American Express Intesa Banke - oprezno !!!!

kiki71

Početnik
Poruka
3
Ako idete u inostranstvo ne racunajte da cete ovom karticom moci da podizete novac sa automata... meni je receno da kartica radi svuda u svetu, mislim na civilizovane zemlje, kako za placanja tako i za podizanje gotovine, te sam na dvonedeljni put u Nemacku, Belgiju i Holandiju poneo samo 100 Eura... verujuci banci koja jei izdala karticu sto se pokazalo kao velika greska... Karticom (blue Amex) moze da se placa na mestima gde se AMEX prima ali ne i da se dize novac... kada sam zvao korisnicki servis rekli su mi da nema razloga da kartica ne radi ali ako je vec tako kako kazem treba da odem do bilo koje banke i trazim da mi se isplati gotovina. Na zapadu je izuzetno tesko naci banku koja funkcionise kao banke kod nas, vecina njih je opremljenaautomatima, jedva da ima onih kao kod nas gde sede sluzbenici i operateti... a kad sam konacno nasao takvu rekli su mi da ne mogu da mi isplate gotovinu posto nisam njihov komintent... logicno.. i jos su mi rekli da uzmem pare sa automata... lepo... opet sam zvao Intesa banku i ljubazna sluzbenica mi je rekla da mogu eventualno da odem u American Express predstavnistvo i zatrazim tzv emergency cash u iznosu od 200 Eur... ja sam doticnu gospodjicu zamolio da mi kaze gde da nadjem AMEXovo predstavnistvo u Briselu... obecala je da ce se raspitati i javiti mi za pet minuta... nikada se nije javila.. pa sam opet zvao... i rekli su mi zvace me... nikada me nisu zvali...a ja sam potrosio svojih 100 Eur... srecom moja devojka koja je krenula na put sa mnom nije gajila veliko poverenje u platne kartice nasih banaka (sto se ispostavilo kao pametno) pa je ponela dovoljno cash-a.. dovoljno da ne umremo od gladi sto bi se desilo da smo se oslonili na Intesin AMEX i njihov korisnicki servis... ah, da, zvao sam ih i kad sam se vratio u Bgd da vidim o cemu je rec, rekli su da ce mi se javiti.. pogadjate, nisu se javili.. hteo sam da kontaktiram nekog iz orisnicjog servisa, Intesa banke, American Express predstavnistva ali Intesin sajt ne predvidja mogucnost kontaktiranja u slucaju nezadovoljnih korisnika, valjda pretpostavljaju da takvih nema... ili posto su vec toliko nesposobni shvataju i sami da nema vajde da im se neko zali.. u svakom slucaju, poena price, ako idete u insotranstvo (barem u Evropi, u USA doduse AMEX radi svuda) ne racunajte da cete AMEXom Intesa banke podizati gotovinu sa automata... istina, vecinu usluga i roba mozete platiti kreditnom karticom, ali ne sve... svakako u WC (koji se svuda placa) necete uci ako ne ostavite 30tak centi... Blue Amex Intesa banke tu ne primaju... pa ako nemate casha a verujete Instesa banci, dobro razmislite gde cete se olaksati,.. sto se mene tice Intesa banka je dobila 1000 negativnih bodova...
 
zasto vam je svima toliko tesko da procitate ugovor? ili ako vas vec mrzi da citate sve tri strane ugovora procitajte bar 5-10 informativnih redova sa flajera na kome lepo pise da jedino amex green tj. standard ima putnicko osiguranje.
klijent sam doticne banke i korisnik iste kartice i ona sasvim lepo i normalno radi ako umes da je koristis.
 
zasto vam je svima toliko tesko da procitate ugovor? ili ako vas vec mrzi da citate sve tri strane ugovora procitajte bar 5-10 informativnih redova sa flajera na kome lepo pise da jedino amex green tj. standard ima putnicko osiguranje.
klijent sam doticne banke i korisnik iste kartice i ona sasvim lepo i normalno radi ako umes da je koristis.

Zato sto je ona ili on kao vas licni bankar duzna da vam ukoliko se informisete pruzi sve informacije.Ukoliko joj postavite odredjeno pitanje trebalo bi da vam pruzi tacne informacije ili ukoliko nije sigurna pozove nekoga ko je kompetetniji od nje/njega.
Moj suprug je pilot i prilikom apliciranja za karticu je to nave o i posavetovao se sa doticnom gospodjicom ili gospodjom koja ga je posavetovala da uzme Gold amex da bi imao osiguranje u inostranstvu a da mu tom prilikom nije navela cinjenicu da ukoliko nije to putovanje tj putnu kartu platio Gold karticom nema prava na osiguranje kao i to da sa obzirom da on upravlja ovim slucajem avionom takodje nema prava na osiguranja.On je decidno naglasio zasto mu je bitno da kartica ima to osiguranje.
Mislim da se u "nasim" bankama nalizi isuvise priucenih "manekenki" koje su jako sujetne i jako neprijatne prema klijentima i mislim da je greska ipak u namam klijentima kao samima sto svaki takav njihov ispad ne 'kaznimo' jednom lepom prijavom.
 
Zato sto je ona ili on kao vas licni bankar duzna da vam ukoliko se informisete pruzi sve informacije.

pa znas sta, to ti je ono kao sa kreditima....nece niko da ti kaze da ce da te oderu za kamatu....

ali:

Ukoliko joj postavite odredjeno pitanje trebalo bi da vam pruzi tacne informacije ili ukoliko nije sigurna pozove nekoga ko je kompetetniji od nje/njega.

posto vecinu ljudi mrzi ovo da radi ili se povedu za naizgled dobrim uslovima uopste se ne raspitaju o detaljnim uslovima koriscenja ili se ne potrude da procitaju ugovor do kraja....
 
najruznije u celoj prici "rekla je da ce se javiti za 5 min... i nista".kao tvoj problem a ti u belom svetu, Bruka! nisi valjda komintent jos uvek u toj banci? mozes ovde da otvaras oci koliko oces ,ne mozes sve da predvidis pa taman da ne spavas.

Na zalost, jesam i dalje komintent, cekam da vidim da li ce se i kada javiti neko iz banke (neko koga bi trebalo da je briga, barem po prirodi posla, ali izgleda da takvih nema) s objasnjenjem zasto mi nije radila kreditna kartica na bankomatima (nadam se da objasnjenje nece biti bas toliko idiotsko poput onog datog od strane Curly Hair :):):))... a uostalom, ta banka je jos i dobra, kakve su ostale "strane" banke... s Rajfajzen bankom redovno izgubim toliko zivaca da ne zelim da imam ikakva posla s njima, Sosiete Zeneral takodje... pa posto su sve iste, nema svrhe da ih menjam... mozda su vasa iskustva sa drugim bankama drugacija... doduse, to zavisi i od ekspoziture i radnika na salteru-operatera, ima medju njima raznih, onih koji pojma nemaju i onih ozbiljnih, profesionalaca koji znaju svoj posao...
pozz i hvala na odgovoruneko
 
Zato sto je ona ili on kao vas licni bankar duzna da vam ukoliko se informisete pruzi sve informacije.Ukoliko joj postavite odredjeno pitanje trebalo bi da vam pruzi tacne informacije ili ukoliko nije sigurna pozove nekoga ko je kompetetniji od nje/njega.
Moj suprug je pilot i prilikom apliciranja za karticu je to nave o i posavetovao se sa doticnom gospodjicom ili gospodjom koja ga je posavetovala da uzme Gold amex da bi imao osiguranje u inostranstvu a da mu tom prilikom nije navela cinjenicu da ukoliko nije to putovanje tj putnu kartu platio Gold karticom nema prava na osiguranje kao i to da sa obzirom da on upravlja ovim slucajem avionom takodje nema prava na osiguranja.On je decidno naglasio zasto mu je bitno da kartica ima to osiguranje.
Mislim da se u "nasim" bankama nalizi isuvise priucenih "manekenki" koje su jako sujetne i jako neprijatne prema klijentima i mislim da je greska ipak u namam klijentima kao samima sto svaki takav njihov ispad ne 'kaznimo' jednom lepom prijavom.

Haha, trebalo bi da sastavimo knjigu sa licnim iskustvima nas prevarenih i ostecenih korisnika... neke price su zaista toliko bizarne da bi se knjga sigurno dobro prodavala... siguran sam da ima jos puno primera, ja ih imam pregrst, ali mi se ti ispadi i rimeri npoznavanja sopstvnog posla i neposlovnost nisu cinili tako drasticnim i neobicnim za Majku Srbiju pa sam ih sve lepo zaboravio... kao na pr, ako vam treba potvrda o visini raspolozivih sredstava na englskom (za vizu) retko koja salterusa ce znati da ga sastavi -- pa ili ce vas uputiti u neku drugu filijalu gde toboze izdaju tako komplikovan dokument ili ce vam ljubazno odbrusiti da oni takve potvrde ne izdaju uostalom sto ti stranci po ambasadama lepo ne nauce srpski vec jednom nego sve traze nesto prevedeno , svasta)... devojka i ja smo imali nekoliko bisera ove vrste, bas u Intesi.. ali opet i svetao primer jedne njihove sluzbenice koja je lepo sela i napravila potvrdu za pet minuta... tuzno je da taklva banka nema template za takve potvrde na engleskom... a pre neki dan mi je stgao flajr iz Rajfajzen banke u vezi sa zivotnim osiguranjem (posto oni rade sa Unikom)... i kad sam se polakomio i otisao u jednu njihovu eskpozituru u centru grada da se raspitam ljubazni (ne stvarno jebio ljubazan, mozda previse neformalan) operater mi je biranim recima objasnio kako on "nema pojma o tome".. ali me je gusio sledecih pola sata pokusavajuci da mi uvali Master kreditnu karticu iako nisam imao nikakvu nameru da je uzmem niti sam zato i dosao u banku... srecom pa mnogo transkakcija moze sad da se obavi on-line... mada su im sajtovi isto posebna prica...
 
Daaa..., Intesa... fuj! Moj muž je "dopao" te banke spajanjem banaka, i sad uživa... Kartica mu je istekla još u februaru, ali novu ne dobija, stalno govore da će stići, ali ništa od toga, a vrhunac je bio neki dan kad je u banci dobio dve novčanice od 5.000,00 dinara kojima je nedostajao ugao. Obema!!!
Strašno. Uspeo je da ih zameni mada je radenica vrdala, a na kraju mu je rekla da treba da gleda kad dobije novac. Muž je rekao da je gledao devedesetih kad smo novce uzimali od dilera, a da je mislio da je Intesa banka, izvinjava se što je pogrešio, malko su se lepše obukli. Napisali smo i pismo žalbe, ali ni pardon, ni izvin'te od njih. Sramota.
 
Zato sto je ona ili on kao vas licni bankar duzna da vam ukoliko se informisete pruzi sve informacije.Ukoliko joj postavite odredjeno pitanje trebalo bi da vam pruzi tacne informacije ili ukoliko nije sigurna pozove nekoga ko je kompetetniji od nje/njega.
Moj suprug je pilot i prilikom apliciranja za karticu je to nave o i posavetovao se sa doticnom gospodjicom ili gospodjom koja ga je posavetovala da uzme Gold amex da bi imao osiguranje u inostranstvu a da mu tom prilikom nije navela cinjenicu da ukoliko nije to putovanje tj putnu kartu platio Gold karticom nema prava na osiguranje kao i to da sa obzirom da on upravlja ovim slucajem avionom takodje nema prava na osiguranja.On je decidno naglasio zasto mu je bitno da kartica ima to osiguranje.
Mislim da se u "nasim" bankama nalizi isuvise priucenih "manekenki" koje su jako sujetne i jako neprijatne prema klijentima i mislim da je greska ipak u namam klijentima kao samima sto svaki takav njihov ispad ne 'kaznimo' jednom lepom prijavom.

O kako sam srecna sto sam u Komercijalnoj!
Svega toga tamo neee-ma, plus su zaposleni ekstra brzi i ljubazni :D
 
hm, bas me cudi da nemaju Costumer Care servis....

naravno da imaju Customer Care, samo i to treba znati koristiti, pa malo gledati na sajtu, pa citati, pa naci kome da se zalis .... niko ti nece dati detaljne instrukcije kako da napises zalbu i da ga upropastis, toliko treba da se potrudis sam, ipak .... suludo je ocekivati da ce se neko angazovati oko tvog problema vise od tebe ...
 
pa sluzbenicu koja vas je prevarila , ojadila, slagala, bila neljubazna i sta sve jos ... na nju bi ste se zalili, jel?

Hmm...pa vidi ovako, Costumer Care ne bi trebalo da je inkvizicija za zaposlene u banci, vec servis koji pruza korsinicku podrsku, uzima i prosledjuje povratne informacije u cilju pospesivanja odnosa sa komintentima, i naravno, daljeg generisanja profita od prodaje.

Ukoliko Costumer Care servis postoji, a NE obavlja ove jednostavne zadatke, ja bih se zapitala sta je sa menadzerom kome je poveren.

Takodje, smatram da onaj ko ne poseduje znanja i vestine za odredjenu poziciju moze ta znanja i vestine da STEKNE.

Otkaz je poslednje resenje...
 

Back
Top