Kako su me uhapsili

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
ako ste se zabrinuli, niko me nije hapsio,samo sam procitao jedan blog i.... nisam primetio da je neko komentarisao ovaj dogadjaj. ja cu vam preneti samo jedan deo, za vise imate link. sta mislite, da li je policija demokratska ili...????

Kako su me uhapsili


Šef dopisništva Bete u Novom Sadu i predsednik Nezavisnog društva novinara Vojvodine (NDNV) Dinko Gruhonjić danas je priveden tokom izveštavanja sa skupa "Otpora" jer policiji nije pokazao ličnu kartu.

Policajci su tokom akcije Otpora razgovarali sa organizatorima i tražili da se okupljeni novinari sklone, što je Gruhonjić odbio. Nakon toga zatražili su bez obrazloženja od njega ličnu kartu, što je Gruhonjić takođe odbio, nakon čega je odvezen policijskim
vozilom u stanicu.

"Uzimao sam izjave od organizatora, bilo je tu još kolega. Došla su dvojica policajaca, prekinuli nas u obavljanju posla, legitimisali dvojicu organizatora i tražili prijavu skupa. Oni su rekli da nisu prijavili skup i onda su od njih tražili lične karte. Stajao sam
pored, kako bih mogao da imam kompletnu sliku šta se dešava", kazao je Gruhonjić.

Policajac je novinaru najpre naložio da se udalji, a zatim i zatražio da pokaže ličnu kartu. Nakon što je on to odbio, policajac je pozvao maricu koja je Gruhonjića odvezla u policijsku stanicu.

"Nisam video razlog za to, radio sam posao, policija nas je prekinula u obavljanju dužnosti, nisam bio organizator skupa", izjavio je Beti Gruhonjić koji je posle petnaestominutnog zadržavanja u policiji pušten.

http://dinkogruhonjic.blogspot.com/
 
Kakav je to incident?

Kad ti traze licnu kartu imas da se legitimises i da ne izigravas besne gliste. Ako neces, pravac stanica na identifikaciju i dva dana corke. To ti je tako po nasim pozitivnim zakonskim normama.

Jel' znas ti, Ademe, sta su to besne gliste?

Ne mogu da verujem da do tebe niko nije objasnio sustinu stvari :confused:.
Ako je novinar imao pravo da stoji gde je stajao, onda je dobro i u skladu sa svojim pravom postupio kada je odbio da se skloni. Ispao je kreten time sto je odbio da pokaze licnu kartu, jer zato one i postoje. Policajcu ne treba "obrazlozenje" da bi te legitimisao, to mu je posao.
U svakom slucaju novinar ispao naivan, jer ga je murijak navukao u klasicnu zamku.

Besne gliste, to i moja mama cesto izjavljuje, ali obicno sam ja taj ko ih izvodi :lol:. Slazem se sa tvojom klasifikacijom ponasanja doticnog gospodina novinara...
 
Pozitivni, druze! Samo zezn'o sam se, nije 2 dana nego 30.

Član 21.
Lice koje je po odredbama ovog zakona dužno da ima ličnu kartu dužno je da je nosi i da je pokaže na zahtev službenog lica ovlašćenog za legitimisanje.

Član 29.
Novčanom kaznom do 50.000 dinara ili kaznom zatvora do 30 dana kazniće se za prekršaj lice...

5) koje odbije da pokaže ličnu kartu službenom licu ovlašćenom za legitimisanje (član 21. stav 1)
 
"Skin"i Dzima Morisona pa stavi Eru Ojdanica, jer to je "personifikacija" tvojg stanja svesti i pameti!!!

zaista nije fer da drzi taj avatar, kada vidim taj avatar, nekako ne mogu da shvatim da tako nesto pise osoba koja drzi njegov avatar. i obicno ne odgovaram na taj post. da je era, mladic, ceca nacionale i sl. pripadnici njegovg profila, lakse bi mi bilo.:lol::lol:
 
Kakav crni "Otpor " daj ne lupaj ,ovog puta se stvrno radi o "sasici " zaludjenika kao sto su nekad julovski propagandisti pricali

Odlichno!

:evil: jul je kul, :evil:

Da je vishe normalnih, u ovoj zemlji, "JUL" nikada ne bi ni postojao. Vi ste ga "proizveli" vashom kolektivnom nesvesti

Postoji josh uveksamo u "kostimu"srs i dss, a Mishkovicje tu da nadgleda
i naravno gde je JUL tu je i OTPOR
 
Odlichno!

:evil: jul je kul, :evil:

Da je vishe normalnih, u ovoj zemlji, "JUL" nikada ne bi ni postojao. Vi ste ga "proizveli" vashom kolektivnom nesvesti

Postoji josh uveksamo u "kostimu"srs i dss, a Mishkovicje tu da nadgleda
i naravno gde je JUL tu je i OTPOR


Eh, da je više normalnih u ovoj zemlji njegov zakoniti naslednik G17 bi odavno bio u ćorci.
 
Pozitivni, druze! Samo zezn'o sam se, nije 2 dana nego 30.

Član 21.
Lice koje je po odredbama ovog zakona dužno da ima ličnu karu dužno je da je nosi i da je pokaže na zahtev službenog lica ovlašćenog za legitimisanje.

Citat:Član 29.
Novčanom kaznom do 50.000 dinara ili kaznom zatvora do 30 dana kazniće se za prekršaj lice...

5) koje odbije da pokaže ličnu karu službenom licu ovlašćenom za legitimisanje (član 21. stav 1)

se secate ovoga kolega?:lol:
 
...meni na aerodromu trazili lk...zaboravila da mi treba za cg....ja kazem da nemam a oni kao digli frku... na kraju sam se vratila kuci, uzela pasos i sela u sledeci avion...nisu mi cak trazili ni doplatu...jel` znate nekoga da je zavrsio u zatvoru zato sto nema lk? ...isprepadaste me sa ovim zakonom :)
 
O jadni mladi choveche!!!
Da li ti imash svoj, lichni zivot, ili ovakvim "angazmanom" kompezujesh svoje mane i neuspehe :roll::roll::roll:

"Skin"i Dzima Morisona pa stavi Eru Ojdanica, jer to je "personifikacija" tvojg stanja svesti i pameti!!!

zaista nije fer da drzi taj avatar, kada vidim taj avatar, nekako ne mogu da shvatim da tako nesto pise osoba koja drzi njegov avatar. i obicno ne odgovaram na taj post. da je era, mladic, ceca nacionale i sl. pripadnici njegovg profila, lakse bi mi bilo.:lol::lol:

Ко нам пише о поштењу и моралу:lol:. За лдп сте рекли да ће бити највећа партија. За радикале да ће нестати, а Срс све јачи и јачи.

Ера је светиња у односу на ове ваше персонификације:
kla_decapit.jpg
 
Odlichno!

:evil: jul je kul, :evil:

Da je vishe normalnih, u ovoj zemlji, "JUL" nikada ne bi ni postojao. Vi ste ga "proizveli" vashom kolektivnom nesvesti

Postoji josh uveksamo u "kostimu"srs i dss, a Mishkovicje tu da nadgleda
i naravno gde je JUL tu je i OTPOR

Јул, лдп, дс, црвено црна коалиција. харадинај и тачи су за вас борци демократије. Нормално једино за антисрбе који са уживањем гледају мартовски погром и Олују.
 
Ко нам пише о поштењу и моралу:lol:. За лдп сте рекли да ће бити највећа партија. За радикале да ће нестати, а Срс све јачи и јачи.

Ера је светиња у односу на ове ваше персонификације:


Nisam ni sumnjao da ti je Era Ojdanic uz Selo gori i Belu Ladju omiljeni vid zabave :mrgreen:
 
"Skin"i Dzima Morisona pa stavi Eru Ojdanica, jer to je "personifikacija" tvojg stanja svesti i pameti!!!

e u ovakvom stilu sam mu i ja htio odgovoriti...doduše na nekoj drugoj temi....

baš me čudi da tip koji sluša Morisona može imati takve stavove...ja sve koje sam upoznao a da slušaju njega su mahom apolitični i više onako liberalni....

ili možda stavio Morisona zato jer mu se sviđa fotkica njegova:wink::rolleyes::cool:...ko meni "moja" Sevka:heart:
 

Back
Top