Potpisan Sporazum!!!!!!!!!!!!

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Sporazum EPS - Inter Rao

14. april 2008. | 06:35 -> 18:06 | Izvor: B92, FoNet, Beta
Beograd -- Elektroprivreda Srbije i ruska državna kompanija Inter Rao potpisale su danas protokol o saradnji. Protokol predviđa gradnju novih proizvodnih kapaciteta u Srbiji.

Protokol o saradnji ruske i srpske elektroprivrede potpisali su u Beogradu zamenik generalnog direktora EPS-a Dragan Tomić i generalni direktor Inter Rao ESS Jevgenij Dod. Obe strane tvrde da protokol nije obavezujući, kao i da će odluke o učešću u svim projektima doneti Vlada Srbije. U EPS-u tvrde da predmet dogovora nije privatizacija domaće elektroprivrede...

:arrow: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=04&dd=14&nav_category=9&nav_id=293838
 
Hmmm, ne znam. Deluje fino i pošteno ovako na prvu vest, pominju i tender za potencijalne partnere (tender, to je ono kada se postavi cifra i zainteresovani daju sve više i više para Srbiji da bi radili išta ovde, a ne kao sa slučajem NIS ;) )... Videćemo, isplivaće tu još svega i svačega. Rusi su to, nezgodni kao Ameri, ali se samo smeškaju i tapšu nas po leđima.
 
spartak.gif
fan_1.gif
 
Sporazum EPS - Inter Rao

14. april 2008. | 06:35 -> 18:06 | Izvor: B92, FoNet, Beta
Beograd -- Elektroprivreda Srbije i ruska državna kompanija Inter Rao potpisale su danas protokol o saradnji. Protokol predviđa gradnju novih proizvodnih kapaciteta u Srbiji.

Protokol o saradnji ruske i srpske elektroprivrede potpisali su u Beogradu zamenik generalnog direktora EPS-a Dragan Tomić i generalni direktor Inter Rao ESS Jevgenij Dod. Obe strane tvrde da protokol nije obavezujući, kao i da će odluke o učešću u svim projektima doneti Vlada Srbije. U EPS-u tvrde da predmet dogovora nije privatizacija domaće elektroprivrede...

:arrow: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=04&dd=14&nav_category=9&nav_id=293838


Da.... rekoh pre neki dan - ulazak na mala vrata. 8)
 
pa nema sta da sme i da ne sme , mora ,mislim nemam ja nista protiv da potpisuju ugovore sa Rusijom al rece danas onaj Rus kako ce investicije biti "oko 2 milijarde evra " kao da je u pitanju mladi luk na pijaci , ako je vec tolika investicija onda se mora objaviti sadrzaj tog ugovora
 
E koji qurac sada onaj Sabic radi ,di je zakon o dostupnosti informacija od javnog znacaja ?
U svetu su čuli, za razliku od nas, i za neki zakon koji štiti poslovnu tajnu. Svi pljujete samoupravljanje (zaista nije valjalo), a hoćete da samoupravljate državom i stranim investitorima. Nije potrebno da nam objave detalje ugovora (od kojih ćemo pola i onako pogrešno shvatiti), potrebno je da nam naša vlast garantuje da nije sačinila ugovor koji je štetan za našu državu, i da joj mi možemo verovati. Pa, sad, kakva vlast, takvo i verovanje...
 
pa nema sta da sme i da ne sme , mora ,mislim nemam ja nista protiv da potpisuju ugovore sa Rusijom al rece danas onaj Rus kako ce investicije biti "oko 2 milijarde evra " kao da je u pitanju mladi luk na pijaci , ako je vec tolika investicija onda se mora objaviti sadrzaj tog ugovora

Jasno je kao dan da sad pokušavaju da izigraju zakon i da Ruse proguraju u energetiku bez ikakvih javnih tendera. Nemam ni ja ništa protiv investicija od 2 mlrd, ali nekako mi je sve to sumnjivo, s obzirom na to kakav je sporazum postignut oko NIS-a. A Šabić... šta će nesrećnik, kao da neko uopšte sluša to što on priča. Zato se njima i ne ide u EU. Onda bi se Šabićeva reč čula, ovako...
 
pa nema sta da sme i da ne sme , mora ,mislim nemam ja nista protiv da potpisuju ugovore sa Rusijom al rece danas onaj Rus kako ce investicije biti "oko 2 milijarde evra " kao da je u pitanju mladi luk na pijaci , ako je vec tolika investicija onda se mora objaviti sadrzaj tog ugovora

a ti i markelja cete sve detaljno da ispitate? :lol:

daj svetolice ne pricaj gluposti :) de si bio da trazis ugovor od sartida ili prodaje DIN-a? :)
 
U svetu su čuli, za razliku od nas, i za neki zakon koji štiti poslovnu tajnu. Svi pljujete samoupravljanje (zaista nije valjalo), a hoćete da samoupravljate državom i stranim investitorima. Nije potrebno da nam objave detalje ugovora (od kojih ćemo pola i onako pogrešno shvatiti), potrebno je da nam naša vlast garantuje da nije sačinila ugovor koji je štetan za našu državu, i da joj mi možemo verovati. Pa, sad, kakva vlast, takvo i verovanje...
aha znaci ti javnost podataka i informacija od javnog znacaja povezujes sa samoupravljanjem ,pa to je prosto zadivljujuce :mrgreen:
 

Rusi spremili dve milijarde evra za elektrane

Politika - Pre 3 sata i 16 minuta

Javno preduzeće "Elektroprivreda Srbije" i ruska elektroprivredna kompanija"Inter Rao EES" potpisali su juče protokol o saradnji koji predviđa gradnju novih hidroelektrana, termoelektrana i malih hidroelektrana, kao i zajednički nastup na trećem tržištu. Protokol će biti primenjivan od dana njegovog potpisivanja, do 1. jula 2009. godine, ukoliko se strane pismenim putem drugačije ne dogovore, ali ga svaka strana može raskinuti ako to želi.
......................................

- Protokol se ne bavi vlasničkom strukturom EPS-a, niti se ijedno slovo u njemu odnosi na vlasništvo ili privatizaciju. Kako je bilo tumačenja da EPS mimo tendera uvodi neke nove partnere, želim da naglasim da ovim protokolom "Inter Rao EES" ne dobija nikakva ekskluzivna prava niti prednost u odnosu na neke druge kompanije kada je reč o realizaciji strateških elektroenergetskih objekta u Srbiji. U protokolu jasno piše da će se odluke o eventualnoj saradnji donositi u skladu sa pravnom regulativom svake od strana. Izgradnja elektrana u Srbiji moguća je posle raspisivanja tendera - istakao je Đorđević. Da bi dogovori što brže bili sprovedeni biće obrazovana radna grupa koja će obrazložiti ekonomsku efikasnost i svrsishodnost ciljeva, davati mišljenje o uslovima i načinu zajedničke realizacije, rokovima i uslovima finansiranja.Oba ugovarača obavezala su se na to da su svi podacii informacije koje budu razmenjivali prilikom realizacije protokola poverljivi i da ih neće saopštavati ni činiti dostupnim trećim licima bez prethodne saglasnosti druge strane. Jevgenij Dod, generalni direktor kompanije "Inter Rao EES", kaže da su spremni da za izgradnju elektrana u Srbiji ulože do dve milijarde evra.


- Potpisivanje protokola je veoma važan dan za našu kompaniju. To je prvi korak u saradnji sa EPS-om. O svim projektima ćemo se otvoreno dogovarati. Naša firma je 75 odsto u vlasništvu države, dok je 25 odsto za 2,250 milijardi dolara kupila "Banka razvoja". Strateški planiramo da širimo poslove na Balkanu, Kavkazu, u centralnoj Aziji, na Dalekom istoku i Kini - naglasio je Jevgenij Dod.


Kompanija "Inter Rao EES" i EPS dogovorili su se da će svaka strana snositi svoje troškove koji budu nastali na osnovu angažovanja ovog protokola, koje su se dogovorile na osnovu pariteta. Ugovarač koji samoinicijativno i bez dogovora sa drugom stranom angažuje treću firmu za preduzimanje pojedinih aktivnosti samostalno snosi sve troškove.






-U njemu dve kompanije izražavaju spremnost da sarađuju, kako na izgradnji novih kapaciteta i razmeni informacija, tako i na zajedničkim nastupima na trećim tržištima- objasnio je Popović. On je ukazao da se tim sporazumom otvaraju mogućnosti za dobijanje poslova delovima srpske privrede, povezanih sa elektrosektorom, u zemljama pre svega Zajednice Nezavisnih Država, ali i za sigurnije i jevtinije snabdevanje električnom energijom srpskog tržišta u zimskim mesecima. D. Spalović
--

--
Tadić: Sporazum sa Rusijom dobar za Srbiju
Energetski sporazum sa Rusijom je dobar, jer obezbeđuje snabdevenost Srbije gasom u narednih 30 godina, ali je neprihvatljivo da budemo energetski zavisni od bilo koje zemlje, istakao je Boris Tadić, predsednik Republike, u Privrednoj komori Srbije.
- Kad se sve sabere i oduzme, taj aranžman je dobar za nas, čak iako cena za NIS nije dobra, to je posledica naših grešaka u prošlosti. Srbija ne sme biti energetski zavisna od bilo koje zemlje, zato nije dobro privatizovati Elektroprivredu Srbije, jer je pitanje EPS-a pitanje razvoja naše zemlje - istakao je Tadić i dodao da energetika, uz saobraćaj, treba da bude stub razvoja srpske privrede.
A. N.
--
Monopolisti u trgovini strujom
Kompanija "nter Rao, jedna od najvećih u Rusiji u oblasti elektroprivrede, važi za monopolistu u izvozu i uvozu električne energije u Rusiji, ima tržišnu vrednost od preko 3,5 milijardi dolara i predvodi grupu od preko 20 kompanija u 14 zemalja.
Ruska kompanija predstavlja interese dva najveća proizvođača struje u Rusiji - holdinga "UES Rusije" (Ujedinjeni energetski sistemi) i koncerna "Rosenergoatom", u odnosu 60 prema 40 odsto.
Zahvaljujući reorganizaciji, krajem prošle godine, kada je u njene okvire uključeno više elektrana "UES Rusije" i "Rosenergoatoma", "Inter Rao" je uvećao tržišnu vrednost na 3,5 milijardi dolara.
Trenutno "Inter Rao" kontroliše brojne elektrane i dalekovode u Rusiji i u inostranstvu, ukupne instalisane snage od oko 8.000 megavata. Osnovana 1997. godine, ruska kompanija se danas pored trgovine električnom energijom bavi se i investicijama u elektroenergetske objekte i upravljanjem energetskom aktivom.
Prošle nedelje kompanija je sa francuskom kompanijom EDF potpisala ugovor o izradi studije opravdanosti investiranja u izgradnju hidroelektrana "Kambaratin" 1 i 2 u Kirgistanu.
Tanjug
 

Javno preduzeće "Elektroprivreda Srbije" i ruska elektroprivredna kompanija"Inter Rao EES" potpisali su juče protokol o saradnji koji predviđa gradnju novih hidroelektrana, termoelektrana i malih hidroelektrana, kao i zajednički nastup na trećem tržištu. Protokol će biti primenjivan od dana njegovog potpisivanja, do 1. jula 2009. godine, ukoliko se strane pismenim putem drugačije ne dogovore, ali ga svaka strana može raskinuti ako to želi.
......................................



...sad ce Dinkic da se zali...jesu li ga opet zaobisli?
 
Hmmm, ne znam. Deluje fino i pošteno ovako na prvu vest, pominju i tender za potencijalne partnere (tender, to je ono kada se postavi cifra i zainteresovani daju sve više i više para Srbiji da bi radili išta ovde, a ne kao sa slučajem NIS ;) )... Videćemo, isplivaće tu još svega i svačega. Rusi su to, nezgodni kao Ameri, ali se samo smeškaju i tapšu nas po leđima.

Није Русија бацала радиоактивне бомбе на Србе, то је запад радио. Није Русија отела Србима Крајину и Косово, то је запад урадио.
 
pa nema sta da sme i da ne sme , mora ,mislim nemam ja nista protiv da potpisuju ugovore sa Rusijom al rece danas onaj Rus kako ce investicije biti "oko 2 milijarde evra " kao da je u pitanju mladi luk na pijaci , ako je vec tolika investicija onda se mora objaviti sadrzaj tog ugovora

Ти немаш ништа против Руса:lol:. Кад динкић, ђелић и остала демократија положе све рачуне одакле су им паре, онда се јави за Русе.
 

Back
Top