Bekstvo od ljubavi

Crash and Burn

Iskusan
Poruka
5.180
Pošto je ljubav u neku ruku kult rešio sam da ovo postavim ovde, a ako moderator smatra da joj ovde nije mesto molim ga da je premesti.

Dali su ljudi koji beže od ljubavi emotivno neispunjeni ili se jednostavno boje vezivanja za neku osobu? Dali je onaj ko se zaljubi gubi deo sebe ili je možda ispunio prazninu u svom životu?
 
Pošto je ljubav u neku ruku kult rešio sam da ovo postavim ovde, a ako moderator smatra da joj ovde nije mesto molim ga da je premesti.

Dali su ljudi koji beže od ljubavi emotivno neispunjeni ili se jednostavno boje vezivanja za neku osobu? Dali je onaj ko se zaljubi gubi deo sebe ili je možda ispunio prazninu u svom životu?
Kad nisam u "ljubavnom stanju", ja po malo zazirem od zaljubljivanja, jer se pribojavam da ći izgubiti slobodu, a kad volim, onda mi ne pada na pamet niakva sloboda koja nije u vezi voljene osobe! Ili tako nekako slično. Praznina je u čoveku, i ne može je niko drugi ispuniti; otuda neuspešne ljubavne veze. Kako se ne osećamo sputani kad volimo decu, roditelje, prijatelje..? Onaj ko se zaljubi daje deo sebe i prima deo voljene osobe, pa tako, u stvari, nema gubitka. Samo postoji promena kvaliteta. Ako je odnos dve osobe na zdravoj osnovi (nije lečenje frustracija) onda one ne sputavaju jedna drugu, znajući da nisu sijamski blizanci i da svakom od njih traba vreme koje će posvetiti samo sebi. Kad su u tome složni, mnogi problemi koji se pojavljuju u vezama budu izbegnuti. Kad volimo nekog, a on nas baš nikako ne sputava, mi ipak nismo "slobodni", jer brinemo za dobrobit voljene osobe iako ona to možda i ne traži od nas. Ako nema nikog koga bismo voleli, nesrećni smo i usamljeni. Ljudi koji "beže" od ljubavi, su nekad, negde, nekako povređeni i sveno ili nesvesno, boje se da će opet biti povređeni.
 
Ljudi koji "beže" od ljubavi, su nekad, negde, nekako povređeni i sveno ili nesvesno, boje se da će opet biti povređeni.
Да, ово је тачно са тачке гледишта психологије. Љубав није опасна и мала деца јој се радосно препуштају, једва чекају да воле родитеље, другове, васпитаче ....

Али дешава се да та њихова искреност буде злоупотребљена и повређена, и онда настају проблеми. Најчешће се то дешава кад нам родитељи под фирмом љубави нуде гушење, спутавање, претерану контролу.
 
Dali su ljudi koji beže od ljubavi emotivno neispunjeni ili se jednostavno boje vezivanja za neku osobu? Dali je onaj ko se zaljubi gubi deo sebe ili je možda ispunio prazninu u svom životu?

Bežanjem od povređivanja bežiš i od onog najlepšeg što možeš da doživiš u životu, jer je ljubav nezamenjiva. :heart: Teže od biti u ljubavi i voleti nekog (ako je za nekog teško:roll:) je svakako biti sam.
 
Јел ви бежите од љубави или од заљубљености?

Од љубави нема потребе бежати...

Од заљубљености се не може побећи...

Не разумем о чему причате...:roll:
 
Rade to ljudi - beže, ne shvatajući da niti mogu da pobegnu, niti treba.
Ali: no way to hide.:)
Ljubav i jeste svrha našeg življenja.
Lepo neko reče da je ljubav krik pobune protiv praznine života.
Pre ili kasnije, sva razočaranja... sav očaj, gorčina, strah.. sve poklekne pred potrebom za ispunjenjem.
Ko je još lud da beži od tog osećanja ispunjenosti?
 
ljubav jeste svrha zivota..
ali prava ljubav....
a kako naci tu pravu ljubav u danasnje vreme?
pokusala sam,nije uspelo...
sad mi je mnogo lakse da bezim nego da ponovo budem povredjena
 
Тешка посла. Искрена и права љубав готово да више и не постоји, она која остоји, помешана је са посесивношћу, љубомором и интересом...
 
Као што рече Ошо, осећање љубави код човека, посебно западног света се давно угасило и преместило у причу, у идеју, у песму, у машту. Зато је мржња остала исконска, онаква каква заиста јесте. Западном човеку су "уста" пуна љубави, романтике и сличног, просто је опседнут тим појмовима, а у пракси се најчешће све своди на најанималнији израз љубави - секс без емоција. Јер, љубав је давање, а не тражење, а модерни човек је научио само да граби и узима. Љубав се свела на трговину по принципу - "даш толико, добијеш толико". Ми морамо поново да научимо да исконски волимо, иначе ће нам овај купо-продајни однос доћи главе...
 
If you really want to know who I am, you have to be as absolutely empty as I am. Then two mirrors will be facing each other, and only emptiness will be mirrored. Infinite emptiness will be mirrored: two mirrors facing each other. But if you have some idea, then you will see your own idea in me.
--Osho
 
Као што рече Ошо, осећање љубави код човека, посебно западног света се давно угасило и преместило у причу, у идеју, у песму, у машту. Зато је мржња остала исконска, онаква каква заиста јесте. Западном човеку су "уста" пуна љубави, романтике и сличног, просто је опседнут тим појмовима, а у пракси се најчешће све своди на најанималнији израз љубави - секс без емоција. Јер, љубав је давање, а не тражење, а модерни човек је научио само да граби и узима. Љубав се свела на трговину по принципу - "даш толико, добијеш толико". Ми морамо поново да научимо да исконски волимо, иначе ће нам овај купо-продајни однос доћи главе...

Kome ovaj tekst nije dovoljno jasan, neka sebi postavi pitanje, kada bi morao da izabere samo jedno, šta bi izabrao: da voli ili da bude voljen? Tu se nalazi odgovor na sve.
 
ljubav jeste svrha zivota..
ali prava ljubav....
a kako naci tu pravu ljubav u danasnje vreme?
pokusala sam,nije uspelo...
sad mi je mnogo lakse da bezim nego da ponovo budem povredjena
Lakse, retko kada je slicno a kamo li isto sto i bolje
Ja bih rizikovao da padnem opet na najdublje dno sako bih samo 1 dan znao da cu opet doziveti bezuslovnu ljubav jer 1 dan nje je vredan zivota.


Као што рече Ошо, осећање љубави код човека, посебно западног света се давно угасило и преместило у причу, у идеју, у песму, у машту. Зато је мржња остала исконска, онаква каква заиста јесте. Западном човеку су "уста" пуна љубави, романтике и сличног, просто је опседнут тим појмовима, а у пракси се најчешће све своди на најанималнији израз љубави - секс без емоција. Јер, љубав је давање, а не тражење, а модерни човек је научио само да граби и узима. Љубав се свела на трговину по принципу - "даш толико, добијеш толико". Ми морамо поново да научимо да исконски волимо, иначе ће нам овај купо-продајни однос доћи главе...

Yebi ga, ovaj tvoj Osho utepa temu.
Sta sad ljudi da kazu posle 'vakog teksta?

Ova tema je ovim tekstom maksimalno dorecena i moze slobodno da se zakljuca i prilepi na vrh kao prirucnik za ljubav
 
takodje...lakse je da se zatvorim i stojim tu...sama....

Samo ti voli, makar i neuzvraćeno, bar ćeš znati da imaš tu sposobnost. Voli nekog, pa će se naći i neko ko će voleti tebe. Ljubav je davanje; ako je uzvraćena dobro, ako nije ipak je ljubav. Da, i možeš voleti NEŠTO, a ne nekoga. Sve na kraju dođe na svoje mesto. Ja to znam jako dobro, jer nisam upoznala osobu zatvoreniju od mene (u jednom periodu), pa sam ipak prestala da se plašim da ću biti pvređena, i to je za ljude. Malo se zatvoriš u sebe (toliko da "oližeš rane"), pa opet kao nova...
 

Back
Top