Rusija upozorila ostro EU da se ne igra sa zivotom

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
Moskva -- Rusija "javno upozorava" Evropsku uniju da svoju misiju Euleks ne razmešta na silu širom Kosova, izjavio je ruski ambasador pri EU Vladimir Čižov.

On je juče izjavio da bi Rusija pristala na rezoluciju Saveta bezbednosti UN koja bi legalizovala Euleks, ukoliko bi na tu rezoluciju pristao Beograd i ukoliko bi u njoj "Kosovo jasno bilo definisano kao deo Srbije". "Upućujem javno upozorenje protiv svakog pokušaja da se Euleks razmesti na silu širom Kosova", izjavio je Čižov.


On je dodao da je visoki predstavnik EU za spoljnu politiku i bezbednost Havijer Solana "veoma dobro upoznat sa stavom Rusije".

"Jedini način da se krene napred jeste kroz dijalog sa srpskom zajednicom na Kosovu, a na širem planu, kroz nastavak pregovaračkog procesa između Beograda i Prištine", rekao je ruski ambasador i dodao da će nastavak tog procesa biti "težak, ali i jedini moguć".

Ukoliko EU pokuša da se ogluši o upozorenje Rusije, Moskva će "iskoristiti sve mogućnosti koje su joj dostupne u okviru UN da privuče pažnju međunarodne zajednice na kršenje Rezolucije 1244 Saveta bezbednosti UN", kazao je on.

Čižov je ocenio da je odluka EU da pošalje misiju na Kosovo "velika greška".

"Mi, u stvari, upozoravamo, kao prijatelji i partneri, da se ne nastavlja ovim pogrešnim putem", izjavio je ruski ambasador, kao i da su UN i generalni sekretar UN Ki Mun Ban odbili prenos nadležnosti s UNMIK-a na Euleks.


---------------

Srbija nema niti ce imati veceg prijatelja od Rusije!!


Hvala Rusijo!
 
cinjenica je da samo rusija podrzava srbiju makar i na recima dok je oni kojima demokrate lizu zna se sta, napadaju, komadaju, bombarduju, cepaju, unistavaju....

i ko je bolji ili gori? onaj ko te podrzava makar na recima ili onaj ko te maltretira?

za neke cudne mozgove je ocigledno bolji onaj ko ih maltretira i bije. ima tu mnogo patoloskog i bolesnog...
 
mene da oce da pogleda Bog ja bi sad vozio spejsshatl sa srpskom trobojkom..ko da je bitno za koga cu da glasam kad nas ta EU nece..a rusi vishe ne voze volge..sad voze shta oce..:roll:
Vidis kako Ti nasi mediji serviraju Lazi.Ti covece vidis samo Moskvu(u kojoj se danas ulaze 90% celokupnog kapitala Rusije(to ti je isto kao i kod nas sa Beogradom))Pogledaj okolo Moskve kakva je to beda i Sirotinja-mi smo za njih "Mala Amerika".;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top