Ko su moji prijatelji?

Kiika

Obećava
Poruka
58
Boze sta mi se desilo petog aprila... ispadose mi dvoje prijatelja iz kanua i utopise se oboje. Njega nismo ni nasli do sutradan... Spasilacka ekipa je radila samo dva sata na tome da ga nadu i onda su zavrsili, kazu isplivace negdje. I onda one scene sutradan kada su ga izvlacili iz rijeke, pa onda sahrane itd.
Ovakve stvari su uzasne i teske ali ima jedna dobra stvar u njima: da se ponekad nesto ruzno u zivotu ne desi onda ne bi znao ni ko su ljudi oko tebe. Kako su neki prijatelji reagovali hladno na to da treba da idemo da ga trazimo, to je cudno jedno. Nisu ni posli sa nama, a kao bili su njegovi prijatelji. Kazu, sta tu ima da se trazi, zivot ide dalje... A meni je i pored toga sto su pretpostavili da je mrtav bilo bitno da krenemo duzinom rijeke pa do mora i da probamo da vidim da ga mozda nije voda izbacila i on se tu sad smrzava, onesvjesten... ko zna, prezive ljudi svakakva cuda. A ako je bilo bar 0,1% sanse da je ziv, pa valjda je ljudski i prijateljski da se u tim najtezim momentima ne odustane od covjeka. Tako da sam se razocarala u neke ljude.

U medjuvremenu od mog drugog drustva koji su znali sta se desilo, niko se nije sjetio da me upita kako mi je, i da li mogu pomoci. A ja nisam mogla 4 dana da oka sklopim. Jednom zaspah i odmah sam imala takve more... Samo da mi je bilo da je neko bio pored mene, odmah bi se osjecala sigurnije i bolje bi spavala.
I onda pocnem da analiziram sve svoje prijatelje i dodem do zakljucka da nemam bas ni jednog onog pravog. Steta.
Mislila sam godinama da mi je M prava drugarica ali sad je upoznala nekog momka sa kojim je vec godinu dana u vezi i ja vise ne postojim. Ne izlazimo, rijetko se vidamo, a kad mi treba nije tu. I kad mi je ponekad potreban prijatelj onda se ne bi osjecala slobodnom da je zovem, sigurno ima planove sa momkom kao i uvijek, a on joj je prioritet. Zivi njegovim zivotom.
Mislila sam da mi je L kao brat, ali onda se sjetim necega sto se desilo prije par godina i ne mogu da mu oprostim. Slagao je i ja sam zbog toga izgledala kao kreten. Isto tako, ne sjecam se kad sam ga vidjela a da nije pijan, uvijek pije, alkoholicar je i to se pogorsava iz godine u godinu, utice mu na psihu i vise nije onaj covjek koga sam upoznala prije nekih 6 godina.
R ima dijete od 4 godine i samohrana je majka. Ona je ok, ali ne mogu da se oslonem na nju jer uvijek mjenja planove po 100 puta tako da uvijek na kraju sve otpadne. Nema vremena nikada za neko druzenje, a i ono malo sto provodimo skupa je u nekoj frci.
Za B sam mislila da mi je kao otac i imali smo dobar odnos sve dok se ne ozeni na nekom zenskom koja ga sada poslije 5 god braka tretira kao psa, a on ne smije da izade iz kuce jer ce biti katastrofa, a kada je u kuci ona ne govori sa njim... i tako vec par godina. Tako da kad sam ga zvala da mu kazem da smo imali takvu nesrecu na kanuu, on me nije ni slusao, a sutradan je zvao da mi kaze da sad mozemo govoriti jer juce mu je zena bila u autu dok smo pricali. Kao da imamo neku aferu pa da ne moze da prica sa nekim koga zna vec 10 godina. Dakle, nije tu kad mi treba, a sve zbog toga sto ne zeli da kod kuce pravi sran''e. Covjeku je 60 godina, ali je sebi svasta dopustio i to sto sam ja ostala zilion puta da ga cekam da odemo na neki koncert, a on se nikad nije pojavio, to je jedna stvar ali kad mi treba neko da me saslusa i prica sa mnom a on ne moze jer mu je zena terorista, e tu ja vec vucem crtu. Dosta je bilo.
A je takav tip da je tu kad treba da se ide napolje, i kada je festa. Sa njim ne mogu o svemu ni da pricam jer je odrastao u izobilju i jos uvijek ne radi mada mu je 30 godina, nema ni potrebe jer mu roditelji imaju toliko para da je sebi mogao da kupi i super stan i najbolje auto... Njegova prespektiva na zivot je sasvim drugacija od moje, i njegovi prijatelji su ljudi koji se dobro provode, a ne oni koji bi uradili nesto za njega u slucaju potrebe. Tako da on i ne zna da cijeni neke prave stavri u zivotu.

A ja sam takav tip da se smijem i sve je super vecinom vremena ali nekada dode mi takav period kada stvari ne idu najbolje, i onda mi treba prijatelj... A njih nema... izgleda.
 
ja imam drugaricu vec 20 godina ali ona je slabija licnost od mene i vise se ona oslanja na mene nego ja na nju...i ne smeta nam...nisam ja za preterano oslanjanje na ljude, na bilo koga, pa ni na prijatelje...i u prijateljstvima postoje slabosti, kao u bilo kom odnosu...i zato, u se i u svoje kljuse :D....
 
Неки трагични догађаји и уопште тешке ситуације веома често буду та линија, након које сагледамо своје
пријатеље, или оне за које смо мислили да су нам пријатељи. Мада има и радосних догађаја у нашем животу,
које неки, за које смо мислили да су нам пријатељи, веома тешко поднесу и искажу сву своју злобу и љубомору.

Не верујем људима који кажу да имају пуно пијатеља, јер или лажу, или користе погрешне термине, па и за
познанике користе термин - пријатељ.
Ако је дефиниција појма пријатељ, поуздана особа на коју се увек можеш ослонити, и у добру и у злу, онда човек
може бити срећан када има 2-3 такве особе.
 
Skoro mi se dogodila jedna od vecih tragedija koja se desava svima..pre ili kasnije...i isto sam se razocarala nekim ljudima od kojih sam ocekivala vise ne zato sto sam ja za njih bila tu kad znam da im je neko bio potreban nego zato sto sam mislila da su ljudi ali..shvatih...imam samo JEDNOG PRIJATELJA... ...i to nije SAMO....on mi MNOGO ZNACI U ZIVOTU i cuvacu ga dok sam ziva :heart:

P.S. Zao mi je sto, koliko sam shvatila, nisi imala nikog pravog pored sebe kada ti je to bilo potrebno i nadam se da ces steci pravog pravcatog prijatelja. :heart:
 
Znam Kiika kroz šta prolaziš. Žao mi je zbog toga što se desilo. I događaja od petog aprila i saznanja da prijatelji koje si držala pravima nisu to u stvari.
Meni se desilo nešto slično. I nije problem bio sa gomilom poznanika koje nazivam prijateljima. Desilo se sa ljudima koje sam stvarno držala odličnima. Ali šta da se radi. Ljudi se menjaju. Na žalost, često na gore. Ne mislim da sam ja idealna, kako je neko ovde postavio pitanje, da li smo mi dobri prijatelji, ali neke osnovne stvari se podrazumevaju, a to je da je pravi prijatelj pored tebe, makar i telefonski, sms-om (ako ne može fizički) kada ti je teško ili da se iskreno obraduje kada ti je lepo. Ja sam imala prijateljicu koju sam sestrom smatrala. Obožavala sam je. A onda su počela razočaravanja. Ljudi su mi govorili da bi trebalo da radi ovo, a ne to što radi, ali sam ja pravdala te stvari. Međutim, sve se skupilo, a onda su došle situacije kada mi je zbilja trebala (i lepe i ružne) i zakazala je najstrašnije moguće. Ne volim je više. Od takve ljubavi (kao sestra) spalo je na tolerisanje. Uopšte mi nije potrebna, viđamo se jednom u sto godina, zato što ja ne želim da je viđam i kada se dogovorimo to uradim zato što me je blam da je ispaljujem toliko. Ali, iskreno, uopšte ne želim da je viđam. Shvatila sam da nemam pravog prijatelja, a da nismo u krvnom srodstvu. To je baš veliki stres. Ali se preživi. Za utehu je da se stalno upoznaju nove osobe i ako nisi baksuz možeš naići na pravog prijatelja.
 
Kiika.....stvarno je strashno to shto se desilo...kazesh dobro je bar to sto si saznala kakvi su ti prijatelj...zar jednim dijelom nije samo saznanje da si ti ostala ziva...

Malo si sve onako konfuzno objasnila...dobro i nije cudno...ali ...tacno je kazu da kad nam je teshko vidi se ko su nam prijatelji...ali ima i ona druga strana...i kad nam cvjetaju ruze,redjamo uspjehe isto se vidi ko su nam prijatelji...svako gleda prema svojoj situaciji...pitanje je zasto su nam ti ljudi postali prijatelji,i sta mi ocekujemo,ili dajemo...
Nemamo prava mjenjati ljude...ili prihvatash ili ne...sve osobe koji su mi prijatelji volim takve kakve jesu...tacno je trebamo se korigovati jedni prema drugima...najgore je mjeriti na kantar sta je ko kome ucinio...sve ima svoju tezinu i velicinu...ne volim to ja sam naj a svi drugi brnj...kako to?...neshto tu ne shtima...uvijek polazim od toga...ako ja poshtujem nekoga,necije vrijeme,obaveze,ako razumijem i korigujem se prema tome koliko mogu i te osobe ce isto tako neko vishe neko manje...ja shvatam necije nerazumjevanje jer se ne nalazi u takvoj situaciji i ne znam kako bi se ja ponijela...mogu samo nagadjati...ali to su price...ja sam bila jedina udata u drushtvu...ne mogu reci bilo je razumjevanja,mada vjerujem da je bilo i nerazumjevanja...a sada je druga prica...cak kazu da sam sila...kao kako sve postizem...da oni jednostavno ne znaju tako da se organizuju...ja ne likujem...vec samo i jednostavno shvatam njih kao takve kao i oni mene...
I zashto taj stav...ako ja patim moraju i drugi...a drugo svi mi iskazujemo osecanja drugacije,na razlicite nacine pristupamo i dozivljavamo kako za druge tako i za sebe...imam drugaricu koja je izgubila cerku od 3 god...tragedija neopisiva...ona je tako stoicki sve izdrzala da joj se ja divim...a ne bi svi tako... bilo osude drugih kako ona tako i sl...ali samo ona zna kako joj je...i niko nema prava da kaze ali ni jednu jedinu rijec...jer svi nekako polazimo od toga kako bi mi uradili u nekoj slicnoj situaciji,i na osnovu toga analiziramo druge...za moj pojam to je pogreshno.......


Не верујем људима који кажу да имају пуно пијатеља, јер или лажу, или користе погрешне термине......


Pitanje je shta neko podrazumjeva pod tim puno....za nekog je puno 3,a za nekog 5,ili 10..........:)
 
stvarno mi je žao zbog toga što ti se desilo..
ni meni prvi dani aprila nisu bili baš najbolji..
majka mi je umrla prije 3 nedelje.. to je možda nešto najgore što nekom može da se desi, a posebno kad je još dijete, ipak meni je tek 14 godina..
ali ***, sra nja se dešavaju..
znači, da ne skrećem sa teme..
imam 3 drugarice.. kao sestre su mi...
znači tog dana kad mi je majka umrla, one su otišle sa časova i čitav dan su bile sa mnom..
od tada stalno su uz mene, ne kažem ja da one nisu bile uz mene prije toga, ali sad mi je potrebna podrška.. ali čovjek nije svjestan koliko mu to znači..
svi ti drugovi ostali, sve su to foliranti.. oni će biti uz mene možda još nedelju dana , dok se ja malo ''smirim'', a onda će posle da se otkače od mene i boljeće ih uvo za mene..
ali ja znam ko će uvijek biti uz mene, i ne brinem za ostale..;)
a za tvoje društvo nemam komentara..
 
Stvarno mi je zao sto ti se desila takva nesreca. Ali pozitivno je to sto si shvatila ko su tvoji prijatelji, iako ti nas to pitas. Tvoji prijatelji su tvoji drugari.
Ja imam dosta prijatelja. Ustvari ja tako funkcionisem...ili se zblizim sa ljudima ili ne.
Ali ja imam malo drugara! Apsurd:rolleyes:
 
hm..kad razmislim, pomoc sam ocekivala u zivotu jedino od roditelja...
a dobila sam je..od raznih ljudi, cesto od potpuno nepoznatih..najvecu pomoc..
valjda je to karma, da ti se nadje potpuni neznanac, a najblizi nista..oni mozda pomognu nekom drugom..kao sto sam ja pomagala nekom trecem..
e sad..ima ljudi koji su sate i dane bili pazljivi slusaoci kad sam pricala i plakala..iz raznih razloga..i to cenim beskrajno..iako ni to ne ocekujem..vec se lepo iznenadim kad dobijem takvu paznju..mada i ja umem da slusam..i da pomognem..

ali, nekako..ne volim da se od mene ocekuje ista..jer davanje je poklon..razumes? ako ocekujes, sve se pretvori u kupoprodaju..makar ja to tako vidim...
kao i ljubav..ona se ne ocekuje..i ne trazi..ako je dobijes, to moze biti samo na poklon...

ima dana kad je zivot surov..i zao..i ne razumes zasto..i kako je to moguce..i zasto bas meni..i trazis krivca..i vidis ga svuda oko sebe..ali covek mora da se bori protiv toga...bol nekog pretvori u misa, nepoverljivog i ogorcenog..nekog u lava, koji sa jos vecom strascu prigrli zivot..i ljude koje voli..:heart:
 
Mojoj sestri je poginuo dečko pre malo više od 6 meseci.
Njena drugarica iz srednje, sa kojom se godinama nije čula je baš slučajno pozvala u to vreme i ja sam joj rekla šta se dogodilo. Posle par dana devojka je zapucala iz Kg i došla kod nje na par dana. Eto...
Njena najbolja prijateljica, koja je u inostranstvu, svaki dan je zvala po tri puta.
A ona koja je slovila za dobru prijateljicu je imala svoje muke i okrenula je tri puta za mesec dana.
Eto...
Na muci se poznaju junaci.
 
Budi srećna jer si otkrila da nemaš prijatelje. Možda je tako bolje nego da misliš da možeš da se osloniš na nekoga a on te pusti da padneš.

Da se nadovežem na prethodni post. Onaj, koji je bio njegov najbolji prijatelj, nijednom nije pozvao njegove roditelje da pita kako su, jel im treba nešto. Kod njih u kući je bio dan pre sahrane, na dan sahrane i za 40 dana. Čak ni za 6 meseci. A sve to pod izgovorom da je njemu mnogo teško. Teže nego njegovoj majci? Sumnjam.

Eto čovek je živeo sa ubedjenjem da ima prijatelja, pa se na žalost ispostavilo da nije tako.
 
Да не понављам све оно што су написале Таска и Ко то тамо пева...али издвојићу само ово:

Nemamo prava mjenjati ljude...ili prihvatash ili ne...sve osobe koji su mi prijatelji volim takve kakve jesu...tacno je trebamo se korigovati jedni prema drugima...najgore je mjeriti na kantar sta je ko kome ucinio...sve ima svoju tezinu i velicinu...ne volim to ja sam naj a svi drugi brnj...kako to?...neshto tu ne shtima...uvijek polazim od toga...ako ja poshtujem nekoga,necije vrijeme,obaveze,ako razumijem i korigujem se prema tome koliko mogu i te osobe ce isto tako neko vishe neko manje...ja shvatam necije nerazumjevanje jer se ne nalazi u takvoj situaciji i ne znam kako bi se ja ponijela...mogu samo nagadjati...ali to su price...
I zashto taj stav...ako ja patim moraju i drugi...a drugo svi mi iskazujemo osecanja drugacije,na razlicite nacine pristupamo i dozivljavamo kako za druge tako i za sebe

И ово:
ali, nekako..ne volim da se od mene ocekuje ista..jer davanje je poklon..razumes? ako ocekujes, sve se pretvori u kupoprodaju..makar ja to tako vidim...

ima dana kad je zivot surov..i zao..i ne razumes zasto..i kako je to moguce..i zasto bas meni..i trazis krivca..i vidis ga svuda oko sebe..ali covek mora da se bori protiv toga...bol nekog pretvori u misa, nepoverljivog i ogorcenog..nekog u lava, koji sa jos vecom strascu prigrli zivot..i ljude koje voli..
 
Сви ми различито доживљавамо ствари, различито подносимо лепе и тешке тренутке...и нисмо сви исти, не показујемо сви једнако ни пријатељство, ни љубав ни приврженост.

Мислим да је као и код љубави - једна од основних грешака вапитања у нашој култури је стварање те потребе за ИДЕАЛНОМ личношћу и идеалним односом и строго одбацивање свега што није савршено!
То нас доводи до тога да остајемо сами, несрећни, несхваћени и огорчени...

У младим данима сви имамо ту потребу за потпуним стапањем са пријатељем. Сећам се само како сам понекад била љубоморна када моја другарица више времена проводи са момком него са мном... После се то очекивање пренесе са пријатеља на партнера...

А тек са сазревањем способни смо да прихватимо да су и наши пријатељи и наши партнери људи од крви и меса, са својим манама и слабостима и да их волимо такве какви јесу.
...Да прихватимо да нису дужни да нам буду на располагању кад год нам затребају, да нису обавезни да реагују увек баш онако како бисмо ми то од њих желели, да имају право на свој живот, своју муку, своје приоритете...али да и даље остану наши пријатељи онолико колико то и нама и њима прија.
 

Back
Top