kada nije rano za tenis

ma sve je dozvoljeno samo je pogodno da reket ne bude tezi od deteta :mrgreen:

Rafi su uvalili reket u ruke u cetvrtoj godini i terali ga da trenira do iznemoglosti... naravno,danas je,pre 22. rodjendana,najbolji sljaker svih vremena i covek kojem se divi citav teniski svet... isplati se
 
ma sve je dozvoljeno samo je pogodno da reket ne bude tezi od deteta :mrgreen:

Rafi su uvalili reket u ruke u cetvrtoj godini i terali ga da trenira do iznemoglosti... naravno,danas je,pre 22. rodjendana,najbolji sljaker svih vremena i covek kojem se divi citav teniski svet... isplati se

da znash,
ja sam prije neki dan neko pretrazio i sredjivao po netu,
i nasao sam neki snimkowe noleta kad je bio mali,
na tim snimkowima imao je oko 5 godina,
mislim nesto manje,
mada nisam siguran,
ali widish isplatilo se,
sada trenutno igra najbolje,
ali posto mu federer i nadal dosta bjeze u pojenima
to je druga stvar
 
Pa glupobi bilo sa dve ili tri godine.Sa pet je neka normalna granica,moze i sest i sedam.Mnogi teniseri su
tada poceli.Naravno neka granica najniza jeste 4 jer sa dve godine dete prvo treba da nauci da hoda.(salim se)nije bas toliko doslo ali sve u svemu pet godina je sasvim dovoljno za pocetak
 
nordice najbolje bi bilo da igraju fudbal dva na dva Federer i Davidenko protiv Nadala i Djokovica,znaci prvi i cetvrti protiv drugog i treceg,hhahahah to bi bio pravi dozivljaj gledati,a mogu da sude Sarapova i Ivanovic
 
Sa 4 nije počeo ni jedan veliki teniser današnjice a ni od prošlih koliko ja znam. Počinjali su sa 5 i uglavnom sa 6 godina. Treba ipak dozvoliti detetu od 4 god. da bude dete pre nego što mu se nametnu obaveze.
PS. Za vrhunski uspeh je potreban novac, dobri uslovi, dobar trener i naravno inostranstvo i neka inostrana akademija nekog od bivših velikih imena. Da bi se nešto dobilo treba mnogo i da se uloži!
 
Moj rodjak je teniski trener, i bio sam voljan da ga pitam sta se radi na treninzima, ukoliko imas 3,4, ili 5 godina. Naime, vezba se fleksibilnost ruke koja treba da drzi reket, i uopste priprema za napore koje ce se u buducnosti desavati. Takodje, uzme se loptica u ruku i dete treba da pokusa snagom da baci lopticu u protivnicko servis polje. Naravno, vezba se i kondicija, tipa trcanja, vezbe za glavu, vrat, noge, kukove...
 
Ako hoces da bude nesto,sa 4 godine,a ako hoces da igra samo challenger turnire,upisi ga i sa 12 ...
Da se ponovo rodim,terao bih tatu da me upise na tenis.. :)
Naravno treba tu i previse para kada krene putovanje itd.
(nole poceo sa 4 godine)
 
Poslednja izmena:

Back
Top