sta uraditi...

  • Začetnik teme neobuzdana
  • Datum pokretanja
N

neobuzdana

Gost
Dali treba da promenim svoje ponasajne.
Imam sesnaest god, prvi sam razred srednje skole i imam veoma neobuzdano ponasanje, a zivim u malom gradu. U osnovnoj skoli razredna nas je ostavila zbog mog ponasanja i mojih dveju drugarica. U srednjoj profesorka me je zvala na razgovor i krstila se kako moze od tako finih roditelja da bude ovako nemirna cerka.Ali pored toga sam skroz odlicna. stalno sam u sukobu sa roditeljima. Ponasam se neobuzdano, nisam zaljubljena volim da flertujem, i onda kada me muvaju ja ih iskuliram ili se smuvam na jedno vece pa ih otkacim, oblacim se provokativno i stalno me ogovaraju. Ja sam pokusala da promenim ponasanje ali ne ide, jednostavno imam visak energije koju moram nekako da izbacim.Ponekad naidje period i kada sam mirna i ne pravim gluposti, ali traje kratko.Imam jos jednu drugaricu koja je slicna meni i kada se udruzimo to je pakao. O osnovnoj smo bile glavna tema u vecnici.Ja zelim da budem fina ali ne ide.
 
Na ogovaranja nemoj nikada da se obazires.Verovatno je to kod tebe jos izrazenije posto si napisala da si iz malog grada.Pretpostavljam da je sve u fazonu svi sve znaju i sve se o svima zna.Nisi napisala kakve to gluposti pravis ali verovatno da nije nista strasno i ruzno.Mlada si,tako da je i normalno da nemas neku dugu vezu.Sa godinama sve ce biti mirnije i ozbiljnije.Za sada se opusti i uzivaj!! :P
 
Kad ces se iziviti ako ne sad!!!! Uzivaj u zivotu dokle god mozes...
Moj savet ti je samo nemoj da prelazis neku granicu sto se tice tog izivljavanja, npr. nikakve droge, opijanje svaki vikend, i seks sa bilo kim (posto si jos mlada za duge veze, a nisi ni taj tip zato to batali), za tvoje dobro nemoj to raditi jer ces tek onda staviti sebi "beljeg" a to ti ne treba... Ne kazem nista menjaj ti momke ali nemoj spavati s njima i menjah ih u granicama jer kasnije i kad ti budes htela nesto ozbiljno i kad se stvarno budes zaljubila taj momak te nece ozbiljno shvatiti nego samo za... Inace sto se tice svega ostalog budi tako otkacena to je slatko ali nemoj biti nekulturna i bezobrazna prema starijima, naravno prema tvojim roditeljima... da se kasnije ne bi kajala, jer samo jednu majku imas i samo jednog oca zapamti to!!!
Veliki pozdrav!!!
:wink: :wink: :wink:
 
pa,dete,da li si ti normalna? shvatas li da imas samo 16 godina?!?!?!sta ces da radis kada budes imala 26?i kako ti nije mozes tako da blamiras svoje roditelje? :oops:
 
SUJA:
pa,dete,da li si ti normalna? shvatas li da imas samo 16 godina?!?!?!sta ces da radis kada budes imala 26?i kako ti nije mozes tako da blamiras svoje roditelje? :oops:
Sta hices da mi kazes ne razumem.Da cu jos gore da se ponasam kada imam 26, ili da u ovim godinama bas trebam ovako da se ponasam.
 
SUJA:
pa,dete,da li si ti normalna? shvatas li da imas samo 16 godina?!?!?!sta ces da radis kada budes imala 26?i kako ti nije mozes tako da blamiras svoje roditelje? :oops:

Dobro receno!!! Sa 26 ce verovatno zavrsiti u zatvoru ili na ulici.Jedno je biti mlad i neobuzdan a drugo biti glavna tema u skolskoj zbornici i osoba zbog koje vas je razredna ostavila. Nesto tu ne stima sigurno.Ako imas visak energije bavi se nekim sportom ili brate lepo kreni da okopavas baste po komsiluku ili izbaci je na neki drugi korisniji nacin a ne maltretiranjem okoline i brukanjem roditelja. Svasta. Preispitaj se malo neobuzdana..
 
yyyyy:
SUJA:
pa,dete,da li si ti normalna? shvatas li da imas samo 16 godina?!?!?!sta ces da radis kada budes imala 26?i kako ti nije mozes tako da blamiras svoje roditelje? :oops:

Dobro receno!!! Sa 26 ce verovatno zavrsiti u zatvoru ili na ulici.Jedno je biti mlad i neobuzdan a drugo biti glavna tema u skolskoj zbornici i osoba zbog koje vas je razredna ostavila. Nesto tu ne stima sigurno.Ako imas visak energije bavi se nekim sportom ili brate lepo kreni da okopavas baste po komsiluku ili izbaci je na neki drugi korisniji nacin a ne maltretiranjem okoline i brukanjem roditelja. Svasta. Preispitaj se malo neobuzdana..

Pokusavala sam da je izbacim na drugi nacin, trenirala sam kosarku i igrala u plesnoj grupi.
 
To sto zivis u maloj sredini ne treba da utice na tebe nikako,boli te uvo sta ce drugi reci!
Moras malo da se smiris radi sebe.Kazes da odbijas momke ili ih sutnes posle jedne veceri.Zasto? To mi se ne svidja jer svi mi imamo osecanja (cast izuzecima :evil: ),a i ja verujem u ono "sve se vraca".Doci ce dan kada ces se ti zaljubiti pa i zavoleti,ne daj Boze da te odbije (ili sto je jos gore,sutne) kakva si buntovnica porazbijaces pola grada! :lol:
Salu na stranu.Sto se tice tvog oblacenja,to je SAMO TVOJ izbor,ako se tebi dopada OK.
A za visak energije najbolje (a i najzdravije) resenje je bavljenje sportom!
Pozdrav!
 
naobuzdana:
yyyyy:
SUJA:
pa,dete,da li si ti normalna? shvatas li da imas samo 16 godina?!?!?!sta ces da radis kada budes imala 26?i kako ti nije mozes tako da blamiras svoje roditelje? :oops:

Dobro receno!!! Sa 26 ce verovatno zavrsiti u zatvoru ili na ulici.Jedno je biti mlad i neobuzdan a drugo biti glavna tema u skolskoj zbornici i osoba zbog koje vas je razredna ostavila. Nesto tu ne stima sigurno.Ako imas visak energije bavi se nekim sportom ili brate lepo kreni da okopavas baste po komsiluku ili izbaci je na neki drugi korisniji nacin a ne maltretiranjem okoline i brukanjem roditelja. Svasta. Preispitaj se malo neobuzdana..

Pokusavala sam da je izbacim na drugi nacin, trenirala sam kosarku i igrala u plesnoj grupi.
Nisam videla ovo... Da si se bavila sportom. :oops:
Imas li ti neki ozbiljniji problem? Nesto sto te muci? Da li ti se dopada neko pa zelis da te primeti? Da li ti je bitno da si u centru paznje kada si sa svojim drustvom? Ili zelis nesto od roditelja a oni nece da ti ispune tu zelju? Razlog za takvo ponasanje sigurno postoji,a ako nije nijedan od gore navedenih,(to su najucestaliji razlozi zbog kojih tinejdzeri divljaju) onda pravac psiholog! :wink:
 
*Natasa*:
naobuzdana:
yyyyy:
SUJA:
pa,dete,da li si ti normalna? shvatas li da imas samo 16 godina?!?!?!sta ces da radis kada budes imala 26?i kako ti nije mozes tako da blamiras svoje roditelje? :oops:

Dobro receno!!! Sa 26 ce verovatno zavrsiti u zatvoru ili na ulici.Jedno je biti mlad i neobuzdan a drugo biti glavna tema u skolskoj zbornici i osoba zbog koje vas je razredna ostavila. Nesto tu ne stima sigurno.Ako imas visak energije bavi se nekim sportom ili brate lepo kreni da okopavas baste po komsiluku ili izbaci je na neki drugi korisniji nacin a ne maltretiranjem okoline i brukanjem roditelja. Svasta. Preispitaj se malo neobuzdana..

Pokusavala sam da je izbacim na drugi nacin, trenirala sam kosarku i igrala u plesnoj grupi.
Nisam videla ovo... Da si se bavila sportom. :oops:
Imas li ti neki ozbiljniji problem? Nesto sto te muci? Da li ti se dopada neko pa zelis da te primeti? Da li ti je bitno da si u centru paznje kada si sa svojim drustvom? Ili zelis nesto od roditelja a oni nece da ti ispune tu zelju? Razlog za takvo ponasanje sigurno postoji,a ako nije nijedan od gore navedenih,(to su najucestaliji razlozi zbog kojih tinejdzeri divljaju) onda pravac psiholog! :wink:
Nije mi bitno da sam u centru paznje uopste, mada sam u osnovnoj ja i moje drugarice bile najpopularnije, to mi nista nije znacilo.Roditelji mi ughlavnom ispunjavaju sve zelje, dozvoljeno mi je i vise nego sto treba.A i niko mi se ne svidja.
 
neobuzdana:
Dali treba da promenim svoje ponasajne.
Imam sesnaest god, prvi sam razred srednje skole i imam veoma neobuzdano ponasanje, a zivim u malom gradu. U osnovnoj skoli razredna nas je ostavila zbog mog ponasanja i mojih dveju drugarica. U srednjoj profesorka me je zvala na razgovor i krstila se kako moze od tako finih roditelja da bude ovako nemirna cerka.Ali pored toga sam skroz odlicna. stalno sam u sukobu sa roditeljima. Ponasam se neobuzdano, nisam zaljubljena volim da flertujem, i onda kada me muvaju ja ih iskuliram ili se smuvam na jedno vece pa ih otkacim, oblacim se provokativno i stalno me ogovaraju. Ja sam pokusala da promenim ponasanje ali ne ide, jednostavno imam visak energije koju moram nekako da izbacim.Ponekad naidje period i kada sam mirna i ne pravim gluposti, ali traje kratko.Imam jos jednu drugaricu koja je slicna meni i kada se udruzimo to je pakao. O osnovnoj smo bile glavna tema u vecnici.Ja zelim da budem fina ali ne ide.

mila, to bi trebalo da predstavlja "normalno" ponasanje za tvoje godine. medjutim, probaj makar zbog svojih roditelja da se bar malo dovedes u red, jer je njima sigurno zao zbog tvog ponasanja. ako su pri tom ljudi u godinama, jos manje ce te razumeti. probaj zbog njih da se korigujes, jer kada budes porasla, bice ti zao zbog svega sto su morali da "prezive".
 
neobuzdana:
Dali treba da promenim svoje ponasajne.
Imam sesnaest god, prvi sam razred srednje skole i imam veoma neobuzdano ponasanje, a zivim u malom gradu. U osnovnoj skoli razredna nas je ostavila zbog mog ponasanja i mojih dveju drugarica. U srednjoj profesorka me je zvala na razgovor i krstila se kako moze od tako finih roditelja da bude ovako nemirna cerka.Ali pored toga sam skroz odlicna. stalno sam u sukobu sa roditeljima. Ponasam se neobuzdano, nisam zaljubljena volim da flertujem, i onda kada me muvaju ja ih iskuliram ili se smuvam na jedno vece pa ih otkacim, oblacim se provokativno i stalno me ogovaraju. Ja sam pokusala da promenim ponasanje ali ne ide, jednostavno imam visak energije koju moram nekako da izbacim.Ponekad naidje period i kada sam mirna i ne pravim gluposti, ali traje kratko.Imam jos jednu drugaricu koja je slicna meni i kada se udruzimo to je pakao. O osnovnoj smo bile glavna tema u vecnici.Ja zelim da budem fina ali ne ide.
Samo napred, i obavezno na studije!


btw. izbegavaj popove i psihijatre/psihologe, oni su lovci na duse. Takav elan ce prokrciti sebi put, nista ne brini. Stay away from drugs, i bice sve ok.
 

Back
Top