Nizak rast kod dece NANOSOMIA

ria&tuborg

Aktivan član
Poruka
1.566
Probala sam da nadjem odgovarajucu temu na ovom podforumu ali neuspesno!!!!!
Samo iz tog razloga postavljam novu, i molim moderatore ukoliko postoji slicna tema da je spoje ili bar nadju i podignu, jer ja nisam uspela!!!!!

Moj stariji sin ima Nanosomniu(nizaak je rastom) i vec smo bili kod lekara , kao i na institutu za majku i dete , gde su nam uradjeni razni testovi, koji su ukazali na cit.:"parcijalni nedostatak hormona rasta" Srecom, sve ostalo je ok, sto u ovom slucaju znaci da nema nikakvih drugih anomalija sem svoje visine!!!!!!
E sad smo pre neki dan bili na kloidilskom testu i ovih dana treba da stignu rezultati , na osnovu kojih cemo videti da li je potrebna terapija hormonom!!!!!
Volela bih kad bi se jos neko javio da razmenimo iskustva, jer , iskreno bubnja mi u glavi da li prihvatiti taj hormon ili ne !!!!! Kapiram da je sve u stilu"tamni vilajet" tj. ako uzmem pokajacu se , ako ne uzmam pokajacu se!!!!!!!!
 
O tome bih mogla knjigu da napisem salim se malo, ja imam taj problem ceo zivot medjutim kada sam isla na te preglede za hormone rekli su mi da je prekasno..... poslednju nepirjatnost sam dozivela kog ginekologa kada me je pitala da li sam normalna jer nije videla osobu da je tako niskog rasta a da je normalna... Ne znam sta da Vam kazem, nisam doktor ali posavetujte se sa jos lekara sigurno ce Vam neko reci sta da radite... i puno srece....
 
Hvala, zao mi je sto je za tebe prekasno!!!!!! Ginekolog ti je Krelac!!!!!!Zamisli da ti tako nesto kaze!!!!!!!

Volela bih pre da se konsultujem sa roditeljima dece sa slicnim problemom, kao i sa ljudima koji su mozda imali taj problem pa ga resili ili ne!!!!!! Molim vas nek se javi neko , nisam ni sama pametna sta mi je dalje ciniti!!!!!
Koje su moguce Nus pojave te hormonske terapije?????????
 
Evo mene prvi put na ovom forumu, i kao uvek iznova se "odusevim" suptilnoscu nasih lekara.
Jednoj mojoj poznanici su rekli sa 9 god da ima osteoporozu i da nikad nece ni porasti ni biti zena, da je haos sa njenim hormonima i sl.. kad je imala 19 g pocela je piti neke potpuno prirodne dodatke ishrani ali apsolutno prirodne vitamine, minerale , prirodne hormone bilje uglavnom 100 i porasla i ocvrsla i jesenas rodila devojcicu sasvim prirodnim porodjajem ... iako su rekli da ima kosti deteta od 10 god.
A znam i za neku decu koja su imala problem tog hormona rasta i porasla su uz iste preparate..
Povezacu vas ako zelis znati sta je tacno koristila, a znam i jednu divnu doktorku koja se bast time bavi vec dugi niz godina.
 
Probala sam da nadjem odgovarajucu temu na ovom podforumu ali neuspesno!!!!!
Samo iz tog razloga postavljam novu, i molim moderatore ukoliko postoji slicna tema da je spoje ili bar nadju i podignu, jer ja nisam uspela!!!!!

Moj stariji sin ima Nanosomniu(nizaak je rastom) i vec smo bili kod lekara , kao i na institutu za majku i dete , gde su nam uradjeni razni testovi, koji su ukazali na cit.:"parcijalni nedostatak hormona rasta" Srecom, sve ostalo je ok, sto u ovom slucaju znaci da nema nikakvih drugih anomalija sem svoje visine!!!!!!
E sad smo pre neki dan bili na kloidilskom testu i ovih dana treba da stignu rezultati , na osnovu kojih cemo videti da li je potrebna terapija hormonom!!!!!
Volela bih kad bi se jos neko javio da razmenimo iskustva, jer , iskreno bubnja mi u glavi da li prihvatiti taj hormon ili ne !!!!! Kapiram da je sve u stilu"tamni vilajet" tj. ako uzmem pokajacu se , ako ne uzmam pokajacu se!!!!!!!!
Прихватите терапију, може да помогне.
А ни на који начин не може да одмогне.
Терапију ће добијати недељно уз контолу доктора.
Све најбоље.
 
SMEM DA DODAM!!! Nikad ne smete to dete da tretirate kao DEBILA. A cak sam i to video. Operisali smo pre par nedelja jednog klinca isto sa hormonskim poremecajem. Decko ide u specijalnu skolu medju debile. Ja u razgovoru sa njim jedino vidim da je on fizicki drugaciji od drugih , ali DALEKO OD TOGA DA NIJE INTELIGENTAN. Zapravo ja mogu da se zakunem svojim INDEKSOM FALULTETA i to da i ga odma oduznu da je to dete TOTANO PSIHICKI NORMALNO!!! Ja ne vidim ni jednu manifestaciju bilo kakvog psihickog poremecaju kod njega. Naravno godine tretiranja kao da je debil, godine provedene medju debilima, i to sto su mu debili bili osnovno drustvo jesu ucinile svoje. Mozda nije u redu da ovo napisem ali morao sam. Posto sam ovo video svojim ocima. Da sprecim da neko napravi istu gresku.
 
Ma Aco pazi, moj klinac trenira hokej, ide normalno u skolu i nije pametan, PREPAMETAN JE!!!!!!!!!!Inace je jako voljen u drustvu i apsolutno nema nikakve komplekse i sl!!!!!!!!!Hvala u svakom slucaju!!!!!!
Inace terapija se ne daje nedeljno nego svaki dan!!!!!!!
 
Ma Aco pazi, moj klinac trenira hokej, ide normalno u skolu i nije pametan, PREPAMETAN JE!!!!!!!!!!Inace je jako voljen u drustvu i apsolutno nema nikakve komplekse i sl!!!!!!!!!Hvala u svakom slucaju!!!!!!
Inace terapija se ne daje nedeljno nego svaki dan!!!!!!!
Хвала на исправци.;)
Сећам се са факултета да је било нешто 2-3 пута недељно, али медицина напредује, смим тим, вероватно и ту има измена.
 
Ja sam imala na poslu kolegu i koleginicu (brat i sestra) koji su primali u proslosti tu terapiju.
Kod sestre nije uspelo jer su kasno poceli (tj ona je starija). Ostala je jako niska, mozda metar 40 ili jos i manje, dok je brat normalno visok ( oko 1.85 -1.90m) i krupan. Nisam mogla da verujem kad su mi rekli da je i on bio nizak kao i ona ali je kod njega terapija delovala.
Mislim da on ima daleko kvalitetniji zivot kao visok i stasit mladic (bas lepo izgleda) nego da je ispod 1,50!
Ja bi na vasem mestu bez razmisljanja dozvolila terapiju i jos bi pod srece skakala sto uopste postoji sansa da se decak razvije normalno.
Pozdrav
 
Nijedan lek nije bezbedan ali da zivimo u stalnom strahu od nezeljenih dejstava niko ne bi u zivotu uzeo nijedan lek.
Kod nas postoji jako izrazen strah od hormona, nije bitno koji hormon je u pitanju, bilo da su kontraceptivne pilule,kortikosterodi, hormoni rasta...
Ono sto vam mogu reci to je da savremena medicina i farmacija svakodnevno napreduju, novije generacije lekova imaju daleko brze, bolje dejstvo, selektivniji su ,sa manje nezeljenih efekata...
 
Nisam doktor (mozda budem,ali ne medicine),tako da ovo sto kazem mozda nema veze...

Pojedini bilderi koji su koristili hormone rasta imaju prilicno naglasenu donju vilicu.Dakle moguca su i nezeljena dejstva ali uvek ima resenja.Recimo trebali su jesti meku hranu.A mozda je i kolicina hormona bila prevelika.
Logicno mi zvuci da taj hormon rasta deluje na sve delove tela,a posebno na one koji se vise forsiraju.
Mozda je umesto hokeja bolje plivanje jer se svi delovi tela podjednako koriste...

Nemojte ovo sto sam rekao uzimati zdravo za gotovo...ipak doktor (pouzdan,proveren) zna sta i kako treba.
Na kraju,ako je takva terapija kod nekog dala rezultate,onda treba da pokusate.

Sve najbolje zelim.
 
Nisam doktor (mozda budem,ali ne medicine),tako da ovo sto kazem mozda nema veze...

Pojedini bilderi koji su koristili hormone rasta imaju prilicno naglasenu donju vilicu.Dakle moguca su i nezeljena dejstva ali uvek ima resenja.Recimo trebali su jesti meku hranu.A mozda je i kolicina hormona bila prevelika.
Logicno mi zvuci da taj hormon rasta deluje na sve delove tela,a posebno na one koji se vise forsiraju.
Mozda je umesto hokeja bolje plivanje jer se svi delovi tela podjednako koriste...

Nemojte ovo sto sam rekao uzimati zdravo za gotovo...ipak doktor (pouzdan,proveren) zna sta i kako treba.
Na kraju,ako je takva terapija kod nekog dala rezultate,onda treba da pokusate.

Sve najbolje zelim.

Kao neko ko je jedan deo zivota proveo medju bilderima, tvrdim da to nije od hormona nego od fizickog napora koji se delom savladava i onim "stisni zube!"

Ria, ovo mi deluje dovoljno uverljivo. Probaj, koliko sam videla na svom primeru, Dr zna o cemu pise. Uz vas sam, drzim palceve! :kiss:
 
Ja ti rekoh da su koristili hormone rasta,a ti sad tvrdi sta hoces ;) Hormoni u kombinaciji sa tim "stisni zube"...sta mislis sta ce da bude.Ako nije zbog hormona,zasto onda nemaju svi bilderi takvu vilicu?

U svakom slucaju,nisam strucan tako da nemojte uzimati zdravo za gotovo ono sto kazem.Naveo sam samo taj jedan podatak...a za vas je najbolje da ne slusate po forumu sta drugi kazu vec da pitate nekog pouzdanog lekara.Ovo su ipak ozbiljne stvari.U pitanju je dete i njegovo zdravlje,zivot...a tu tesko da ima prostora za ispravljanje gresaka.

Pozdrav i sve najbolje ;)
 
Hvala vam svima na savetima!!!!!
Jos cekamo rezultate......
Idemo nocas na par nedelja na odmor pa kad se vratimo,javljamo sta smo uradili!!!!
Dotle bi vec trebalo da stignu rezultati klonidilskog testa pa pisemo sta su rekli!!!! Inace se rezultati zvanicno cekaju 10 dana, sto je danas ali uglavnom stignu tek za mesec !!!!!!
Hvala jos jednom i pozzdrav!!!
 
Ja ti rekoh da su koristili hormone rasta,a ti sad tvrdi sta hoces ;) Hormoni u kombinaciji sa tim "stisni zube"...sta mislis sta ce da bude.Ako nije zbog hormona,zasto onda nemaju svi bilderi takvu vilicu?

U svakom slucaju,nisam strucan tako da nemojte uzimati zdravo za gotovo ono sto kazem.Naveo sam samo taj jedan podatak...a za vas je najbolje da ne slusate po forumu sta drugi kazu vec da pitate nekog pouzdanog lekara.Ovo su ipak ozbiljne stvari.U pitanju je dete i njegovo zdravlje,zivot...a tu tesko da ima prostora za ispravljanje gresaka.

Pozdrav i sve najbolje ;)
A sta mislis da se dobija kada zdrava, osoba koja je davno zavrsila svoj rast uzima hormone rasta?!
Ljudska glupost ne prestaje da me iznenadjuje!
 
Nisam doktor (mozda budem,ali ne medicine),tako da ovo sto kazem mozda nema veze...

Pojedini bilderi koji su koristili hormone rasta imaju prilicno naglasenu donju vilicu.Dakle moguca su i nezeljena dejstva ali uvek ima resenja.Recimo trebali su jesti meku hranu.A mozda je i kolicina hormona bila prevelika.
Logicno mi zvuci da taj hormon rasta deluje na sve delove tela,a posebno na one koji se vise forsiraju.
Mozda je umesto hokeja bolje plivanje jer se svi delovi tela podjednako koriste...

Nemojte ovo sto sam rekao uzimati zdravo za gotovo...ipak doktor (pouzdan,proveren) zna sta i kako treba.
Na kraju,ako je takva terapija kod nekog dala rezultate,onda treba da pokusate.

Sve najbolje zelim.

Bodibilderima je zavrsen rast u visinu,tako da svako unosenje dodatnog hormona rasta u tom periodu posle puberteta moza da izazove gigantizam osim gh oni uzimaju i velike doze insulina,anabolickih steroida,ostale faktore rasta igf-1...
 
Samo da se javim i da vam se zahvalim!
Elem, uradjeni su jos neki testovi i rezultati su stigli!!!! Moj sin nema nedostatak hormona rasta , tako da su i mogucnosti terapije istim odbacene!!!!!
Sto se nas tice, samo nek je zdrav i da mu nista ne fali!!!! Sve ostalo je nebitno!!!
Hvala jos jednom svima koji su se potrudili da nesto napisu i daju svo savet!!!!!
Pozzdrav od mene i mog apsolutno ZDRAVOG sina!!!!
 

Back
Top