veliki veliki problem

Registrovan Korisnik

Zainteresovan član
Poruka
239
MOLIM VAS DA PROCITATE CEO TEKST IAKO VAM SE CINI DUGACAK

znaci imam windows xp. juce sam uzeo da ga reinstaliram ali ne da formatiram HD nego samo da reinstaliram windows. i instalirao se i stigne do dela gde krece instalacija i tu stoji, pise 39min remaining i bleji tako par minuta nesto radi i onda pise SETUP IS RESTARTING i restartuje se i opet se pojavi onaj ekran i sve ispocetka. onda sam nesto cackao po BIOS-u i namestio da se boot-uje sa CD-a i restartovao komp i krenuo da mi se pokrece neki setup i pise kao da windows nije do kraja instaliran i da mogu ili da uradim repair preko neke konzole ili da instaliram nov windows. izaberem ja taj repair i otvori mi se prompt i nesto pita me koju instalaciju ocu i sifru da ukucam. to sam uradio i stoji mi prompt na c:\windows...i nista...restartujem ja komp i izaberem drugu onu opciju da instalira nov windows i on kaze da vec postoji windows i ako instaliram u isti folder, da ce se obrisati ceo folder (sto ja necu) pa sam ja izabrao da instaliram u folder WINDOWS2. i instalirao sam i stavio da se boot-uje sa HD i pita me na koji cu OS da se ulogujem. ako izaberem onaj stari, opet mi se pojavi onaj ekran SETUP IS RESTARTING...i restartuje mi se komp. izaberem ja ovaj nov OS i udjem na njega i sve normalno ko da sam tek instalirao windows, ali nista se nije obrisalo, sve stoji i onaj WINDOWS folder i sve ali sam ulogovan na WINDOWS2...i kako ja sad da udjem na onaj prvobitni windows, da sve bude po starom???? backupovao sam i WINDOWS folder i Documents and Settings...pa sam mislio da pregazim instalaciju tog prvobitnog windowsa i onda nekako da vratim sve ove fajlove al se bojim da nece uspeti i da cu morati sve da reinstaliram programe i drajvere....help:confused::confused:
 
Cemu to komplikovanje?Ubacis CD,podesis,first boot,odrises particiju,instaliras Win i to je to.Predhodno sve sto imas bitno sa particije na kojoj je sistem,sacuvas.Drajvere i programe nadjes na netu.
Registorvani i Ce,vi bi izgleda da se j... a da vam neudje ;)
 
Cemu to komplikovanje?Ubacis CD,podesis,first boot,odrises particiju,instaliras Win i to je to.Predhodno sve sto imas bitno sa particije na kojoj je sistem,sacuvas.Drajvere i programe nadjes na netu.
Registorvani i Ce,vi bi izgleda da se j... a da vam neudje ;)

Pa nije to to.Ja sam ga bootovao i reko ajd da formatiram HD da bi poobrisao one fajlove,viruse i ostala s'ranja iz bivseg sistema,kad on u formatiranju stigne do 16% i ni makac dalje...I probam jos 2 puta i ista prica.I uzmem ti ja i reko ajd da probam da instaliram na takvom poluformatiranom HDu i on ga lepo instalira i kad treba da se digne sistem kaze error in boot.ini (valjda je pisalo da fajl nije ispravan ili ne postoji) i komp mi se sam od sebe resetuje + - beskonacno puta...Obavim ponovo instalaciju i opet isto...
 
Ako CD nije izgreban ili citac los,pogledaj kakav je hard,da li ima bad sektore i uopste u kakvom je stanju...U svakom slucaju ako si sve uradio kako valja i ako taj sistem radi na nekom drugom kompu,onda imas hardverski problem koji ti se nece preko foruma resiti.Moras sam da ga lociras.Najlakse metodom eliminacije....kako god...Toliko valjda znas...

Dakle ipak jeste to to,a ako nije onda nije problem do OS nego do hardvera ;)
 
fazon ja sam instalirao opet windows ali u drugom folderu i imam dve instalacije s tim sto prva ne radi (restartuje se non stop) a ova druga radi, evo sad sam ulogovan preko nje i ocu da reinstaliram windows onu prvu instalaciju ali to nece preko onoga da se boot-uje preko cd-a pa repair..pomozite bre ljudi, vredi li da ja "pregazim" prvu instalaciju pa onda da fajlove iz ovog back-upa iskopiram sve na svoja mesta, oce mi raditi sve po normali???

p.s. cd nije u pitanju, probao sam i sa drugim cdom, isto je
 
Al' si ti zapeo.Kao da si pitao da bi malo pricao o tome,a ne da dobijes odgovor.
Ne radi jedan win,pa ne radi....Pa sta ako neradi??? Ko baba si,nema penzije pa nema penzije.

Jesi li dobio odgovor? Dobio si i vise od jednog.Ajde sad,blago nama,da sredis to.;)
 
Al' si ti zapeo.Kao da si pitao da bi malo pricao o tome,a ne da dobijes odgovor.
Ne radi jedan win,pa ne radi....Pa sta ako neradi??? Ko baba si,nema penzije pa nema penzije.

Jesi li dobio odgovor? Dobio si i vise od jednog.Ajde sad,blago nama,da sredis to.;)

al ti nije palo na pamet da svi ovde sto su mi odgovorili se prave da znaju nesto pa su rekli i ono sto sam znam??? cekam da dodje neki pametan da mi kaze stvarno sta da radim a to sto mi neki baja reko da formatiram ceo hard, zasto mora da znaci da bih ja to uradio :confused: ne mora da znaci da je u pravu tak da ne izbacuj izmet
 
Jesi li ti svestan sta pricas?Da li si procitao to sto ti je receno?

To sto ne mozes da inst. win preko vec postojeceg moze da bude jer imas bad sektore,ili imas neku zivotinju na hardu koja ne dozvoljava overwrite.Imao sam tako nesto prilicno davno al' sam zaboravio ime.Moze biti i los citac ili izgreban cd.To smo ustanovili da verovatno nije.Ostaje ti ono prvo.

Sad,ako mozda imas neku stetocino na kompu ides na sigurnost i zastitu.Ako nije to,a hoces da ti neko ustanovi tacno u cemu se radi (pod predpostavkom da nije nista od gore navedenog) onda odnesi komp nekom pa da vidi.To preko foruma ne ide tako.

Ti si instalirao win ponovo ali u drugi folder na istoj particiji.Greska posle koje nema sta da pricamo dok lepo ne formatiras particiju,ne mora ceo hard,i nakon toga dignes sistem kako treba.
 
Nemas ti pojma prijatelju.
Repair se svodi na replace sistemskih fajlova ;) To sto pricas veze s vezom nema.Jedino da si mozda mislio nesto drugo,ali to nisi rekao.
Ja stvarno ne znam sta si ti radio.To sto si pisao ako bi se shvatilo doslovno moglo bi svakakvih zakljucaka da bude.
Pregaziti,reinstall,repair,replace.....pogubio si se malo a? :lol: Ajde google u sake i da se nejavljas dok to ne savladas ;) Ja da ti objasnjavam znacenje nekih osnovnih pojmova necu.I ovako mi nemamo pojma kako kazes
ccccc ti si brate promasen slucaj. Postavis pitanje i omalovazavas ljude koji treba da ti pomognu.Sta da ti kazem,na ovoj temi bi trebao samo tvoj prvi post da bude...toliko si zasluzio.
 
Ma tip je bre bilDe, odmah mi je bilo jasno već posle prvog posta! Mislim da on ni samog sebe ne razume kad progovori! Napravio debelo sranje, a mi sad da ga vadimo iz govana! E pa neće moći! Kad se dovedeš u red malo, možda ti neko i pomogne! A uostalom, za ova 2 dana si imao sasvim dovoljno vremena da uradiš novu instalaciju Win-a bar 10 puta i to sve sa formatiranjem particije, nego što si ovde pričao kojekakve gluposti! 8)
 
Nemas ti pojma prijatelju.
Repair se svodi na replace sistemskih fajlova ;) To sto pricas veze s vezom nema.Jedino da si mozda mislio nesto drugo,ali to nisi rekao.
Ja stvarno ne znam sta si ti radio.To sto si pisao ako bi se shvatilo doslovno moglo bi svakakvih zakljucaka da bude.
Pregaziti,reinstall,repair,replace.....pogubio si se malo a? :lol: Ajde google u sake i da se nejavljas dok to ne savladas ;) Ja da ti objasnjavam znacenje nekih osnovnih pojmova necu.I ovako mi nemamo pojma kako kazes
ccccc ti si brate promasen slucaj. Postavis pitanje i omalovazavas ljude koji treba da ti pomognu.Sta da ti kazem,na ovoj temi bi trebao samo tvoj prvi post da bude...toliko si zasluzio.

aaaaaaaaaaaaaaaaal si ti gluuuuuuuuuuuuuuuuuup!!!!

nisi mozda cuo kad obrises neki fajl koji je potreban da bi program/igrica/OS radio kako treba, ti uzmes ubacis instalacioni CD i pokrenes instalaciju i izaberes REPAIR odnosno da popravi sve sto fali....ali ne, ti si suvise pametan da bi znao to :roll: i da sam bio tolki kreten da slusam vas pa da formatiram, moro bih da potrosim silno vreme i DVD-ove dok narezem sve potrebne fajlove...ja sam isao na novu instalaciju u windows folder i evo uspesno instalirao, sve radi bez problema, samo nemam nista instalirano i podeseno ali sve radi bez problema :roll: toliko o tome koliko ste pametni, ustvari ste glupi al ocete da dokazete suprotno al vam ne ide....uradio sam na svoj LOGICNI nacin, a nisam posluso budale koje samo seru nesto, i ispalo je sve bolje ;););););) ae terajte se u qurac sad svi mrsh:!:


LOCK
 
Majstore,ti si imao problema sa repair win-a,pa si na istu (da stvar bude gora verovatnu jedinu) particiju instalirao jos jedan,isti win...Onda si dosao da trazis pomoc.
Receno ti je,posto si vec dovoljno zeznuo stvar,da formatiras particuju na kojoj je sistem i da instaliras win ponovo.Kazes da je to glupo resenje i da neces to da uradis.
I sta si uradio na kraju?Kazes instalirao win u isti folder ponovo i sad nemas nista od programa....

Pa kapiras li ti sam sebe???

Rece da bi potrosio silne DVD-ove??Pa kolika ti je ta particija gde je OS?Nije valjda da imas samo jendu?

Aj ako jos nesto budes pisao,komentaricao na ovoj temi,kazi koliki ti je hard,koliko particija imas i kolika je particija gde je OS? Samo toliko...

Ne volim da korisitm grube reci ali ovog puta moram.Ti si burazeru DEBIL.Ja nisam imao priliku da cesto sretnem takav debilizam na forumu(a nisam ovde od januara ove godina kako pise u ovom nalogu).

Evo sad trazim reci koje bi te opisale,ali sve mi izgleda nekako blago,jer ono sto je Kineski zid za jedan kamencic,to si ti za najveceg kretena. ;)
 
retarde imam dve particije po 80 GB i rekli ste mi da formatiram jer ste GLUPI KO QURAC i ja vas nisam posluso nego sam jednostavno obriso folder windows i instalirao opet i ssve shljaka, da sam vas poslusao, sjebo bih se, al ja sam pametan pa nisam slusao vas glupe jer ste glupi a glumite neke intelektualce i ti popaje vise popeo si mi se na qurac naduvaj mi jaja vishe mrsh ne posecujem vishe ovu temu jer mi ne treba pomoc resio sam sve tako da ne moras ni da pises vise nista jer ja to necu procitati tako da mrsh
 
Ti stvarno imas nekih problema....ako je to samo pubertet onda u redu...ali ako nije onda je stvar ozbiljna a ja nisam bas strucan za takve pacijente,tako da necu gubiti vreme.;)

Samo da dovrsim zapoceto iz predhodnog posta pa da zavrsim s tobom.Sta ce ti particija od 80 GB tamo gde je OS? Upravo zbog ovakvih stvari ta particija treba da bude manja.Taj hard opusteno mozes podeliti na 3 dela.Ne moras sve igrice na C da instaliras. ccccc samo pravis greske....
Ovo iznad je bilo retoricko pitanje,ako znas sta to znaci.

Aj,zelim ti brz oporavak ;)
 

Back
Top