Koliko znate o...

Da li znate da se u svetu svakih 5 sekundi jedna osoba zarazi HIV-om,svakih 10 sekundi zarazi se jedna mlada osoba, a svakih 15 sekundi jedna osoba umre od side.

u svetu oko 40 000 000 ljudi zivi sa HIV-om
a kod nas izmedju 15 i 20 hiljada ljudi.
 
Ovo je provereno (anketa): veliki broj maloletnica smatra da je blam ako udjes u apoteku i trazis kondom. Veliki broj maloletnika na ovu temu odgovara nepreciznim i "duhovitim" odgovorima (kako se uzme).Vecinu pojam side asocira na sex.Sto je i delimicno razumljivo jer je 90% inficiranih HIV-om zarazeno upravo nezasticenim sexualnim odnosem.

Velika je zabluda da ****** sire HIV.U pocetku su se homoseksualci smatrali "rizicnom grupom",ali ta tvrdnja se smatra pogresnom jer je u zadnjih 10 godina znatno porastao broj zarazenih heteroseksualaca a smanjio se broj HIV+ ljudi koji su spadali u rizicne grupe (homoseksualci,narkomani,prostitutke...)

I ovo je neka vrsta ankete i ja sam u startu pogresila sa pitanjem.Trebala sam da pitam:Sta znate o sidi?

Zamolila bih vas da se ukljucite u ovu diskusiju i otvoreno kazete sta mislite o ovom problemu,da mi kazete sta znate o HIV-u,Sidi/AIDS-u,i naravno sta neznate o HIV-u,Sidi/AIDS-u.

Shvatite ovo kao vrstu kviza ako zelite.Ko bude najbolji dobice......kondom.

Pitanje 1:Koja su tri osnovna nacina prenosa HIV-a?
 
d4ch4:
>Prue&lt:
1.Putem seksualnih odnosa
2.Koriscenjem medicinskih igala na neodgovarajuci nacin
3.Ako krv obolelog predje u krv zdrave osobe





Delimicno tacno.Dobijas 4523 poena. :D
1.putem seksualnog odnosa (nezasticenog)
2.putem krvi(u to spada i upotreba koriscenih igala kao i tetoviranje i pirsing kod neproverenih ljudi i bratimljenje koje je cesca pojava u Africi)
3.Sa majke na novorodjence.Nije bitno sto se nisi setila ovog nacina jer se nemozes tako nikako zaraziti ovim putem (hvala bogu rodjena si zdrava i prava)

Pitanje2:Koje vrste sexualnih odnosa postoje i koji je najrizicniju? :?:
 

Back
Top