neplanirano...da ili ne?!

cvetak beli

Početnik
Poruka
13
background:

dvoje pocinju da se vidjaju...to traje vec sest meseci...nisu klinci, oko 30ih oboje...ali veza nije zasad nista ozbiljno, naprotiv oboje forsiraju pricu da nisu u vezi. Dobro se slazu u sexu, redovno ga upraznjavaju, ali bez ikakve zastite. Ni on ni ona ne doticu tu temu zasto imaju neasticen odnos niti sta bi bilo kad bi doslo do trudnoce...

Ona pocinje da sumnja da je trudna...kupuje test...i dve crte......odlucuje da rodi...

Kako da mu kaze?
kako ce on reagovati?
da li je to ipak to bilo precutno planirano sa obe strane?

Najvise me intresuje stav muskaraca...ako znate da devojka ne koristi zastitu, a ne koristite je ni vi (oslanjate se samo na prekinut snosaj), kako cete se postaviti u ovoj situaciji?
 
Da, stvarno kreteni. Nije mi jasno zašto se ona stresira kako da mu saopšti, ako je do tada bilo baš briga. Da se tako ponašam, značilo bi da želim dete bez tog tipa ili sa njim, što znači da njegova reakcija nema nikakvog značaja a samim tim i lako mogu da saopštim.
 
background:

dvoje pocinju da se vidjaju...to traje vec sest meseci...nisu klinci, oko 30ih oboje...ali veza nije zasad nista ozbiljno, naprotiv oboje forsiraju pricu da nisu u vezi. Dobro se slazu u sexu, redovno ga upraznjavaju, ali bez ikakve zastite. Ni on ni ona ne doticu tu temu zasto imaju neasticen odnos niti sta bi bilo kad bi doslo do trudnoce...

Ona pocinje da sumnja da je trudna...kupuje test...i dve crte......odlucuje da rodi...

Kako da mu kaze?
kako ce on reagovati?
da li je to ipak to bilo precutno planirano sa obe strane?

Najvise me intresuje stav muskaraca...ako znate da devojka ne koristi zastitu, a ne koristite je ni vi (oslanjate se samo na prekinut snosaj), kako cete se postaviti u ovoj situaciji?

Ja bi joj rekao kad si se do sad pravila luda, nastavi i dalje iste aktivnosti. Takva koza sa mnom ne bi nikad mogla imati ni zajednicku shupu a ne dete.
 
Kreteni... Mislim izvini, ali...

Da, stvarno kreteni. Nije mi jasno zašto se ona stresira kako da mu saopšti, ako je do tada bilo baš briga. Da se tako ponašam, značilo bi da želim dete bez tog tipa ili sa njim, što znači da njegova reakcija nema nikakvog značaja a samim tim i lako mogu da saopštim.

Zasto kreteni?


Dilema je da li ona (zena) ima pravo da odluci da zadrzi/ima dete tj zatrudni bez njegovog pristanka.
Cutanje je znak odobravanja. Ako neko ("neko" ukljucuje jednu ili obe osobe) "upraznjava" koitus redovno BEZ ikakve zastite od trudnoce (podrazumevam da ih zabole ili na drugi nacin (ne) brinu za venericne bolesti) to samim time podrazumeva da su oboje saglasni sa mogucom trudnocom.

U tom slucaju ona nema moralno pravo na abortus a on iz istih razloga nema pravo da zahteva abortus od nje. Izdrzavanje deteta je malo slozeniji slucaj u ovakvim kombinacijama.

Nema sta ona da se snebiva jer nema sta da krije...
A on... ako mu nije pravo sto ona je/hoce da rodi trebao je da misli ranije.
Kao sto je ona trebala da misli u slucaju da ne zeli da radja.

Prosto?
 
Prilicno neodgovorno ponasanje oba partnera, rekla bih... mislim na zastitu...
Tako je napisano kao da je seks jedino sto ih spaja, kao da uopste ne razgovaraju nego se vole onako bez tona...
Ako je ona vec odlucila da rodi, treba da mu kaze. Sto pre.
A to kako ce on da reaguje videce kada mu bude rekla.
I onda ce sve da dodje na svoje mesto. Ovako ili onako.
 
Ja mislim da je to ipak bilo na neki nedoreceni nacin prizeljkivano sa obe strane. nijedno od njih nisu klinci, imaju karijere, dobro zaradjuju... ali prosto (koliko sam ja upoznata) nisu nikad pricali o tome...

moj stav je da cela situacija se nije desila slucajno, vec samo precutno. Sta vi mislite?
 
dvoje pocinju da se vidjaju...to traje vec sest meseci...nisu klinci, oko 30ih oboje...ali veza nije zasad nista ozbiljno, naprotiv oboje forsiraju pricu da nisu u vezi. Dobro se slazu u sexu, redovno ga upraznjavaju, ali bez ikakve zastite. Ni on ni ona ne doticu tu temu zasto imaju neasticen odnos niti sta bi bilo kad bi doslo do trudnoce...

Tuzno!
Da odrasle osobe, sa svojih 30 godina, ne znaju sta je sex i sta od njega mogu ocekivati!
Dvoje koji imaju redovne sexualne odnose a ne koriste zastitu su u najmanju ruku neodgovorne budale!
Pa nisu to balavci koji tek otkrivaju svijet, i pronalaze sebe u njemu..................
Zar je toliko tesko popiti pilulu?
Oni koji pilule ne zele, staviti kondom?

E sad, i ona je bas pametna, nece vezu sa njim, ali hoce njegovo dijete!:roll:
Gdje je tu logika?
 
Medo, kreteni su zato što očigledno, prema priči, nisu u takvoj vezi o kojoj ti pričaš. Ja barem nisam stekla takav utisak. Ako je nešto tako usputno, onda se vodi računa. A ao ne vode onda ne znam zašto se stresira. I to sam napisala. Volja joj da rodi ili abortira. Čim se on ne gnjavi temom kontracepcije niti začeća, znači da mu je sve jedno. Ne razumem početni post. Ako si nemaran prema sebi i drugome (mislim na dete) onda takav budi do kraja. Isto važi za oboje. Oboje su kreteni.
 
Ja mislim da je to ipak bilo na neki nedoreceni nacin prizeljkivano sa obe strane. nijedno od njih nisu klinci, imaju karijere, dobro zaradjuju... ali prosto (koliko sam ja upoznata) nisu nikad pricali o tome...

moj stav je da cela situacija se nije desila slucajno, vec samo precutno. Sta vi mislite?

Pa naravno da nije slučajno. Pa zna čovek kada gde svrši. A ako ne želi onda se popije pilula posle, ako su već toliko nepažljivi.
Ne znam kako da mu kaže i zašto o tome misli. Mislim da takvi ljudi ne treba da imaju seks, pošto nisu dovoljno zreli za bilo šta. Cela priča je debilna i ne bi me začudila da su to ljudi od 12 godina, ali 30 je previše za takve gluposti. Ako su trudni onda se to kaže i kraj, pa se reši rađanjem ili abortusom. Nezrelo.
 
Oooooooooo,da li je trazila dozvolu za sex,nije.
Ima 30god. i nezna kako da mu saopsti,ajde da su klinci
Jeste... I to sto kazes - nije nas pitala ni kad je pocinjala s njim tu neobaveznu vezu, pa ne treba ni sad da nas dovodi u neprijatnu situaciju da odlucujemo i lomimo preko kolena.

Ebiga, je mogu da pomognem samo kad sam od pocetka upoznat sa situacijom.
Neki je red da se ovde lepo prijavi kad pocnu da se muvaju, pa kad je ovlas dodirne, pa kad se dogovaraju da izadju, pa kad se onda on posle ne javlja, pa sve tako... da saznam kakav je on covek i tako te stvari.

Ne, stvarno ne bih mogao ovako, bez osnovnih informacija. I jos s kraja da pocnem...
Mogao bih da pricam kako bih ja, ali nije to - to. Nismo mi isto...
 
Pa naravno da nije slučajno. Pa zna čovek kada gde svrši. A ako ne želi onda se popije pilula posle, ako su već toliko nepažljivi.
Ne znam kako da mu kaže i zašto o tome misli. Mislim da takvi ljudi ne treba da imaju seks, pošto nisu dovoljno zreli za bilo šta. Cela priča je debilna i ne bi me začudila da su to ljudi od 12 godina, ali 30 je previše za takve gluposti. Ako su trudni onda se to kaže i kraj, pa se reši rađanjem ili abortusom. Nezrelo.

To bi onda bilo rasulo..............gomila neodgovornih, sexualno isfrustriranih ljudi.....................ufff, bijes na sve strane.................ne bih ti ja tada zalazila u gradski prevoz:lol:
 
Jeste... I to sto kazes - nije nas pitala ni kad je pocinjala s njim tu neobaveznu vezu, pa ne treba ni sad da nas dovodi u neprijatnu situaciju da odlucujemo i lomimo preko kolena.

Ebiga, je mogu da pomognem samo kad sam od pocetka upoznat sa situacijom.
Neki je red da se ovde lepo prijavi kad pocnu da se muvaju, pa kad je ovlas dodirne, pa kad se dogovaraju da izadju, pa kad se onda on posle ne javlja, pa sve tako... da saznam kakav je on covek i tako te stvari.

Ne, stvarno ne bih mogao ovako, bez osnovnih informacija. I jos s kraja da pocnem...
Mogao bih da pricam kako bih ja, ali nije to - to. Nismo mi isto...

:lol::lol::lol:
Evo i od tebe da pročitam nešto što mi se dopada. :p
 

Back
Top