Kreditne kartice...

Asix

Obećava
Poruka
70
Posto kreditne kartice polako osvajaju i nasu zemlju, odlucio sam da i ja nabavim jednu za mene, kako bih mogao da kupujem domene i web hosting koristeci bas kreditne kartice. E, sad, mogu li ja, kao maloletno lice da otvorim kreditnu karticu i kako sve to ide, posto planiram da probam da je nabavim. Pomoc?
 
Nemozes je nabaviti kao maloletno lice, ali mozes preko caleta ili keve ako ti rade u nekoj drzavnoj firmi da imaju platu barem oko 150 do 200 evra. I onda ti je najbolje da imas Dinners Club karticu jer ona radi svuda u svetu i sva placanja ti se obracunavaju u dinarima. Znaci kada odes na more negde u neku drugu zemlju ili na letovanje bilo gde van granica nase zemlje, tebi kuci stigne racun u dinarima. Ja je jos uvek nemam ali planiram da je uzmem jer je bas dobra stvar.

Pozdrav iz Zagubice.
 
kao maloletno lice ne mozes da nabavis, moze neko ko je punoletan da otvori devizni racun u, na primer, Raiffeisen bank (nije reklama, ja sam izvadio karticu), i trazis VISA VIRTUON to je kartica za plaćanje preko interneta.
Deponuje se 20eura koji stalno stoje na računu, mesečna članarina je 30 dinara i izdaje se na period od godinu dana, a obično se na tom računu ne drži novac već se uplaćuje dan-dva pre nego sto imas nameru da nesto plaćaš tom karticom, zbog mogućih zloupotreba.
procedura je vrlo prosta, popuni se par obrazaca, uplati depozit i posle 5-6 dana dobija se kartica
 
Sve je to lepo ima jedno veliko ALI moras prvo da vidis na sajtu gde ti se svidja odredjeni proivod da li ispostavlaju robu u nasu zemlju jer tu nastaje problem sto seti banaka koii izdaju plasticne kartice oni ne mogu nistaada urade po tom pitanju vec samo da ti otvore nalog i das kaparu 20€ bar je bilo zadnji put kada sam pitao pre 2 godine.
Voleo bih da gresim jerbih odaavno pazario na e-bay ima ogmile jeftinijih stvari nego kog nas naravon ako treba da platim carinu opet je jeftinije ALI uvek kvari SVE
Nemojte uletati u nesto pre nego sto proverite
 
Ma ja necu da kupujem preko eBaya nego me jedino interesuje za kupovinu domena i web hostinga, nista drugo. To nema nikakve veze sa carinom ili bilo cemu, jelte. Inace, kada otvorim taj racun i dam depozit od 20 eura, izvadi mi cale ili keva karticu, da li je ta kartica sada moja ili se vodi na ime mog caleta ili keve?
 
Kad neko od roditelja otvori devizni raču u nekoj banci na svoje ime mora on (roditelj) da poseduje karticu koja je primarna a i ti imaš posebnu karticu koja se vodi na tvoje ime i sve uplate ili isplate koje vršiš na tvoj broj kreditene kartice ide na jedan jedini devizni račun. tako da možeš pored uplate i isplate sa računa svoga oca ili majke kontrolisati i njihov tekući račun tj u svakoj prodavnici u jugoslaviji kad kupiš visa karticom odbija se sa tekućeg računa tvog roditelja.
A ako plaćaš preko interneta moraš posedovati internet visa karticu pored clasic visa kartice i visa elektron.Izrada jedne kartice je oko 800 dinara ako se dobro sećam ( vojvođanska banka) a depozit ti je 200€ koje možeš posle otvaranja računa ( 48h) sve podići i ostaviti na deviznom računu 5€.

Mislim da ti će sada biti mnogo jasnije.Pozdrav i jedan savet - nije baš to sigurno poslovanje preko internt visa kartice jer može neko da sazna tvoj broj i sve ostale podatke i da ti skine sa računa. Ovo mi se nikada nije do sada desilo al me svi upozoravaju jer se mnogima koje znam desilo makar jedamput.
 

Back
Top