Metal u Srbiji [bendovi, koncerti]

Alan Ford:
O.k. ja nisam neki strucnjak za metal.Ali jedan moj drugar je primetio dosta nekog uticaja(kopiranja?) stranih bendova u Alogijinim pesmama.
Usput,zasto mislis da su seljacki bend? Vidim da ih svuda forsiraju posebno na 202.

Pevaju na srpskom, zavijaju, teme su im glupe, osisani su .. i jos niz komercijalnih sitnica... Forsiraju ih iz prostog razloga zato sto su su sve dalje od metala a sve blize komercijali i blagom zvuku koji treba da se dopadne I ljudima koji inace ne slusaju metal ili imaju neku predrasudu prema istom, a njih je puno.
Sve nase grupe imaju problema s oreginalnoscu.
 
Alan Ford:
DeepPurple:
Ne pratim uopste nasu scenu...Alogia, zbog gitariste!


Zbog gitariste???
Ona braca (Brankovic , nisam siguran )sviraju u nekoliko grupa cini mi se.
Vidim da ovi sa 202 i u Metal Express-u posebno forsiraju domacu scenu, pa me interesuje kakvi su rezultati.

Ma, otkud znam, cuo sam ih par puta i dopale mi se solaze...jeste da ne treba da na osnovu toga vrednujem bend, ali...ipak su bolji od Enjoy Sarme, a o Kraljevskom Apartmanu imam ok misljenje, jedino sto su prokleto arogantni pa ih to umanjuje u ocima drugih!
 
Na nashtoj metal "sceni" ima dosta bandova mada je vecina njih underground!!!
Izdvojio bih May Result i The Stone[ex Stone to flash], zatim Interfector, Allmy Sins, Amon Din, Vrum, dok mi se Alogija uopshte ne svidja jer kopira bandove koji sviraju neki novi stereotipni power!!!!
p0z
 
Alan Ford:

Pa metal! (ambiental, black, death, doom, gothic, heavy, industrial, power, progressive, speed, trash, Viking...). Ako hoces nesto da ti prepurucim, samo pitaj.

E da, umalo da zaboravim - Amon Din - svaka pohvala, majstori...

Kako vi ljudi podnosite one bezbrojne dzinglove na 202-ci? A tek ono pustanje jedne iste pesme po dvadeset puta po 30 sec - najkraju ti se smuci pesma od toga. Slusala sam hit nekada davno, kad nisam razlikovala Blind Gardian od Emperor-a, sad mi je bas smor.
 
may result bih volela da cujem, cula sam da imaju problem sa publikom(odnosno zbog nekih nesuglasica hoce da ih nabiju na kolac)to je samo trac, u svakom slucaju oni su o.k. poslusajte nibelung mozete ih nekad cuti u kst-u, ili domu omladine!ne treba kritikovati nas metal jer za kvalitet treba vremena i podrske.sto se tice alogije oni su se osisali jer su bili u vojsci, tako da nisu imali izbora.
 
dragomir51:
may result bih volela da cujem, cula sam da imaju problem sa publikom(odnosno zbog nekih nesuglasica hoce da ih nabiju na kolac)to je samo trac, u svakom slucaju oni su o.k. poslusajte nibelung mozete ih nekad cuti u kst-u, ili domu omladine!ne treba kritikovati nas metal jer za kvalitet treba vremena i podrske.sto se tice alogije oni su se osisali jer su bili u vojsci, tako da nisu imali izbora.

Pesme May Result mozesh naci na njihovom oficijelnom sajtu, tj mogu se downloadovati samo Jata moja crna, Zacaran i Thy Dark iz Majestic!!!!!!!
p0z
 
Sto se tice May Resalt-a i njihove nesuglasice sa publikom,cuven je bio njihov nastup na metal festivalu ovde u Smederevu,kada smo ih svi zasuli flasama od piva,a jedan moj drugar skins je hteo da se popne na binu i ispegla Glada-a.Alogia,osisali su se zbog vojske,pa zanm sve o njima jer zive tu blizu mene,licno ih ne gotivim uopste,a Brankovici sviraju u Hexagram-u,Draconic-u,OK Racunar-u(to su obrade ciganskih pesama),Imperiji i Pscyhoparadox-u!
 
Zato sto su mnogo pricali o satanizmu.Pre nastupa je neko iz njihovog benda pricao kako se te veceri navrsavalo 9 godina od tragicne smrti Euronymous-a(clana benda Mayhem),oca Black metala.Onda je rekao kako je nas Bog kriv za njegovu smrt,i recitovao je neku pesmu"ubi Boga Hriscanskoga *ebenoga".I na kraju je rekao da svi Hriscani napuste koncert(i tada je veliki broj ljudi izasao).Trazili su da sviraju u mraku,i nastup im je bio jeziv do bola.Glad(pevac,ako se ono moze nazvati pevanjem) je duvao u neku baklju i sirio plamen po celoj bini.Flase,limenke i ostala cuda su ih zasipala uz psovke.Moram napomenuti da su i clanovi benda nama psovali sve,i pozvali su nas da se popnemo na binu ako nam nesto nije jasno.Onda su moji drugari Skinsi poceli da se penju ali je slabo obezbedjenje reagovalo.Kasnije su,u intervjuima clanovi benda pominjali Smederevo("za razliku od Smedereva u Ceskoj su nas lepo prihvatli").Dakle,oni su i van svirke sirili lose poruke.A najvaznija stvar je ta,u publici se nalazio Aca Celtic(svi znate ko je to) i on je licno ucestvovao u gadjanju!
 
HARDCOREPUNK:
A ne moze ni taj Kozeljnik niti bilo ko drugi da mi drzi kampanju protiv Pravoslavlja u Pravoslavnoj zemlji.Njegov posa je bio da svira,a on se previse zaneo i dobili su sta su trazili,tesko da ce skupiti m*** da sviraju opet ovde jer ce proci jos gore!

Drzala se ta kampanja ovde vec 50 godina, samo tada niste smeli da pisnete. Nasli ste da se prepucavate s muzicarima, c,c,c,... Vi ste samo licemeri. Ne verujete vi ni u Boga ni u nista.
 
Alan Ford:
Sto on nije zadrzao za sebe svoju mrznju prema pravoslavlju?
Sta ste ocekivali, mozda cvecem da im bacaju.
Zar nije covek lepo trazio da hriscani napuste koncert. Ako nisi upoznat i popovi traze da nehriscani&nekrsteni napuste odredjene delove sluzbe.
Trazite hulitelje svoje religije na pogresnom mestu. Sigurna sam da polugolu karleusu (ili svaku drugu na estradi) s krstacom na grudima ne bi gadjali flasama.
Licemeri...
 
Uopste ne kapiram sta pricas, jel' taj koncert bio neka njegova seansa.
A sto se tice gadjanja, ja licno ne bih radio to, mogli su i drugacije da ga bojkotuju.
Usput, drago mi je sto si primetio za te novokomponovane vernike koji u stvari nisu vernici.
Samo mi odgovori na jedno pitanje otkuda njemu pravo da trazi da ljudi napuste koncert.
 

Back
Top