Dan kada su doneli smrt "Saveznici"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tamna-je-Noc

Obećava
Banovan
Poruka
62
Danas se navrsava 64 godine od pocetka "Saveznickog"bombradovanja Beograda
aprila 1944
.Napadi su izvrseni na dane 16. i 17. aprila na koloseke Beograd- Sava, Zemunski aerodrom i na fabriku aeroplana Rogozarski i Ikarus.
Kao i na vise civilnih objekata izmedju kojih i bolnice

Prilikom bombardovanja Beograda na pravoslavni uskrs i drugog dana ;zvanicno je poginulo
1 100 Beogradjana i 18 Nemaca dok je 1 400 stanovnika glavnog grada ranjeno
Baceno je vise hiljada tona bombi Ucestvovalo je vise od 400 bombardera

U kasnijim bombardovanjima od istih "saveznika"Ubijeno je vise hiljada ljudi zena i dece
Bombradovanje je trazio TITO od "saveznika"
Da bi konacno pred kraj rata unistio vise Srbskog naroda..

Ovo je dugo pod diktaturom Tita bila tabu tema

Mislim da je tema veoma zanimljiva za Titove pionire kojih ima mnogo ovde:(
 
Danas se navrsava 64 godine od pocetka "Saveznickog"bombradovanja Beograda
aprila 1944
.Napadi su izvrseni na dane 16. i 17. aprila na koloseke Beograd- Sava, Zemunski aerodrom i na fabriku aeroplana Rogozarski i Ikarus.
Kao i na vise civilnih objekata izmedju kojih i bolnice

Prilikom bombardovanja Beograda na pravoslavni uskrs i drugog dana ;zvanicno je poginulo
1 100 Beogradjana i 18 Nemaca dok je 1 400 stanovnika glavnog grada ranjeno
Baceno je vise hiljada tona bombi Ucestvovalo je vise od 400 bombardera

U kasnijim bombardovanjima od istih "saveznika"Ubijeno je vise hiljada ljudi zena i dece
Bombradovanje je trazio TITO od "saveznika"
Da bi konacno pred kraj rata unistio vise Srbskog naroda..

Ovo je dugo pod diktaturom Tita bila tabu tema

Mislim da je tema veoma zanimljiva za Titove pionire kojih ima mnogo ovde:(


Postoje i tvrdnje da je bombardovanja (cak 19) zahtevao licno Gen. Mihailovic, ali da je "dobio" samo 13 (ako se dobro secam, treba da potrazim tacne podatke, dakle ne garantujem za brojeve).

Podatak o "vise hiljada tona" bombi mi zvuci preterano.

Najvise bombardovan grad Jugoslavije od strane saveznickog vazduhoplovstva je bio Maribor...mislim da Beograd nije cak ni na drugom mestu.
 
Postoje i tvrdnje da je bombardovanja (cak 19) zahtevao licno Gen. Mihailovic, ali da je "dobio" samo 13 (ako se dobro secam, treba da potrazim tacne podatke, dakle ne garantujem za brojeve).

Podatak o "vise hiljada tona" bombi mi zvuci preterano.

Najvise bombardovan grad Jugoslavije od strane saveznickog vazduhoplovstva je bio Maribor...mislim da Beograd nije cak ni na drugom mestu.[/QUO

Problem na zalost jeste istorija koju su nam ukrali !
Kao sto se desava i upravo sada kada se Srbski Junaci blate:(

Znaci zao mi je sto si odrasla sa Titovom slikom na zidu jer je on surovi ubica Srbskog naroda
 
Pogođeno je porodilište u Krunskoj ulici, jedno obdanište, trg Slavija, Nemanjina i Dečanska ulica, Bajlonijeva pijaca, Pašino brdo, Zeleni venac, Železnička stanica, Narodno pozorište, Senjak i ulice Mileševska, Knez Mihajlova, Kraljice Natalije, Miloša Velikog i Sarajevska.

Procenjuje se da je u savezničkim bombardovanjima Beograda od 16.
aprila do sredine septembra 1944. godine poginulo više od 4.500 stanovnika glavnog grada.

Mislim"sveznici"?
 

Prilozi

  • v93957p0.jpg
    v93957p0.jpg
    48,3 KB · Pregleda: 5
Postoje i tvrdnje da je bombardovanja (cak 19) zahtevao licno Gen. Mihailovic, ali da je "dobio" samo 13 (ako se dobro secam, treba da potrazim tacne podatke, dakle ne garantujem za brojeve).

Podatak o "vise hiljada tona" bombi mi zvuci preterano.

Najvise bombardovan grad Jugoslavije od strane saveznickog vazduhoplovstva je bio Maribor...mislim da Beograd nije cak ni na drugom mestu.[/QUO

Problem na zalost jeste istorija koju su nam ukrali !
Kao sto se desava i upravo sada kada se Srbski Junaci blate:(

Znaci zao mi je sto si odrasla sa Titovom slikom na zidu jer je on surovi ubica Srbskog naroda


Prema ovome sto je citirano (sa malom greskom doduse), zakljucujem da je komentar upucen meni, pa bi prvo sto bih rekao (iako to i nije bas vazno sto se samih komentara tice) bilo da nisam "odrasla" vec sam odrastao...i to bez Titove slike na zidu.

Koristim priliku da se izvinim, pogresno sam gore naveo podatke...prema istoricaru Dr. Milanu Terzicu, Gen. Mihailovic je trazio 13 bombardovanja Beograda od saveznika, ali nije dobio ono sto je zahtevao.

Cifra 19 koju sam gore pomenuo odnosi se na broj puta bombardovanja Maribora.
 
Danas se navrsava 64 godine od pocetka "Saveznickog"bombradovanja Beograda
aprila 1944
.Napadi su izvrseni na dane 16. i 17. aprila na koloseke Beograd- Sava, Zemunski aerodrom i na fabriku aeroplana Rogozarski i Ikarus.
Kao i na vise civilnih objekata izmedju kojih i bolnice

Prilikom bombardovanja Beograda na pravoslavni uskrs i drugog dana ;zvanicno je poginulo
1 100 Beogradjana i 18 Nemaca dok je 1 400 stanovnika glavnog grada ranjeno
Baceno je vise hiljada tona bombi Ucestvovalo je vise od 400 bombardera

U kasnijim bombardovanjima od istih "saveznika"Ubijeno je vise hiljada ljudi zena i dece
Bombradovanje je trazio TITO od "saveznika"
Da bi konacno pred kraj rata unistio vise Srbskog naroda..

Ovo je dugo pod diktaturom Tita bila tabu tema

Mislim da je tema veoma zanimljiva za Titove pionire kojih ima mnogo ovde:(

Ko je tražio ne znam, ali znam da ovi što od istorije poznaju samo veliki odmor, treba da znaju da je ovog bombardovanja bilo, i da je više ljudi stradalo od savezničkih bombardovanja nego od neprijateljskih.(tu ne računam drugre vidove ratovanja ) I što se bojite da kažete da su ti saveznici bili Amerikanci? Jel da ne povredimo osećanja ovih što više vole Ameriku od sopstvene zemlje?
 
vise je kazu poginulo ljudi u bombardovanju "saveznika" 1944 nego u bombardovanju "neprijatelja" 1941


samo da napomenem da zagreb i drugi hrvatski gradovi gde su nacisti docekani sa cvecem i pesmom nisu bombardovani vec su samo bombardovani gradovi u srbiji i crnoj gori...


"hrvatski narod pozdravlja njemacke osloboditelje"




bagra zapadnjacka...
 
Ako je bilo po Titovom nalogu, zašto zamerati saveznicima?
Tito nazvao drugare saveznike, rekao da će tu-i-tu biti ostaci nemačke vojske i da ovi tresnu. Ovi kažu - ok, dogovoreno.

Zašto zameriti saveznicima, a ne Titu? Ok, zamera se i njemu, ali zašto ovima?
 
Danas se navrsava 64 godine od pocetka "Saveznickog"bombradovanja Beograda
aprila 1944
.Napadi su izvrseni na dane 16. i 17. aprila na koloseke Beograd- Sava, Zemunski aerodrom i na fabriku aeroplana Rogozarski i Ikarus.
Kao i na vise civilnih objekata izmedju kojih i bolnice

Prilikom bombardovanja Beograda na pravoslavni uskrs i drugog dana ;zvanicno je poginulo
1 100 Beogradjana i 18 Nemaca dok je 1 400 stanovnika glavnog grada ranjeno
Baceno je vise hiljada tona bombi Ucestvovalo je vise od 400 bombardera

U kasnijim bombardovanjima od istih "saveznika"Ubijeno je vise hiljada ljudi zena i dece
Bombradovanje je trazio TITO od "saveznika"
Da bi konacno pred kraj rata unistio vise Srbskog naroda..

Ovo je dugo pod diktaturom Tita bila tabu tema

Mislim da je tema veoma zanimljiva za Titove pionire kojih ima mnogo ovde:(

Kad ovakvi počnu da oplakuju Srbe dodje mi da promenim nacionalnost!
Znaš li ti u kom je delu Jugoslavije bilo najviše Nemaca?
 
Ako je bilo po Titovom nalogu, zašto zamerati saveznicima?
Tito nazvao drugare saveznike, rekao da će tu-i-tu biti ostaci nemačke vojske i da ovi tresnu. Ovi kažu - ok, dogovoreno.

Zašto zameriti saveznicima, a ne Titu? Ok, zamera se i njemu, ali zašto ovima?

Pa izgleda da nije bilo po Titovom, vec po Mihailovicevom nalogu...mada i u tom slucaju nema se zasto zamerati Amerikancima.
 
Ako je bilo po Titovom nalogu, zašto zamerati saveznicima?
Tito nazvao drugare saveznike, rekao da će tu-i-tu biti ostaci nemačke vojske i da ovi tresnu. Ovi kažu - ok, dogovoreno.

Zašto zameriti saveznicima, a ne Titu? Ok, zamera se i njemu, ali zašto ovima?

A ovi jadni nisu videli od oblaka na sta bacaju bombe...
Sto bi rekao General Nedic neposredno posle tog bombardovanja, a kritikujuci odusevljenje Srba svojim "saveznicima": SRPSKI NARODE, STOKO JEDNA..."
 
najvise je bombardovana tj unistena podgorica.

a kako tumacis da nijedan grad u hrvatskoj nije bombardovan od strane tih "saveznika"?
zato sto u NDH nije bilo znacajnijih nemackih divizija i nije se nalazila na najvaznijem zeleznickom koridoru izmedju Grcke ,Rumunije gde su bila naftna polja i Madjarske i Nemacke dalje ,saveznici su sa pravom smatrali da ce se ustaska tvorevina sama raspasti sa slomom Nemaca a njihova vojska takodje nije predstavljala ozbiljniju pretnju.
 
zato sto u NDH nije bilo znacajnijih nemackih divizija i nije se nalazila na najvaznijem zeleznickom koridoru izmedju Grcke ,Rumunije gde su bila naftna polja i Madjarske i Nemacke dalje ,saveznici su sa pravom smatrali da ce se ustaska tvorevina sama raspasti sa slomom Nemaca a njihova vojska takodje nije predstavljala ozbiljniju pretnju.

...da, da, pa ajde onda raspali po BG i ubij vise hiljada srpskih civila i celih 18 znacajnih nemackih vojnika...
 
zato sto u NDH nije bilo znacajnijih nemackih divizija i nije se nalazila na najvaznijem zeleznickom koridoru izmedju Grcke ,Rumunije gde su bila naftna polja i Madjarske i Nemacke dalje ,saveznici su sa pravom smatrali da ce se ustaska tvorevina sama raspasti sa slomom Nemaca a njihova vojska takodje nije predstavljala ozbiljniju pretnju.

a kakvih je to divizija bilo u podgorici i kakav se to zeleznicki koridor tamo nalazio?
 
Kako? :confused:
Pa rečeno im je koje su mete, šta njih briga ko je po tim objektima, ako imaju dojavu (da se tako izrazim) gde da udaraju?

nije bre to kao danas, sedis u avianu i gadjas generalstab...ima jos zivih Beogradjana koji su svedoci saveznickog bombardovanja, pitajte njih. Kakva dojava kad su pravili tepih. Znate li za tragediju saveznickog bombardovanja Leskovca?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top