Nije sve tako srecno...

ShadowNinjaMan

Primećen član
Poruka
549
Ne odgovaram za posledice koje mogu da uslede posle gledanja ovog filma
Nije sve tako bajno kao sto mislite

Odgledajte film dokle mozhete.Moji prijatelji nisu mogli da kraja,ali savetujem da ga odgledate da vidite kako to organizacije za zastitu zivotinja se odnose prema malim mackama i kucicima koje nadju na ulici...

Ocu da vidite kako to najvece kompanije sveta na "najbezbolniji"nachin usmrte zivotinju,kako se to ljudi koji rade u fabrikama odnose prema zivotinjama koje ce na "bezbolan" nachin biti ubijene pa onda zavrshiti u nashim stomacima.

Da li smo se ikada zapitali koje ce posledice biti?Da cemo proci nekaznjeno?Priroda je vec krenula da uzvraca udarac to smo svi sami svesni.

Ne verujem.......
 
Већ смо се нагледали таквих снимака .... све је нама савршено јасно, али је то све "сервирано" на погрешно месту, овде су људи који воле животиње и дају све од себе да им помогну колико год могућности имају.
 
Naravno da nemamo dok smo rastrkani svi ovako.Previshe je to jak lobi da bismo mi ishta sada trenutno promenili.Ali mislim da je to stvar na koju treba da mislimo da bismo sacuvali ne samo zivotinjsku buducnost vec i nashu.Mnogi ljudi su nesvesni shta danas radimo.
 
Ma ljudi su đubrad, zbog ovakvih stvari mi stvarno ne bi bilo žao da neki meteor stvarno
tresne i izbriše ljudski rod.

Bedak je samo što su ljudi kao pacovi, sve pred sobom će uništiti i proždrati, ali će i
preživeti svako sranje, dokle god ima čemu da se sisa krv.

Previše je patnje i straha (i životinjskog i ljudskog) uzidano u ljudsku civilizaciju.
 
Nisam gledala film niti ću! Pogledala sam jednom NEKOLIKO prvih slika one Azijatkinje i onog mačeta... 3 dana sam bila kao bolesna, odsutna, boleo me želudac! I kad vidim Kineza na ulici ili na TV odmah mi one slike prođu kroz glavu... To nije cilj! Neću da mrzim i budem kao oni!
 
znas, donekle je i imamo
dok god je moj novcanik u mojim rukama i ja BIRAM zbog cega/koga cu ga otvoriti...imam neku vrstu moci...kolika god bila ;)

Bravo, Vragana. Moje dete se ponekad probudi i mokro ujutru ali necu da joj kupim Pampers, moj pas nije odusevljen cak ni RC ali Hill's i Eukanubu nece dobiti, sam deterdzent bez Vanish-a nije tako efikasan-idemo okolo flekavi, ako treba! Misli globalno-radi lokalno. Koliko sam shvatila, Bic i Gilette razmatraju mogucnost da prestanu testiranja na zivotinjama a i P&G se nekako stidljivo provlace tuda, valjda ih je dovoljno ljudi dosad bojkotovalo... Nikad nije dovoljno, uvek treba jos nas da se prikljuci bojkotu, potpise peticiju, da donaciju, makar i skromnu...
 
Ma Pussy nije cilj u tome da te mi nateramo da ti zamrzish zivotinje, cilj je da vidish shta se u stvari dogada sa mesom koje jedemo.Priznaj jesi li se ikada onako ozbiljno i detaljno zapitala shta sve svinja prode od rodenja pa do shunke...Ovo je delo edukovanja kao i borbe protiv sve one gamadi prikazane u onim filmovima koji unishtavaju siroti zivot onih zivotinja....
 
Bravo, Vragana. Moje dete se ponekad probudi i mokro ujutru ali necu da joj kupim Pampers, moj pas nije odusevljen cak ni RC ali Hill's i Eukanubu nece dobiti, sam deterdzent bez Vanish-a nije tako efikasan-idemo okolo flekavi, ako treba! Misli globalno-radi lokalno. Koliko sam shvatila, Bic i Gilette razmatraju mogucnost da prestanu testiranja na zivotinjama a i P&G se nekako stidljivo provlace tuda, valjda ih je dovoljno ljudi dosad bojkotovalo... Nikad nije dovoljno, uvek treba jos nas da se prikljuci bojkotu, potpise peticiju, da donaciju, makar i skromnu...

Cek bre shta to znaci Bic i Gillete provode testranja na zivotinjama.Kako?:cry:
 
Ma Pussy nije cilj u tome da te mi nateramo da ti zamrzish zivotinje, cilj je da vidish shta se u stvari dogada sa mesom koje jedemo.Priznaj jesi li se ikada onako ozbiljno i detaljno zapitala shta sve svinja prode od rodenja pa do shunke...Ovo je delo edukovanja kao i borbe protiv sve one gamadi prikazane u onim filmovima koji unishtavaju siroti zivot onih zivotinja....

Pobogu znam da nije cilj da me naterate da mrzim životinje, ne znam kako si ti to zaključio?! Znam ja šta se dešava sa mesom koje jedemo ali zar ne bi bilo licemerno da sad trubim o tome a jedem meso! Ne redovno, ali jedem. I to je tako, jedem ga od rođenja, valjda je mom organizmu i potrebno, ne volim ga preterano ali ponekad ga poželim! Dovoljno sam svesna da mogu da se edukujem i drugačije... Ja sam debil koji se lako uzbudi kad su u pitanju životinje (priznajem, nekad čak i više nego kad su ljudi u pitanju!)... Svoj cilj ću jedino zdrava izgurati, jel da?
P.S. Tek sam sad videla da smo komšije! :)
 
Nikome nije prvi put da vidi ovakve snimke,ali ja se isplacem svaki put kad vidim slicno...kad vidim onaj strah u njihovim ocima...uffffffff ne znam ali mene potrese svaki put...milice male,kao da znaju da iscekuju smrtnu kaznu....ne mogu i ne zelim da shvatim ljude koji kinje i cine zlo zivotinjama...ali posebno one koji su cuvali ta mala nezasticena bica,i onda ih ladno daju u azil,ili izbace na ulicu...strasno koliko je ljudi koji zivotinje uzimaju,kupuju cisto hira radi......
Znam da u vecini zemalja na zapadu postoji zakon koji regulise da li zivotinja moze da ima potomstvo...znaci svako leglo se prijavljuje,ako ne placa se ogromna kazna...znaci ako je registrovan pas ili macka samo kao kucni ljubimac onda u vecini slucajeva vrsi se kastriranje...ipak je to humanije...Da li takav zakon postoji kod nas?....
 
@TASKA: Pa prema statutu KSS, leglo ne moze da dobije papire ako parenje nije prijavljeno i ako se kuja pari cesce od jednom godisnje, ako stenci ne odgovaraju standardu (koliko to moze da se vidi kod tako malih pasa)... Ali problem je, kao i sve ostalo u zemlji, korupcija, zaobilazenje propisa i cinjenje usluga po principu "Kumus Rodbynus", sto rece Micko u Nacionalnom parku. I naravno, problem su mesanci. Njih niko ne kontrolise. U Sloveniji, recimo, u zakonu o zastiti zivotinja pise da, ako niste u stanju da obezbedite siguran dom za potomstvo svog ljubimca, istog ste u obavezi da sterilisete/kastrirate ili da ga drzite tako da se ne pari. A svi znamo da su Slovenci ipak malo revnosniji u sprovodjenju zakona nego mi, kao i da je zemlja mala i sve se sazna zacas.
 
Moram ja nesto da vas pitam. Na temi sve o macama,i poklon-kuce,mace i ostalo,sam stavila post da smo nasli 6 malih macica,koji su bili kod mojih komsija i trazili smo im vlasnike. Stupila sam u kontakt sa dva udruzenja za zasttu zivotinja ( ARC i NOA) i oni su se maksimalno potrudili da mi pomognu. Dogovoreno je da ih u subotu donesem na stand. Naime,komsije kod kojih su bili su istovremeno trazili dom za njih,kako bi bile vece sanse da ih udomimo. I juce su,bez mog znanja,dobili telefon od nekog prijatelja,od prihvatilista u Borci. Pozvali su,pihvatiliste je pitalo koje su boje macici(!),jer niko ne zeli crne,i par sati kasnije su dosli belim kombijem i pokupili ih,naravno prevoz su naplatili 600 dinara. Na kombiju je pisalo "prihvatilisteza zivotinje".
Komsijama su obecali da ce svako mace biti udomljeno, na sta je moj komsija odgovorio da ce doci da proveri. I javili oni meni,ja obavestila ove dobre ljude koji su mi pomogli iz udruzenja,medjutim,niko nije cuo za prihvatiliste u Borci,nit za beli kombi kojim kupe zivotinje,a jedini koji imaju beli kombi su SINTERI!!!!!!!!!!!!!
Da li je moguce da su se oni predstavili kao prihvatiliste?!?!?! Pomagajte,da li je neko uopste cuo da postoji nesto u Borci,jer danas nameravam da ih zovem i da odem tamo da pokupim mace ako je to stvarno sinteraj. Ako jesu sinteri,gadno ce se provesti sto tako lazu narod.
 
Moram ja nesto da vas pitam. Na temi sve o macama,i poklon-kuce,mace i ostalo,sam stavila post da smo nasli 6 malih macica,koji su bili kod mojih komsija i trazili smo im vlasnike. Stupila sam u kontakt sa dva udruzenja za zasttu zivotinja ( ARC i NOA) i oni su se maksimalno potrudili da mi pomognu. Dogovoreno je da ih u subotu donesem na stand. Naime,komsije kod kojih su bili su istovremeno trazili dom za njih,kako bi bile vece sanse da ih udomimo. I juce su,bez mog znanja,dobili telefon od nekog prijatelja,od prihvatilista u Borci. Pozvali su,pihvatiliste je pitalo koje su boje macici(!),jer niko ne zeli crne,i par sati kasnije su dosli belim kombijem i pokupili ih,naravno prevoz su naplatili 600 dinara. Na kombiju je pisalo "prihvatilisteza zivotinje".
Komsijama su obecali da ce svako mace biti udomljeno, na sta je moj komsija odgovorio da ce doci da proveri. I javili oni meni,ja obavestila ove dobre ljude koji su mi pomogli iz udruzenja,medjutim,niko nije cuo za prihvatiliste u Borci,nit za beli kombi kojim kupe zivotinje,a jedini koji imaju beli kombi su SINTERI!!!!!!!!!!!!!
Da li je moguce da su se oni predstavili kao prihvatiliste?!?!?! Pomagajte,da li je neko uopste cuo da postoji nesto u Borci,jer danas nameravam da ih zovem i da odem tamo da pokupim mace ako je to stvarno sinteraj. Ako jesu sinteri,gadno ce se provesti sto tako lazu narod.

Koliko ja znam sinteraj se vise ne zove kafilerija,vec prihvatiliste,ali oni nisu u borci nego u ovci. Najbolje bi bilo da ih pozoves i proveris ili da na 988 pitas adresu i vlasnika broja koji imas.
 

Back
Top