stvaranje benda

Moze li mi neko reci,uvek sam se pitao,kako osnovati bend?Sta,snimim pesmu sa moja tri drugara i sta onda? kako da izdam album,nista mi nije
jasno.


Prvo smislis sa ta tri druga kojim putem hoces da ide taj bend pa se shodno tome i ponasas, u smislu, zivis taj zivot...
onda lepo pocnete sa probama, nadjete gajbu, date neko ime bendu, prve svirke prodju...
onda se smorite od obrada i pocnete da pisete i snimate svoje pesme, udjete u studio i snimite svoje ideje, ako nemate sponzora ni kintu, odnesete snimak u neku od izdavackih kuca (danas ih ima milion) i oni (ako im se svidi) izdaju to, odrade marketing i slicne gluposti...i onda kao (ali samo kao) mozete da kazete da ste uspeli...jer, koliko samo bendova je izdalo album u poslednjih par godina a niko nije cuo za njih.
Moj savet ti je da batalis snimanja i gluposti i da se organizujete oko live nastupa, sto vise to bolje, u svim gradovima po Srbiji (A i oko srbije, to bar nije problem). Da ljudi cuju da postojite, da umereno forsirate svoje pesme i eto ti...to je to. Mada izvan nasih granica se vs glas nece cuti...koliko god da ste dobri, do je izgleda prokletstvo svih bendova odavde!
 
skupis drustvo..napravite zurku..odsvirate nekoliko osvojih pjesama..onda za neku org napravite kao neki mali koncert il nesto tako..pustite svoju pjesmu neka ide preko telefona, blututa...neka cuju za vas...i odrzite nastup sa masu pica...i eto...poznati ste:mrgreen:...jos ako imate kakvih veza..milina!!!:lol: e..po zarade ide meni..ipak samdala doprinos i ovoj temi i vama kao bendu!!;)
 
Prvo, nije ni to "snimanje pesme sa tri drugara" uopste lako. Trebas naci drugare prvo, i uvezbati te pesme. Treba mnogo truda i rada za to.
Na album i te fejmouz gluposti zaboravi, sve je u svirkama sad. Samo svirajte gde god stignete, ali ne precesto na istim mestima... Kad osetite da ste dovoljno dobri, iscimajte se za demo, napravite majspejs, smarajte sve zive, samo da se cujete sto vise... Onda vas mozda i primeti neko, i dodje do tog albuma :)
 
Prvo, nije ni to "snimanje pesme sa tri drugara" uopste lako. Trebas naci drugare prvo, i uvezbati te pesme. Treba mnogo truda i rada za to.
Na album i te fejmouz gluposti zaboravi, sve je u svirkama sad. Samo svirajte gde god stignete, ali ne precesto na istim mestima... Kad osetite da ste dovoljno dobri, iscimajte se za demo, napravite majspejs, smarajte sve zive, samo da se cujete sto vise... Onda vas mozda i primeti neko, i dodje do tog albuma :)

Pa valjda se podrazumeva da je drugare nasao...
 
i iako mnogi kazu da ne treba da mesas drugarstvo i muziku.....ja bih ti preporucio da nadjes sve likove u bendu sa kojima mozes da se zezas i pijes, i pricas svakakve gluposti,inace na probama bude neka neprijatna atmosfera i posle par proba ti se vise ni ne svira.....bar je tako bilo u mom slucaju vise puta....
 
i iako mnogi kazu da ne treba da mesas drugarstvo i muziku.....ja bih ti preporucio da nadjes sve likove u bendu sa kojima mozes da se zezas i pijes, i pricas svakakve gluposti,inace na probama bude neka neprijatna atmosfera i posle par proba ti se vise ni ne svira.....bar je tako bilo u mom slucaju vise puta....

Pa to je ono sto sam ja rekao, prvo razmislis kojim putem hoces da ti ide bend...ako hoces da pijete i da se zezate, naravno, uzmes svoje ortake...a ako hoces da budete napucani muzicari onda nadjes sto bolje muzikante (namerno ne kazem MUZICARE zato sto muzicari nisu samo sviraci) i lepo rokate...:)
 
e ovako,kao prvo,mi imamo jednu nasu kompletnu pesmu tekst i muzika samo treba da se snimi.Al to bi uradili kad se dobro uvezbamo.Jedino me interesuje gde ja to mogu da odrzim svirkU?koja budala ce primiti nas od 14godina sa jednom pesmom.Radimo na drugoj al....i odakle mi instrumetni.nije da nemamo kintu
 

Back
Top