Verujete li agencijama za ispitivanje javnog mnjenja?

nn

Početnik
Poruka
4
Po najnovijim procenama SM-a
Koalicija „Za evropsku Srbiju", ako bi izbori bili održani danas, u Beogradu bi dobila 34,8, a SRS 34,7 odsto glasova, pokazalo je najnovije istraživanje agencije „Strateški marketing". Prema ovom istraživanju, koalicija DSS-NS je na trećem mestu sa dobrih 13,3 odsto podrške u biračkom telu, sledi LDP sa 8,9 odsto i SPS-PUPS-JS sa 6,4 odsto glasova.

e ako LDP ima 9% ?!!? mislim stvarno...

evo ovde kilometarske analize tih "rezultata"
http://stranke.net/index.php?option=com_content&task=view&id=412&Itemid=2
 
nn:
Po najnovijim procenama SM-a
Koalicija „Za evropsku Srbiju", ako bi izbori bili održani danas, u Beogradu bi dobila 34,8, a SRS 34,7 odsto glasova, pokazalo je najnovije istraživanje agencije „Strateški marketing". Prema ovom istraživanju, koalicija DSS-NS je na trećem mestu sa dobrih 13,3 odsto podrške u biračkom telu, sledi LDP sa 8,9 odsto i SPS-PUPS-JS sa 6,4 odsto glasova.

e ako LDP ima 9% ?!!? mislim stvarno...

evo ovde kilometarske analize tih "rezultata"
http://stranke.net/index.php?option=com_content&task=view&id=412&Itemid=2



e ako DSS-NS ima 13,3%....smeshno....
 
Не верујем им, јер углавном раде анализе по наруџбини и јер су до сада у 90% случајева оманули. Ако којим
случајем тако погрешне прогнозе дају без наручиоца, онда озбиљно сумњам у њихову стручност и компететност.
 
Ovim agencijam ne verujem previše. Zapravo oni daju neke okvire ... ni oni ne tvrde potpunu validnost.

Ali, šta sad, pred ove izbore, ima ko da mi priča relativne izborne rezultate kad je situacija ovoga puta jasnija nego ikad ranije.

Opet grubo, DS koalicija će imati sličan procenat kao sama SRS. Ni jedni ni drugi ne mogu sami. Svakome od njih je potreban sledeći veliki za vladu. Taj sledeći veliki je Narodnjačka koalicija.

Kao i prošli put, smer zemlje Srbije će odrediti opredeljenje te Narodnjačke koalicije. U tom smislu kome će se prikloniti, DS-u ili radikalima.

Za ove izbore, mogućnost manipulacije raznim "istraživačima" je smanjena na minimum.

I ... da iskoristim priliku : NAPRED SRBIJO. :lol:
 
e ako DSS-NS ima 13,3%....smeshno....

Šta smešno! Mislim i ja da je malo, ali kampanja je tek počela, DSS/NS će na republici da bude izmedju 15% - 17%, a u BGD izmedju 14% - 16%. Poznato je da je biračko telo DSS-a ''najmekše'' i da DSS svoj rast ostvaruje tek u kampanji.

Samo da podsetim u februaru DSS/NS je u BGD imala 9,2% a sada 13,6 prema Cesidovim naručenim istraživanjima - naručenim za potrebe kreiranja kampanje, odnosno istraživanju radjenom na velikom uzorku od 2776 za BGD i sa tačnim rezultatima (koji nisu za javnost).

Za ceo Beograd!!!
 
Šta smešno! Mislim i ja da je malo, ali kampanja je tek počela, DSS/NS će na republici da bude izmedju 15% - 17%, a u BGD izmedju 14% - 16%. Poznato je da je biračko telo DSS-a ''najmekše'' i da DSS svoj rast ostvaruje tek u kampanji.

Samo da podsetim u februaru DSS/NS je u BGD imala 9,2% a sada 13,6 prema Cesidovim naručenim istraživanjima - naručenim za potrebe kreiranja kampanje, odnosno istraživanju radjenom na velikom uzorku od 2776 za BGD i sa tačnim rezultatima (koji nisu za javnost).

Za ceo Beograd!!!


Mislim da ce DSS-NS biti presrecni, ako na kraju na Rep. nivou budu imali oko 8%...a u BG 8-9%...a u Vojvodini nece ni cenzus preci...za uzhu Srbiju ne znam...svoje partijske duzhnosti si odradio...tvoji su zadovoljni...sad im trazhi za 10 sa lukom...
 
Izstraživanja ovog tipa, sem kada su naručena, pokazuju trendove i imaju veze sa realnošću.
I kao što neko već reče i ovoga puta će Koštunica i Ilić da odluče o novoj vladi...

Ja bih više volela i solo vladu SRS od bilo koje vlade sa ovom dvojicom kao faktorima odlučivanja. Taj Ilić je bruka i sramota, a večiti ministar je.... :roll:

Ilic je slika i prilika Srbije.
 
Mislim da ce DSS-NS biti presrecni, ako na kraju na Rep. nivou budu imali oko 8%...a u BG 8-9%...a u Vojvodini nece ni cenzus preci...za uzhu Srbiju ne znam...svoje partijske duzhnosti si odradio...tvoji su zadovoljni...sad im trazhi za 10 sa lukom...

Za razliku od Vas, nepismenih LDP-ovaca, ja sam prilichnno siguran u ove rezultate, btw. time se bavim profesionalno. Kada budes diplomirao na ekonomiji i uradio 20-ak istrazivanja javnog mnjenja onda se javi, a do tada STFU.

PS Mada, obzirom kako je Cheda, diplomirao kod svog tadasnjeg partisjkog kolege, a sadasnjeg politickog oponenta, ne bi nilo shudno ni da si doktro nauka.
 
Za razliku od Vas, nepismenih LDP-ovaca, ja sam prilichnno siguran u ove rezultate, btw. time se bavim profesionalno. Kada budes diplomirao na ekonomiji i uradio 20-ak istrazivanja javnog mnjenja onda se javi, a do tada STFU.

PS Mada, obzirom kako je Cheda, diplomirao kod svog tadasnjeg partisjkog kolege, a sadasnjeg politickog oponenta, ne bi nilo shudno ni da si doktro nauka.


Neko ko je diplomirao...a ne zna shta od Diploma ima druga strana, koju apriori vredja i nipodashtava...govori samo o tebi i tvojoj diplomi iz Srbije...
A ja jesam PhD...ali ne sa SrBskom diplomom kao ti...na moju srecu...a tvoju zhalost...
Zato...ako ne mozhesh na konkretno pitanje da dash odgovor...nemoj ni da vredjash...misleci da cesh se time izvuci od pitanja...:lol:
 
Neko ko je diplomirao...a ne zna shta od Diploma ima druga strana, koju apriori vredja i nipodashtava...govori samo o tebi i tvojoj diplomi iz Srbije...
A ja jesam PhD...ali ne sa SrBskom diplomom kao ti...na moju srecu...a tvoju zhalost...
Zato...ako ne mozhesh na konkretno pitanje da dash odgovor...nemoj ni da vredjash...misleci da cesh se time izvuci od pitanja...:lol:

NE, ti si prvi poceo da vredjas, ja samo ragujem, ali zalostan je tvoj PhD ako se izrazavas tako kako si se u predhodnom postu izrazavao. Mozda bi ti Engleski ili Nemacki bolje isao, probaj.
 
NE, ti si prvi poceo da vredjas, ja samo ragujem, ali zalostan je tvoj PhD ako se izrazavas tako kako si se u predhodnom postu izrazavao. Mozda bi ti Engleski ili Nemacki bolje isao, probaj.



"Shtovani"...
...navedite mi putem copy/paste, taj moj uvredljivi post...upucen vama...jedino ako ne rachunate...u vredjanje...chinjenichno stanje...shto vam ukazuju i drugi forumashi...nazhalost...:lol:
 

Back
Top