Problemi sa A drajvom i to dva-tri puta u minutu :(

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
39.624
Imam jedan čudan problem koji mi se nikad do sad nije javljao.

Kada uključujem komp pa se sistem diže, kad ga gasim ili kada stavim flopi disk u A drajv upali se lampica ispod slota za flopi i čuje se karakterističan zvuk (tačnije dva kratka zvuka), što je znak da komp nešto radi sa A drajvom.

Međutim, sada se na mom kompu, sve vreme dok je uključen, svakih 20-30 sekundi upali ta lampica i čuje se taj zvuk, znači kao da svaki čas nešto radi sa A drajvom, mada ja baš ništa nisam radio što ima ikakve veze sa A drajvom. Ako i stavim neki flopi u njega, većinu neće da čita, a kad hoću da ga formatiram - piše "could not complete formating" i ništa više, znači ne piše zbog čega ne može da se formatira. Nije da mi je nešto mnogo stalo da mogu da formatiram flopi, ali je više nego iritantno kad dva-tri puta u minutu komp pravi te zvuke. Zbog čega se on "okomio" na flopi drajv?

Skenirao sam ceo sistem na viruse i ništa, a skeniraću ga i na adware i spyware.

Takođe, baš otkad je počeo to da radi desilo mi se (ali samo par puta) da mi se firewall isključi sam od sebe, ja ga ponovo uključim ali posle izvesnog vremena opet piše da se isključio. Ipak, ovo nije neki veći problem, mada bih voleo da znam usled čega se on javlja i ima li neke veze sa ovim sa A drajvom.

Eto, ako neko ima neku ideju zbog čega bi ovo moglo da se javlja, dobro bi mi došao svaki savet.
 
Ma i tako ga nikad ne koristim pa mogu i da ga uklonim, bar privremeno dok mi opet neki put ne zatreba (recimo kod instaliranja jednog originalnog programa kod koga mora da se izvrši validacija upravo preko flopija). Samo mi kaži, molim te, kako da ga "izvadim" iz kompa.

I baš me zanima ima li ovo neke veze se isključivanjem firewall-a, s obzirom da su ove dve pojave počele u isto vreme da se dešavaju.
 
Da ne bih otvarao celu skalameriju, otišao sam u Device Manager i prosto flopi drajv stavio na Disable. Ali problem nije rešen, naprotiv. Jeste, ne pali se više svaki čas lampica i to samo zato što sam onemogućio pristup flopi drajvu, ali i dalje se firewall gasi sam od sebe, a i sam komp je usporen u nekim operacijama koje je ranije brže radio.

Danas recimo palim komp i posle dizanja, koje je trajalo dosta duže nego obično, oglasi se NOD32 i kaže da je nađena pretnja u fajlu C:\WINDOWS\scvhost i natpis da je pretnja stavljena u karantin (ne kapiram što je stavlja u karantin mesto da je prosto uništi), ali i pri sledećem uključivanju kompa reći će mi isto to. I Spyware se oglasio i ponudio opciju da submit-ujem to što je našao ESET-u na dalje izučavanje.

Tako da se bojim da sam nešto pokupio i molim za pomoć oko toga kako da rešim problem (a ovu temu sad možemo i u Sigurnost i zaštita, s obzirom da izgleda da je reč o nekom malware-u ili nečem sličnom).
 
Obrati paznju da svchost u WIn-u obavlja masu stvari....ako ga NOD izbrise a nije virus puci ce OS.

Jasno mi je to, ali šta da uradim da izbacim taj virus, pretnju, malware, šta god da je, iz kompa? Svaki put kad ga upalim dobijem istu poruku od AV da je nađena pretnja u fajlu "svchost" i da je stavljena u karantin. I svaki novi put kad upalim komp opet isto. Mislim, ne kapiram zašto ga stalno trpa u karantin kad će opet da se pojavi, nekad i pre ponovnog uključivanja kompa. A oglašavanje na tu pretnju znači i da će u roku od minut-dva da se firewall isključi sam od sebe i, iako ga opet isključim, kasnije, a najkasnije pri sledećem uključivanju kompa, biće opet isto: pretnja u svchost fajlu i samoisključivanje firewall-a.

A ima i nekih nepravilnosti u radu kompa, doduše ne tako krupnih, ali na primer nemam više ikonice dole levo na ekranu, pored Start dugmeta.
 
Snašao sam se s tim ikonicama i aktivirao ih, ali i dalje stoji ovo... znači pri svakom uključivanju on iznova nađe threat u svchost fajlu i skloni ga u karantin, mesto da ga prosto uništi i spreči da se ikad više pojavi (mislio sam da AV služi za to).

Pa nema godinu dana kako sam zadnji put reinstalirao sistem, mislim ako moram na svakih 8-9 meseci onda 'eš ti to... Ma mora da postoji način da prosto to otklonim bez mučenja sa reinstalacijom... imao sam i većih problema pa sam ih rešavao na lakše načine.

Eh što mi je krivo što su dr. Bora i oni ostali otišli sa Foruma :( Oni bi mi samo rekli da postavim log fajl iz Hax Fix programa, rekli "izbriši to to i to" i sve bi bilo OK
 
Juče u toku večeri probam da ponovo uključim A drajv da vidim šta će da se desi, i vidim da se više ne pali lampica svaki čas! Pomislim, odlično, nema više problema s tim i ostavim ga uključenog. Još kad sam danas upalio komp vidim da AV ne spominje ništa za onu pretnju i rekoh "odlično, nema više problema" ali onda se opet firewall sam isključi a i opet počne da čačka A drajv svakih 20-30 sekundi. A taman sam pomislio da je rešena stvar :(

Meni sve liči kao da je pokupio nešto s neta, ali skeniram i na viruse i na adware i na spyware i ne oglasi se (u stvari, adware se oglasi ali samo sa onim sitnim koji se manje-više javljaju svaki put, a i tako njihovo brisanje ne pomaže). Tako da ne znam u čemu je stvar, a baš i ne bih da opet reinstaliram ceo sistem. Da li je neko od vas imao neki sličan problem, i ako jeste, šta je učinio?
 
Juče u toku večeri probam da ponovo uključim A drajv da vidim šta će da se desi, i vidim da se više ne pali lampica svaki čas! Pomislim, odlično, nema više problema s tim i ostavim ga uključenog. Još kad sam danas upalio komp vidim da AV ne spominje ništa za onu pretnju i rekoh "odlično, nema više problema" ali onda se opet firewall sam isključi a i opet počne da čačka A drajv svakih 20-30 sekundi. A taman sam pomislio da je rešena stvar :(

Meni sve liči kao da je pokupio nešto s neta, ali skeniram i na viruse i na adware i na spyware i ne oglasi se (u stvari, adware se oglasi ali samo sa onim sitnim koji se manje-više javljaju svaki put, a i tako njihovo brisanje ne pomaže). Tako da ne znam u čemu je stvar, a baš i ne bih da opet reinstaliram ceo sistem. Da li je neko od vas imao neki sličan problem, i ako jeste, šta je učinio?


Imao sam slican problem. Instalirao novi sistem:mrgreen:
 

Back
Top