizam o HD-u kada bi znao samo koliko ima bajkera po Americi koji "postivaju" njihovo delo ....pomislio bi da su HA mala deca..i jos mnogo toga...on je ipak obelezio 20 vek..za vecinu nas lose ali polako postaje pozitivac..Musolini je drugo....ima ona prica o onom mostu u Rimu koji je on sagradio i da i dalje postoji njegov potpis na tom mestu zajedno sa grbom nacisticke Italije .....tako da te stvari ne zastarevaju....a o tom Madjaru ne znam

Samo su se Hrvati našli da brane svoje fašiste i što je najgore, to u svetu nikoga, sem nas i Jevreja ne interesuje.
Hrvati brane svoje fasiste jer nemaju ni partizane ni cetnike mislim masovno...koga oni imaju...mislim narodni heroj a da je Hrvat i to jos da je poginuo u periodu 41-43......a to sto Jevreje interesuje oni su najvise stradali .....a nas to toliko ne interesuje.. Tadic se ja koliko znam nesto izvinjavao ....pa neke kukavne udovice defilovale ovde po BGu pre par godina na sudjenju za ovcaru....kao tamo bio neki zlocin........a da nisam gledao sudjenje Seselju ne bi imao pojma koje "dizac srpskih kuca u vazduh" a dobar covek kako kaze svedok vs 0014 ali je zato Bora Corba proglasen za akademika .....;)

http://www.sabh.hr/
udruzenje antifasista "u tri lepe" ima Srbina Filipovica kao ikonu a ne Pavelica
 
Ovo je ipak nešto što zaslužuje poseban topic, a ne da se spomene, onako, usput na nekom drugom, među gomilom manje važnih stvari.

apsolutno se slažem.
mislim da te žrtve barem zaslužuju da ne budu zaboravljene i da ih se spominje kao neku "kolateralnu štetu".....a znamo kako i zašto........ su ubijani......itd....
iako još uvijek ne znamo:
koliko je ubijeno ljudi u jasenovcu.......strašni zločini.........
 
Ma to se zna godinama samo se nije pričalo o tome......Ništa novo kada je hrvatska u pitanju..............

Znači, to svetu odgovara. I oni sami su (zemlje saveznice u WW2) zaboravili živote svojih starih koji su izgubljeni u borbi protiv naci zla.

Ako izuzmemo ono što reče Opšte Dobro da su oni miljenici Vatikana, stvoreni kao brana pravoslavlju, mada ne vidim koga je pravoslavlje napadalo, postavlja se pitanje zašto se toleriše skoro pa otvoreno fašistički deklarisana država u Evropi.
 
Znači, to svetu odgovara. I oni sami su (zemlje saveznice u WW2) zaboravili živote svojih starih koji su izgubljeni u borbi protiv naci zla.

Ako izuzmemo ono što reče Opšte Dobro da su oni miljenici Vatikana, stvoreni kao brana pravoslavlju, mada ne vidim koga je pravoslavlje napadalo, postavlja se pitanje zašto se toleriše skoro pa otvoreno fašistički deklarisana država u Evropi.

Zato sto su njihovi mentori u Evropi isti kao i oni.
 
Па када је 60 % хрбата било у усташким или домобранским редовима....ово 40% отпада на жене и децу...које су седеле кући..партитани и четници су били Срби..осим пар изузетака да је код Ђујића био и један хрбат..а у партизаним 10 њих и то све официри за тровање народа комунизмом..
 
Pogledaj ti ovaj post sto je postaljen sa salom. Ozbiljno, toliku mrznju ne znam ko je imao u istoriji. Hitler nije jer je Hitlar imao i mozak da razmislja. Ovo nema pameti.

Mislim da je nekorektno komentarisati i dati svoje misljenje bez obrazlozenja. Pristojna komunikacija zahteva iznosenje odredjenih tvrdnji koje potkrepljuju stav ucesnika u dijalogu.
 
Па да је ко од вас два и мало учио историју, уместо што сте висили на лдп митинзима, знали би о чему говорим..јер чак у ксовоско-македонској јединици партизана који су заједно са четницима ратовали против арбанашких фашиста ..негде око 1943 долази човек који партизаним открива тајну да су они комунисти..а тај човек би хрбат...
Замисли!!!

 

Back
Top