Please pomagajte - Problem drugarica!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Soul of Sorrow

Početnik
Poruka
8
Pozdrav svima. Imam 15 godina i u zescem sam problemu, nadam se da ima nekoga ko moze da mi da neki savet...
Ovako, opasno se palim na martinke, i nameravao sam da kupim. Otisao sam u radnju da ih pogledam, Shelly Ranger 10 kopci, 8990 din. Kada sam ih probao, znao sam da cu morati da ih kupim. Medjutim ja u tom trenutku nisam imao ni priblizno novca koliko su one kostale. Odlucio sam da ustekam kintu i konacno ih kupim. Na pocetku mi nije islo lose, u skoli nisam nista jeo niti pio da bih ustekao pare. I tako nakon nekog vremena supim ti ja 8200 din.
Moja najbolja drugarica je naravno za to znala, pricamo jedno drugome SVE, istvarno smo naj naj. Njoj ne ide bas nesto u skoli, ima dosta kriticnih jedinica. I sad ima nekih veza po skoli (idemo u istu skolu), i posalje ona meni sms i kaze da joj razredni trazi 500 evra da bi zavrsila godinu (prvu srednje) i da je sad skroz u lose raspolozena. I ja sam joj odgovorio "oh. zao mi je. je l' mogu nekako da ti pomognem", misleci na moralnu podrsku ili tako nesto. I ona mi odgovori "pa pomoglo bi mi ako imas jedn 100 ervra", naravno znajuci da skupljam pare za maritnke.
Moze neko da mi pomogne? U ozbiljnom sam problemu, nisam nista kupovao mesecima od garderobe samo da bih imao za marte i sad mi se desi tako nesto. Koj je pravi izbor?
PLZ PLZ HELP
 
znas sta, kupi ti lepo te martinke, a ona neka trazi od nekog drugog 100evra, ako zeli da prodje godinu.ne znam u cemu je problem da li ne moze da dobije prolaznu ocenu (onda nek nauci za 2, zar je tesko) da li ima nekih licnih problema sa profesorom, a trece jedino moze da bude da zeli namerno da ti uzme pare.

nisi ti jedini koji moze da joj da 100evra, bar mislim, a ti joj objasni koliko si se mucio da bi skupio lovu za tvoje omiljene martinke, ako joj bar malo znacis, bice sve okej:)
 
Kupi martinsice...
Teško da može nešto dobro biti od nje ako se već sa 15 godina provlači tako u školi i kupuje ocjene...
I ne zaboravi, teško je naći pravog prijatelja, malo je takvih, oko tebe su samo ljudi koje ili ćeš ti zajebati ili će oni tebe...
Da sam na tvom mjestu sada nikako ne bih dao te pare, da je onda fina, poštena, dobra ne bi bila tako loš učenik...
Da li je lakše tebi mjesecima da gladuješ i žrtvuješ svašta zarad očuvanja skupljenog novca ili je njoj lakše da sjedne i nauči nekoliko lekcija za tu bijedu ocjenu dvojku...
 
Pozdrav svima. Imam 15 godina i u zescem sam problemu, nadam se da ima nekoga ko moze da mi da neki savet...
Ovako, opasno se palim na martinke, i nameravao sam da kupim. Otisao sam u radnju da ih pogledam, Shelly Ranger 10 kopci, 8990 din. Kada sam ih probao, znao sam da cu morati da ih kupim. Medjutim ja u tom trenutku nisam imao ni priblizno novca koliko su one kostale. Odlucio sam da ustekam kintu i konacno ih kupim. Na pocetku mi nije islo lose, u skoli nisam nista jeo niti pio da bih ustekao pare. I tako nakon nekog vremena supim ti ja 8200 din.
Moja najbolja drugarica je naravno za to znala, pricamo jedno drugome SVE, istvarno smo naj naj. Njoj ne ide bas nesto u skoli, ima dosta kriticnih jedinica. I sad ima nekih veza po skoli (idemo u istu skolu), i posalje ona meni sms i kaze da joj razredni trazi 500 evra da bi zavrsila godinu (prvu srednje) i da je sad skroz u lose raspolozena. I ja sam joj odgovorio "oh. zao mi je. je l' mogu nekako da ti pomognem", misleci na moralnu podrsku ili tako nesto. I ona mi odgovori "pa pomoglo bi mi ako imas jedn 100 ervra", naravno znajuci da skupljam pare za maritnke.
Moze neko da mi pomogne? U ozbiljnom sam problemu, nisam nista kupovao mesecima od garderobe samo da bih imao za marte i sad mi se desi tako nesto. Koj je pravi izbor?
PLZ PLZ HELP

Nekad i "najbolje" drugarice znaju da maznu parice od najdrugova za šmrk,šmrk...
 
kupi martinke, i to neki jos skuplji model jer - ako je PRAVA drugarica zajmit ce ti ona razliku...ma, razred vise, razred manje + korupcija je kaznjiva i tako...:roll:

ako odbije... jbga, sta da ti kazem...nije ti PRAVA drugarica...;)

btw jel djeco, imadete li vi roditelje? i sta ti...ljudi s kojima ona stanuje kazu na taj njen...problemcic s razrednikom? hmmm...
 
Ti kupi martinke, a drugarica neka prijavi razrednog.
Danas sve mozhe da snima, neka upotrebi mobilni ili mp3 player i snimi razgovor sa razrednim. I ima i dokaz. Stop korupciji!!!
Samo neka ga navede da naglas kazhe da mora da mu da pare da bi polozhila, a ti kupi martinke!!!
Odricao si mnogo toga da bi mogao sebi da ih priushtish, a ona nije uchila...
Prijateljstvo je lepa stvar ali ne smesh dozvoliti da te prijatelji iskorishtjavaju...
Kraj priche!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top