Nocno mokrenje

Beba027 - nemojte pitati dete da li HOCE da piski kad vidite da cupka: uzmite ga za ruku i pravac nosa ili WC. deca se nekad toliko aktivno zaigraju da im piskenje predstavlja gubljenje vremena. Kao sto ste uritmljavali decije oborke ili spavanje, uritmljavajte i piskenje. A kao sto rekoh, naucno je dokazano da sve do 5. godine zivota (od 3-5) ne sazrevaju u potpunosti sfinkteri kod dece, pa zbog toga danas i stav da se umokravanje tolerise duze nego ranije (otprilike optimum za izbacivanje pelena je 3. godina i kod dece to uglavnom prodje mirno i spontano).
Andrea: kolko sam ja shvatila dete sa pocetka teme imalo je prekid mokrenja nocu od 2-3 meseca verovatno u periodu toaletnog treninga u periodu skidanja pelena. Od tad dete povremeno ima enurezu. Slazem se sa postom od gore da treba uraditi ispitivanje mokrace, mokracnih puteva i besike a onda dete odvesti psihologu odnosno psihijatru, i dalje stojim pri stavu da se ovde ne radi o emocionalnom problemu vec o poremecaju spavanja. Najzad, mama ce nam javiti sta je bilo za mesec...za 6 meseci...pa cemo znati.

Tosicka - sad mi nije jasno kolko je dete: 2.5 ili 3.5 godine? A sto se tice naslednog momenta - ne postoji dokazano genetsko nasledjivanje enureze, ali je Andrea u pravcu kad kaze da je sklonost dece roditelja koji su imali enurezu veca ka istom poremecaju nego dece ciji roditelji je nisu imali i to 2-3 puta.

Kojica: u cemu je zapravo problem? je l ovo plod nekog starog animoziteta koji sam vec zaboravila ili ti uvek ovako komuniciras sa svim ljudima? U pravu si - stvarno svasta.
 
Beba027 - nemojte pitati dete da li HOCE da piski kad vidite da cupka: uzmite ga za ruku i pravac nosa ili WC. deca se nekad toliko aktivno zaigraju da im piskenje predstavlja gubljenje vremena. Kao sto ste uritmljavali decije oborke ili spavanje, uritmljavajte i piskenje. A kao sto rekoh, naucno je dokazano da sve do 5. godine zivota (od 3-5) ne sazrevaju u potpunosti sfinkteri kod dece, pa zbog toga danas i stav da se umokravanje tolerise duze nego ranije (otprilike optimum za izbacivanje pelena je 3. godina i kod dece to uglavnom prodje mirno i spontano).

hvala na odgovoru.bas to i radim,cim vidim da cupka,za ruku i wc,samo sto se odmah baca u plac ,kao nemoraa ...ali i tada su nam gacice uglavnom vec mokre,menjamo ih najmanje tri puta dnevno...malo depremirajuce,ali,dobro,valjda ce se resiti samo od sebe,kao sto rekoste. dajemo foru do pete...:lol:
 
Tosicka - sad mi nije jasno kolko je dete: 2.5 ili 3.5 godine? A sto se tice naslednog momenta - ne postoji dokazano genetsko nasledjivanje enureze, ali je Andrea u pravcu kad kaze da je sklonost dece roditelja koji su imali enurezu veca ka istom poremecaju nego dece ciji roditelji je nisu imali i to 2-3 puta.


Greska moja dete u avgustu puni 4 godine.Evo zadnjih par noci se nije upiskio cak se nocas probudio i trazio da piski.On ne piski konstantno,ali se par noci zaredom desilo pa sam se uplasila...
Hvala na odgovoru...
 
Evo javljam se samo da kazem da vec nekih dva meseca nema nocnog mokrenja. Desi se tu i tamo samo kad uvece popije vise tecnosti.Mislim da je mojoj cerki falila prava rec u pravom trenutku. Od kad sam joj na prvo suvo jutro rekla: "Super, konacno si se oslobodila te napasti!" - zaista je tako i bilo.
Sto se lekara tice, jedino su preporucili neki Uro - alarm, ali mi to nismo koristili.
Pozdrav svima, i jos jednom hvala na savetima!
 
мој старији син цело лето (јун, јул август и половина септембра) није се упишкио ноћи
међутим , како су почели хладни почео је сам да се буди да пишки и ја сам мислила да је проблем решен
међутим после неколико дана опет је почео да мокри у кревет:roll: и опет морам да га будим 2 или 3 пута у току ноћи...пре три дана се пробудио кад је већ обавио посао и тражио да се пресвуче...ваљда је и то нешто:(
има 6 година (напунио у септембру)
радили смо још у априлу увз бубрега и бешике, то је ок, били код дечјег психолога, рекла нам је да га будимо, да, ако се ноћу упишки, да га обавезно будимо да се пресвуче и да заједно променимо постељину и да пишки опет тад и да цртамо смајлије за суву ноћ и облаке за мокру и да дођемо за 6 месеци....примакла се контрола:(
 
Imam problem pa molim da mi WW odgovori, ili neko ko se dobro razume u problematiku. Zbog toga sam se i prijavila na forum. Moja starija cerka ima 5 godina , i redovno se upiski u krevet nakon sat ili sat i po od kad zaspi. Milsim da je greska sto je suprug i ja nismo nikad "razbudjivali" vec smo je pospanu stavljali na nosu od kad smo skinuli pelene (sa dve god). U jednom trenutku po rodjenju sestrice (sa punih tri i po god) je ona pocela da se budi jednom u toku noci i da nas budi da je stavimo na nosu (kupatilo je daleko a ona je teska), i to je trajalo par meseci sa izuzecima. U poslednje vreme skoro svako vece piski u krevet iako piski neposredno pred odlazak u krevet,. Sto se tecnosti tice pije ali ne posle 8 sati uvece. Moram jos da napomenem da je prilicno zapostavljena od rodjenja sestrice (ona je tad imala 3,5 god),a pogotovo od zavrsetka mog porodiljskog bolovanja kad sam se vratila na posao. Muz i ja radimo po ceo dan dolazimo uvece kuci. Ona je poslusno dete, emotivno osetljiva, razumna i pazljiva. Tata je malo strozijii i ona se plasi njegovih grdnji. On nema bas puno razumevanja za njeno piskenje u krevet (ti si vec velika, necu sa tobom da razgovaram, piskis kao mala beba itd), kao i za njene druge "greske" kad joj nesto ispadne, kad probudi mladju sestru, cak i kada ona padne ili sl, mada ja "radim' na tome i pokusavam i njega da urazumim. Sto se tice infekcija imala je u jednom periodu eserihiju u manjoj meri koju smo izlecili uspesno za dva meseca.Koji su koraci koje treba preduzeti kako bi pomogli detetu? Sad vec i nju pocinje da jako muci jer se stidi, pravi se da se nije upiskila iako zna da jeste, nece o tome da razgovara, a suprug i svekrva (ona je cuva dok smo mi naposlu) je malo i zadirkuju. Ja sam svesna da joj je sto pre potrebna pomoc, pokusavam razgovorom, da je vazno da se razbudi kad joj se piski, da cemo to lako resiti, mazim je ljubim, tesim, pricam, pokusavam da joj sto vise podignem samopouzdanje ali ocigledno ......nedovoljno..... :sad2: Molim za savete......
 
читала сам и по нету , а и психологица ми је потврдила...
дете се не сме задиркивати због тога, не сме се грдити, јер оно и није свесно кад пишки јер ...спава грдња у вези стим само погоршава ситуацију, уместо тога бодрито дете и говорити како ћемо заједно да решимо тај проблем и сл
но шта ћеш:roll: ни ја ни мм нит грдимо овог нашег нит му се подсмевамо, будим га ноћу да пишки кад се скроз разбуди а он опет се упишки...не сваку ноћ ал деси се
у сваком случају треба отићи доктору:( прво код педијатра, он ће рећи детаљно шта даље
 

Back
Top