Ex-Yu Muzika je bre,bruka!

  • Začetnik teme Petar 0637272633
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nek se i moj glas cuje protiv YU nostalgi muzike...
posebno me nerviraju bosanski rock i hrvatski mediteranski pevaci tipa Olivera...
A takodje nije nista bolja ni nasa muzika osamdesetih...
Najbolji rock ikada na ovim prostorima je bio pocetkom devedesetih!!!
 
smarach:
Nek se i moj glas cuje protiv YU nostalgi muzike...
posebno me nerviraju bosanski rock i hrvatski mediteranski pevaci tipa Olivera...
A takodje nije nista bolja ni nasa muzika osamdesetih...
Najbolji rock ikada na ovim prostorima je bio pocetkom devedesetih!!!
Pogledaj molim te spisak. Jasno pise: AZRA. Taj bend sa sa Oliverom ima koliko i ja.
(nimalo, za slucaj da ne shvatas)
 
smarach:
Nek se i moj glas cuje protiv YU nostalgi muzike...
posebno me nerviraju bosanski rock i hrvatski mediteranski pevaci tipa Olivera...
A takodje nije nista bolja ni nasa muzika osamdesetih...
Najbolji rock ikada na ovim prostorima je bio pocetkom devedesetih!!!

slusaj ti ovaj novokomponovani sunt koji vlada nasom scenom nema 5 ljudi da kazes da nesto vrijedi svi pjevaju neki turbo dzihad i sto je najgore sve plagijat do plagijata Arapske muzike prevedene na tonu kao i Turske, Grcke manje vise ali ima dosta i nje i sta znam vec sto jos nijesmo culi smijem se kladit da 60% nase muzike su prepjevi sa nekog stranog jezika.
njesra zar ne.

Ex Yu Rock je super
 
nemas ti pojma o muzici ako su ti Azra i Proliver isto. sta je sa Haustorom, KUD Idijotima, Laibach-om, Zabranjenim pusenjem....da ne nabrajam dalje.
ovo sto je sad na sceni je bruka za muziku kakvu smo imali. i ne samo ex-YU. da li se neko seca Paket aranzmana????
i Proliver je 100X bolji od ovih Lukasa, Karleusa i slicnih! covek makar ima neki stil, autentican.
 
Smarach i Petar,
Iako zvuci poprilicno uvrijedljivo i provokativno (vasi stavovi, a pogotovo ono o Bosanskom rocku) ja cu na civilizovan i pristojan nacin pokusati da nesto kazem. A ako ste vec paranoicni i histericni na bivsi Yu rock onda idite fino gledati Pink (ako ste ljubitelji meketanja i urlanja), jer je poznato da SiCG imaju vise turbo folk pjevaca nego sto mi u BiH imamo stanovnika, prema tome mojne tisra ako si o ovome govorio. Ako ti se nije svidjao ex-Yu rock radi nekih drugih razloga onda je to druga stvar. Ako ste pristalice strane muzike, onda je to o.k ali danasnja muzika sa prostora bivse Yu se nikako ne moze porediti sa muzikom bivse YU. Ovo danas je smetlje cisto, ne samo narodnjaci nego i ostali plagijati!

Indexi
Zdravko Colic
B.dugme
Divlje jagode
Merlin
C.jabuka
P.orkestar

Ovi BH bendovi i muzicari mozda i nisu tvoj ukus (sto je o.k) ali NEMA KUCE U BIVSOJ YU (vrlo, vrlo rijetko) koja nema bar jednu kasetu od ovih bendova.
Ne znam zasto toliko moznje i abverzije kad su ovi bendovi punili stadione, sale i sve dvorane u bivsoj Yu (i neki drugi naravno, koji nisu iz BH).Ne zaboravi da su APSOLUTNO SVI REKORDI PO PRODAJI PLOCA I KASETA od bendova IZ BiH!

Htio bih jos da kazem, pravim rockerima i ljubiteljima fine muzike iz SiCG da je nama u SA jako zao sto bendovi kao sto su Smak, EKV(iako vise ne postoje) i mnogi drugi mladi bendovi (za koje smo culi da sviraju super) ne dolaze jer smo previse "bombardovani" turbo-folk narodnjacima koji ama BAS SVAKI VIKEND DOLAZE IZ SiCG (znam da i ove seljacine odavde idu da tezgaju po vasim kafanama, da Bogda se ne vratili nikako ili ih zadrzali na granici jedno 100 godina). Ovo je na zalost puka istina, pa s'toga nemojte se naci uvrijedjenim, ali stvarno je tako i vi to znate ! Pozdrav svim rockerima odakle god da su!

Vozdra
 
Liberal:
smarach:
Nek se i moj glas cuje protiv YU nostalgi muzike...
posebno me nerviraju bosanski rock i hrvatski mediteranski pevaci tipa Olivera...
A takodje nije nista bolja ni nasa muzika osamdesetih...
Najbolji rock ikada na ovim prostorima je bio pocetkom devedesetih!!!

slusaj ti ovaj novokomponovani sunt koji vlada nasom scenom nema 5 ljudi da kazes da nesto vrijedi svi pjevaju neki turbo dzihad i sto je najgore sve plagijat do plagijata Arapske muzike prevedene na tonu kao i Turske, Grcke manje vise ali ima dosta i nje i sta znam vec sto jos nijesmo culi smijem se kladit da 60% nase muzike su prepjevi sa nekog stranog jezika.
njesra zar ne.

Ex Yu Rock je super

Are you sure your nickname shouldn't be BRAINLESS LIBERAL! Son, do you have a clue what JIHAD means at all? Turbo dzihad, hahahahaha !

p.s. avoid public transport son !
 
Indexi
Zdravko Colic
B.dugme
Divlje jagode
Merlin
C.jabuka
P.orkestar

Bas ove grupe koje si pomenuo ja stavljam u isti kos i za mene su oni jedna grozota.
I bas bosanski roka je za mene gori on svih srpskih turbo folk pevaca, jer je to seljacki rok...ustvari prikriveni narodnjak....
Ako sam rekao da je ex - YU rock i ta YU nostalgi muzika losa ne znaci da ja slusam turbo folk..bas naprotiv...Najbolji rock ikada je kao sto sam rekao bio pocetkom '90 kada su tu bili Bjesovi, Love huntersi, Ateisti, Ritam Nereda, Goblini i ostali koji su znali da ne mogu da se obogate od toga sto rade i onda su to radili iskreno.
Jedine grupe ex-yu kojima skidam kapu su Idijoti i Mizar...
I da dodam jos nesto...MRZIM YUGO NOSTALGICARE
 
smarach:
Indexi
Zdravko Colic
B.dugme
Divlje jagode
Merlin
C.jabuka
P.orkestar

Bas ove grupe koje si pomenuo ja stavljam u isti kos i za mene su oni jedna grozota.
I bas bosanski roka je za mene gori on svih srpskih turbo folk pevaca, jer je to seljacki rok...ustvari prikriveni narodnjak....
Ako sam rekao da je ex - YU rock i ta YU nostalgi muzika losa ne znaci da ja slusam turbo folk..bas naprotiv...Najbolji rock ikada je kao sto sam rekao bio pocetkom '90 kada su tu bili Bjesovi, Love huntersi, Ateisti, Ritam Nereda, Goblini i ostali koji su znali da ne mogu da se obogate od toga sto rade i onda su to radili iskreno.
Jedine grupe ex-yu kojima skidam kapu su Idijoti i Mizar...
I da dodam jos nesto...MRZIM YUGO NOSTALGICARE

Azra
Riblja Corba
EKV
Haustor
Leb i sol
Smak

Evo, to su moji omiljeni bendovi. Hajde, molim te, reci mi i obrazlozi misljenje o njima
 
Spiritcraft:
smarach:
Indexi
Zdravko Colic
B.dugme
Divlje jagode
Merlin
C.jabuka
P.orkestar

Bas ove grupe koje si pomenuo ja stavljam u isti kos i za mene su oni jedna grozota.
I bas bosanski roka je za mene gori on svih srpskih turbo folk pevaca, jer je to seljacki rok...ustvari prikriveni narodnjak....
Ako sam rekao da je ex - YU rock i ta YU nostalgi muzika losa ne znaci da ja slusam turbo folk..bas naprotiv...Najbolji rock ikada je kao sto sam rekao bio pocetkom '90 kada su tu bili Bjesovi, Love huntersi, Ateisti, Ritam Nereda, Goblini i ostali koji su znali da ne mogu da se obogate od toga sto rade i onda su to radili iskreno.
Jedine grupe ex-yu kojima skidam kapu su Idijoti i Mizar...
I da dodam jos nesto...MRZIM YUGO NOSTALGICARE

Azra
Riblja Corba
EKV
Haustor
Leb i sol
Smak

Evo, to su moji omiljeni bendovi. Hajde, molim te, reci mi i obrazlozi misljenje o njima

Evo ja cu ti reci, vrlo kratko: ODLICNI BENDOVI BEZ IZUZETKA (ne znam jesi li ih poredao onako ili po nekom kvalitetu, ali svejedno) bendovi su super!

p.s. ja sam vec napisao da radi navale naordnjaka ovakvi bendovi su sve rjedje zastupljeni, kako uzivo (normalno oni koji jos egzistiraju)tako i u medijima!
Samo malo pazljivije procitajte i sve ce biti o.k.
 
Ne slazem se da nista ne valja od Ex-yu...

Sta je sa Vjesticama, Haustorom, Azrom...

Inace moja lista bi bila drugacija od vasih:

1. EKV
2. Smak
Azra
Haustor
Vjestice
Brejkersi
Bjelo Dugme
Leb i Sol
Corba (prvih nekoliko albuma)
Film

Prva dva su stvarno prva dva. A bilo bi nezahvalno da ostale rangiram. Mnogo volim i njih da slusam.

Ali je i prvi album Parnog Valjka super stvar. Mada su posle otisli u komercijalu. Jel neko cuo "Prevela me mala...". Cisti r'n'r...
 
[quote="Spiritcraft
Azra
Riblja Corba
EKV
Haustor
Leb i sol
Smak

Evo, to su moji omiljeni bendovi. Hajde, molim te, reci mi i obrazlozi misljenje o njima[/quote]

Joj gde me nadje :lol:, eventualno bi jos dodala Van Gogh...Oktobar 1864...
 
smarach:
Indexi
I da dodam jos nesto...MRZIM YUGO NOSTALGICARE


Ako ovo nije govor mržnje, šta onda jesete ?
I još će neki od vas da se nazovu patriotama ?
Nema tu ni P od patriotizma, ni LJ od ljubavi, ali ipak najmanje ima muzike.

Ako ste besni na sve i svašta, idite na Kosovo među svoje istomišljenike, pa se s njima tucite, budite bar od neke koristi ovom nrodu i zemlji. Nemojte da vređate i provocirate pošten svet ovde. Ja sam sve te (ovde pobrojane) bendove slušao dok ste vi jeli pačija govna đipajući uz domaće islamske poskočice.

Oladite malo, izađite u prirodu, odmorite mozak i oči. Nema smisla da bilo šta pričate ili pišete posle 5-6 sati provedenih buljeći u logotip flekave televizije.

Urazumite se. I uljudite se.
 
Đenka:
smarach:
Indexi
I da dodam jos nesto...MRZIM YUGO NOSTALGICARE


Ako ovo nije govor mržnje, šta onda jesete ?
I još će neki od vas da se nazovu patriotama ?
Nema tu ni P od patriotizma, ni LJ od ljubavi, ali ipak najmanje ima muzike.

Ako ste besni na sve i svašta, idite na Kosovo među svoje istomišljenike, pa se s njima tucite, budite bar od neke koristi ovom nrodu i zemlji. Nemojte da vređate i provocirate pošten svet ovde. Ja sam sve te (ovde pobrojane) bendove slušao dok ste vi jeli pačija govna đipajući uz domaće islamske poskočice.

Oladite malo, izađite u prirodu, odmorite mozak i oči. Nema smisla da bilo šta pričate ili pišete posle 5-6 sati provedenih buljeći u logotip flekave televizije.

Urazumite se. I uljudite se.


u jeeee. ako sam rekao da mrzim jugo nostalgicare ne znaci da sam sovinista nacionalista ili sta vec..cak naprotvi imam super drugare po zagrebu(hrvate)i jos gomilu ljudi sa kojima se druzim koji nisu srbi i mene bas briga za drzavu i patriotizam, ali da je YUga valjala ne bi se raspala, i sta ima ko sada da zali za zemljom koja je bila teski shit...i da nama mladjima prosipa te ideje kako mi ne znamo sta je pravo zezanje i kako ste se vi u jugi provodili(pa sto ste je onda srusili) i sta ste jos radili, a vi ustvari samo ne mozete sebi da priznate da ste ziveli u iluziji i da pojma niste imali o stvarnom zivotu.meni je drago sto sam bio klinac kada se ta zemlja raspala i uopste je se nesecam. meni je super i ova zemlja Srbija kakva je sada.
A sto se muzike tice ta stara ex-yu muzika mi nije nista posebno bar njen veci deo, jer se ne mogu prepoznati u tome..ona je pisana za neke druge ljude i za neko drugo vreme koje vise ne postoji a sa kojim ja nemam nikakvog dodira.
I zato ziveo srpski rock devedesetih!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top