Ljudi da li je kod nas DERU-KRATIJA ILI DEMO-KRATIJA???

Poruka
4.292
Odakle novac iz budzeta za vanredne izbore ako su vanredni izbori "vanredni", znaci nisu bili predvidjeni kad se planirao budzet???? A to nisu male pare, mislim da su nekoliko desetina miliona evra u pitanju !!!!! Hteo bih da znam kome su te pare bile namenjene u budzetu a koje su sad otisle na finansiranje izbora. Mislim ko je zakinut posto koliko znam svaki dinar u budzetu je strogo namenski isplaniran a ovo nisu dinari u pitanju vec milioni evra.....???????????????????????????
Voleo bih da mi neko objasni u kakvom mi to drustvu zivimo??? Naime kako se to kod nas inflacija racuna ako je zvanicno oko 11%, a ja sam racunao da su cene prehrambenih proizvoda i goriva sve skupa u proseku skocile preko 30% za otprilike godinu dana??? I stvarno mi vise nije jasno, ima li to jos u nekoj drzavi na svetu da na svakih dva ili tri meseca se odrzavaju neki izbori??? A gotovo svakog meseca se odrzavaju po neki lokalni izbori. Mislim da se oni dogovaraju za te izbore jer tako uzimaju milione evra od poreza. I takodje mi nije jasno da li postoji neka demokratska drzava u kojoj nezaposljeni gradjani nemaju socijalnu pomoc??? Ja sam cuo da na zapadu ljudi koji su nezaposljeni od te socijale komotno mogu da zive i da se prehranjuju. Kod nas u biroima za zaposljavanje cak nude kurseve za strane jezike i jos neke kurseve nezaposlenim licima za pare. To je stvarno apsurd i van svake logike da nezaposlenom licu biro za zaposljavanje nudi kurseve za novac. Mislim po definiciji stvari neko ko je nezaposljen nema novac, znaci kako imaju mozga da uopste traze pare umesto da im daju bar 15 000 do 20 000 din socijale da prezive. E sad neko ce reci 200 ili 300 evra je ipak mnogo ali nije tako jer ako vec politicari za te izbore dobijaju tolike milione onda para ima. Zna se da izbori treba da se odrzavaju na svakih 4 godina a ne kao sad na svakih dva meseca.
 
Voleo bih da mi neko objasni u kakvom mi to drustvu zivimo??? Naime kako se to kod nas inflacija racuna ako je zvanicno oko 11%, a ja sam racunao da su cene prehrambenih proizvoda i goriva sve skupa u proseku skocile preko 30% za otprilike godinu dana??? I stvarno mi vise nije jasno, ima li to jos u nekoj drzavi na svetu da na svakih dva ili tri meseca se odrzavaju neki izbori??? A gotovo svakog meseca se odrzavaju po neki lokalni izbori. Mislim da se oni dogovaraju za te izbore jer tako uzimaju milione evra od poreza. I takodje mi nije jasno da li postoji neka demokratska drzava u kojoj nezaposljeni gradjani nemaju socijalnu pomoc??? Ja sam cuo da na zapadu ljudi koji su nezaposljeni od te socijale komotno mogu da zive i da se prehranjuju. Kod nas u biroima za zaposljavanje cak nude kurseve za strane jezike i jos neke kurseve nezaposlenim licima za pare. To je stvarno apsurd i van svake logike da nezaposlenom licu biro za zaposljavanje nudi kurseve za novac. Mislim po definiciji stvari neko ko je nezaposljen nema novac, znaci kako imaju mozga da uopste traze pare umesto da im daju bar 15 000 do 20 000 din socijale da prezive. E sad neko ce reci 200 ili 300 evra je ipak mnogo ali nije tako jer ako vec politicari za te izbore dobijaju tolike milione onda para ima. Zna se da izbori treba da se odrzavaju na svakih 4 godina a ne kao sad na svakih dva meseca.
I jos nesto. Odakle novac iz budzeta za vanredne izbore ako su vanredni izbori "vanredni", znaci nisu bili predvidjeni kad se planirao budzet???? A to nisu male pare, mislim da su nekoliko desetina miliona evra u pitanju !!!!! Hteo bih da znam kome su te pare bile namenjene u budzetu a koje su sad otisle na finansiranje izbora. Mislim ko je zakinut posto koliko znam svaki dinar u budzetu je strogo namenski isplaniran a ovo nisu dinari u pitanju vec milioni evra.....???????????????????????????

Kako si ti mocan politicar,statisticar,matematicar,ekonomista i geograf! :rotf::rotf::rotf:
 
Kako si ti mocan politicar,statisticar,matematicar,ekonomista i geograf! :rotf::rotf::rotf:

Ma cini ti se. Svaki osnvac moze da izracuna sve t a sto se tice statistike pa valjda niko od nas nije od juce ili da je pao sa marsa pa da nezna koje su cene bile prosle godine a koje danas. A da sam neki politicar davao bih komentare a ne bih kao sad postavljao pitanja. Koliko vidim ti si neki politicar ili mi se cini?? Mislim politicar si pretpostavljam posto vidim da ti smeta sto sam video da je "kralj go" :D:D;)
 
Kao prvo,demokratija u pravom smislu reci ne postoji nigde u svetu!
Kao drugo,nemoj da ocekujes od jedne Srbije koja je do pocetka 90-ih bila pro-komunjarska drzava sa jednopartijskim sistemom,pe na to jos osiromasena zapadnim ekonomskim ratom odnosno sankcijama i na kraju razrusena pravim ratom,da danas bude super i sredjena drzava!!
Kao trece,ne znas kako ljudi na zapadu tesko zive a sve sto imaju je na kredit osim naravno pojedinaca i kriminalaca! :mrgreen:
 
Kao prvo,demokratija u pravom smislu reci ne postoji nigde u svetu!
Kao drugo,nemoj da ocekujes od jedne Srbije koja je do pocetka 90-ih bila pro-komunjarska drzava sa jednopartijskim sistemom,pe na to jos osiromasena zapadnim ekonomskim ratom odnosno sankcijama i na kraju razrusena pravim ratom,da danas bude super i sredjena drzava!!
Kao trece,ne znas kako ljudi na zapadu tesko zive a sve sto imaju je na kredit osim naravno pojedinaca i kriminalaca! :mrgreen:

Ok mozda ne postoji nigde u svetu vise demokratija ali sigurno na zapadu nije kao kod nas da se na svakih dva meseca odrzavaju izbori i da se na politicke kampanje i na promovisanje politicara svakih dva meseca trose milioni evra iz budzeta kao kod nas!!!!
Ok devedesetih godina je bilo kako je bilo ali evo vec 8 godina su na vlasti nazovi "demokrate" pa je situacija jos gora. Nemoj da neko misli da branim Milosevica jer i ja sam bio protiv tog rezima ali za mene je danas teze ziveti nego devedesetih!!! Za vreme Milosevica je nekako covek i mogao da se snadje da zivi a danas je 10 puta teze. Nema vise sankcija a mi smo najskuplja drzava na planeti. Hrana je najskuplja, placamo enormno veliku cenu goriva, hrane i svega.....U milosevicevo vreme se nisu odrzavali izbori na svaka dva meseca i bar na takav nacin se nije uzimao novac iz budzeta, odnosno od poreza, odnosno od naroda. Za zadnijh 8 godina vladavine "demokrata" nista se nije promenilo vec se jos vise teze zivi i situacija je jos gora u drzavi a pri tom nema sankcija !!!!!!!!!
E sad kazes da je na zapadu teze nego kod nas... Ha ha neznam da li ce ti neko poverovati u to. Pa ja imam nekoliko komsija i drugara koji su gastarbajteri i koliko vidim ljudi perfektno zive. Imaju platu nekoliko hiljada evra, svake godine idu na letovanja, zimovanja, putuju, provode se, niko nije gladan, zedan, voze najnovije automobile a pri tome su obicni radnici.....Na zapadu je prosecna plata oko 3000 evra a hrana je jeftinija od nase pa sad ti vidi!!!
 
.
:shock:Pricas gluposti!

U kojoj drzavi zivis,pametni?! :rolleyes:

Ok mozda ne postoji nigde u svetu vise demokratija ali sigurno na zapadu nije kao kod nas da se na svakih dva meseca odrzavaju izbori i da se na politicke kampanje i na promovisanje politicara svakih dva meseca trose milioni evra iz budzeta kao kod nas!!!!

Malo si preterao!
Ne odrzavaju se izbori u Srbiji svakih dva meseca i ne trose se milioni eura iz budzeta sigurno!
Mnogo manje sume novca su u pitanju!

Ok devedesetih godina je bilo kako je bilo ali evo vec 8 godina su na vlasti nazovi "demokrate" pa je situacija jos gora. Nemoj da neko misli da branim Milosevica jer i ja sam bio protiv tog rezima ali za mene je danas teze ziveti nego devedesetih!!! Za vreme Milosevica je nekako covek i mogao da se snadje da zivi a danas je 10 puta teze. Nema vise sankcija a mi smo najskuplja drzava na planeti.

Drago mi je da si uvideo da je sada gore nego 90-ih!
U maju glasaj za glupavi DS pa ce ti biti jos gore! :mrgreen:

E sad kazes da je na zapadu teze nego kod nas... Ha ha neznam da li ce ti neko poverovati u to. Pa ja imam nekoliko komsija i drugara koji su gastarbajteri i koliko vidim ljudi perfektno zive. Imaju platu nekoliko hiljada evra, svake godine idu na letovanja, zimovanja, putuju, provode se, niko nije gladan, zedan, voze najnovije automobile a pri tome su obicni radnici.....Na zapadu je prosecna plata oko 3000 evra a hrana je jeftinija od nase pa sad ti vidi!!!

Ne citas dobro sta sam napisao!
Ja nisam napisao da se na zapadu teze zivi nego u Srbiji nego da se na zapadu tesko zivi!
Decko,ja zivim u Austriji vec 8 godina i nemoj da popujes nama kako je na zapadu!
Za tih 8 godina obisao sam najmanje 10-ak evropskih zemalja i dobro znam kako ljudi muce muku!
Ne lupaj gluposti o prosecnim platama jer je prosecna plata u EU negde oko 1000 eura!
Moj matori je imao platu oko 1700 eura dok matora zaradjuje oko 1000 eura i ubija se od posla kao kobila!
Ja zaradjujem varijabilno jer zivim nekom drugom svetu! :mrgreen:
Ako si strucan i imas visoku skolu sto znaci ako si na primer doktor ili direktor neke velike kompanije onda je to druga prica ali obicni radnici su beda!
 
U kojoj drzavi zivis,pametni?! :rolleyes:



Malo si preterao!
Ne odrzavaju se izbori u Srbiji svakih dva meseca i ne trose se milioni eura iz budzeta sigurno!
Mnogo manje sume novca su u pitanju!



Drago mi je da si uvideo da je sada gore nego 90-ih!
U maju glasaj za glupavi DS pa ce ti biti jos gore! :mrgreen:



Ne citas dobro sta sam napisao!
Ja nisam napisao da se na zapadu teze zivi nego u Srbiji nego da se na zapadu tesko zivi!
Decko,ja zivim u Austriji vec 8 godina i nemoj da popujes nama kako je na zapadu!
Za tih 8 godina obisao sam najmanje 10-ak evropskih zemalja i dobro znam kako ljudi muce muku!
Ne lupaj gluposti o prosecnim platama jer je prosecna plata u EU negde oko 1000 eura!
Moj matori je imao platu oko 1700 eura dok matora zaradjuje oko 1000 eura i ubija se od posla kao kobila!
Ja zaradjujem varijabilno jer zivim nekom drugom svetu! :mrgreen:
Ako si strucan i imas visoku skolu sto znaci ako si na primer doktor ili direktor neke velike kompanije onda je to druga prica ali obicni radnici su beda!
E pa vidis ja zivim u Ausriji preko 38 godina i TI i TEBI slicnima mogu samo da izmisljaju Bajke za malu decu!Sto bre ne odes kuci kad ovde ne valja?Kako se to molim te tesko ZIVI?Ti mora da si po zanimanju "SIN" pa tvoji moraju da rade 24 sata da bi finansirali tvoje fantazije.
Jos samo ovo da dodam:Reci mi gde ima vise Demokratije u Austriji ili u Srbiji?Kad ti kao strani drzavljanin imas sva ama bas sva prava kao i Austrijanac pa cak i da pravis Demonstracije(za Srbiju)u sred Beca i da se bijes sa njihovom policijom.Joj,znas sta bi mi njima uradili da su oni kod nas i da nam to isto rade sto mi njima radimo...Mi smo one Rumune,Bugare,Poljake a sada i Kineza j...li u zdrav mozak kada su dosli kod nas da rade(za 10 DM na dan) ili prodavali robu na pijaci.Ajde pusti te raspale price Gusteru(jer se tako nazivaju oni koji su juce dosli ovamo pa sad im ne valjaju svabe zato sto su im dali vise nego rodjena zemlja).
 
E pa vidis ja zivim u Ausriji preko 38 godina i TI i TEBI slicnima mogu samo da izmisljaju Bajke za malu decu!Sto bre ne odes kuci kad ovde ne valja?Kako se to molim te tesko ZIVI?Ti mora da si po zanimanju "SIN" pa tvoji moraju da rade 24 sata da bi finansirali tvoje fantazije.

Kakav sin budalo jedna?!
Ja sam matoru doveo iz Srbije a matorog pomagao jer pravim duplo vise nego on! 8)
Vi baustelci nista drugo ne znate nego da lomite ledja i kada dodjete kuci u Srbiju na odmor,prosipate price o milionima!! :mrgreen:
 
Kakav sin budalo jedna?!
Ja sam matoru doveo iz Srbije a matorog pomagao jer pravim duplo vise nego on! 8)
Vi baustelci nista drugo ne znate nego da lomite ledja i kada dodjete kuci u Srbiju na odmor,prosipate price o milionima!! :mrgreen:
Sinko ja sam ovde kao sto rekoh-ORGANIZATOR.
E a sad da pojasnim to moje zanimanje posto sam ga X puta spomenuo:vidite ja sam imao srecu da nadjem posao na kome ORGANIZUJEM druge da rade da zarade za njih a bogami i za mene!;)
 
Mozda se stvarno treba pokrenuti pitanje trosenja para iz budzeta.

Odakle pare za NIP i ko se slika (partijski) deleci ta sredstva podobnima?

Ako ima para u budzetu odakle one, mislim iz privrede, trgovine, kredita, od Miskovica, odakle? I zasto se te pare trose na stari komunisticki nacin, kao da su vlasnistvo drzavih organa, a oni su partijski raspodeljeni?

Odakle pare za vracanje stare devizne stednje?

Odakle pare za izgradnju stanova za (podobne) mlade parove i socijalne stanove? Inace, slazem se sa tom idejom ne i sa realizacijom.

Odakle rast zaduzenosti drzave u milijardama evra? Ko se i za sta zaduzuje? Ko mora da vraca? Uvoznici sto uvezu to odmah ili brzo zatim i plate.
 
Sinko ja sam ovde kao sto rekoh-ORGANIZATOR.
E a sad da pojasnim to moje zanimanje posto sam ga X puta spomenuo:vidite ja sam imao srecu da nadjem posao na kome ORGANIZUJEM druge da rade da zarade za njih a bogami i za mene!;)

Ma,ne moras da se pravdas nama koje ti je zanimanje! :mrgreen:
Zalosno je to da zivis u Austriji i tvrdis kako ovde ima demokratije!
Da,ima je vise nego u Kini i to priznajem!
 
Ma,ne moras da se pravdas nama koje ti je zanimanje! :mrgreen:
Zalosno je to da zivis u Austriji i tvrdis kako ovde ima demokratije!
Da,ima je vise nego u Kini i to priznajem!

Pa daj mi jedan ali samo jedan detalj gde se ti ovde izdvajas od Austrijanca.Opet ponavljam sta mislis da su oni dosli kod nas da rade-sta bi mi njima radili?
Nemoj Brate samno o Inostranstvu "leba ti.Ti si se tek ovde ispiljio a ja sam ovde vise nego sto ti imas godina!;)
 

Back
Top