VRTIĆ

Debela Berta

Primećen član
Poruka
795
Od septembra od kad je krenuo u vrtić, moj sin nije sastavio više od 10 dana a da mu nešto ne fali. Imali smo i upalu ušiju, i početak zapaljenja pluća, i streptokoke.
Evo sad opet slini i ima temperaturu.
Znam da je to sve normalno i da mnoga deca češće boluju zbog vrtića (ustvari jaslica). Ali kako se boriti sa tim? Neki vitamini ili nešto da mu malo dignem imunitet.
 
Joj, tesko ces se izboriti, vrtic je rasadnik svih mogucih bakterija i virusa jer roditelji prosto nemaju kome da ostave bolesno dete a cim je jedno bolesno - sva se razbole pa u krug...Ne znam ni sama sta da ti kazem. Izlazi ga suncu sto vise, znaci kad god mozes vodi ga napolje, sklanjaj ga iz podrucja visokog elektriciteta (TV, komp, kucni aparati), probaj sa propolisom pod uslovom d adete nije atopicno(sklono alergijama). Mnogo su bre mali u jaslicama, mrvice...... :( Dodje mi muka kad se setim.
 
joj...i nas ceka septembar i vrtic. mada ce on tad puniti 2 godine. i nadam se da nisu sva deca ista, pa se on nece cesto razbolevati :P moja sestricina nije, iako je bila i u jaslicama. znaci, mozda u tih 5 godina u vrticu 10 puta sve zajedno.
sto se trice imuniteta, postoji jedan prasak za decu, koji je bas za jacanje imuniteta, a daju ga kod nas pedijatri i kad ima stomacnih tegoba. zove se probiokid immuno, daje se deset dana za redom, pa se pravi pauza od 20 dana, pa opet deset dana, pa 20 dana pauze, i treca tura od deset dana...
ne znam dali ima veze, dali ce se nesto poboljsati, ali vredi da probas. ja planiram tako u julu i avgustu, pre nego sto pocne..
 
Joj WW jeste sklon alergijama. Istorija alergija i astme nam je pogolema. Već smo išli na ATD, nema ništa fala Bogu. U septembru idemo opet, pa na proleće još jednom. Kaže doca ako se ne pojavi ništa do treće godine, sve su šanse da se neće ni pojaviti.

Probio immuno mu dajem već drugi put, al ne možemo da stignemo da ga dajemo preventivno već terapijski. Evo u mesec dana ovo je već drugi put kako je bolestan.
Koje vitamine treba da mu pojačam za imunitet, kroz hranu? Gledala sam na većini vitamina kupovnih piše od treće godine.
 
Daj mu puno ribe, i sve sto je zeleno i sto mozes da mu uvalis (spanac, zelenu salatu, blitvu, kelj i tako to), kao i svo voce kjoe mozes da mu uvalis (pazi samo zbog alergije). lai najvaznije je da bude sto vise napolju.
 
evo, vec neko vreme se pitam shta i kako uraditi sa imunitetom mog deteta i vrticem.
nakon obostrane traume zvane "adaptacija", doshla je konstantna trauma zvana "sline do pupka i hemomicin". znachi, cim se razboli, pokusamo par dana "samoizlecenjem", ali ne smem ni previse da cekam, erbo ako zakansnim sa antibiotikom, sledi i opstrukcija i aloprol.

da li neko ima iskustva sa imuno suplementima i sta mi preporucujete?
 

Back
Top