Samsung 206BW VS 2032BW

HYBRID

Primećen član
Poruka
522
Planirao sam da uzmem 20" wide monitor do 22000 din...
E sad mene zanima koji od ova 2 modela je bolji i zasto???
______________________________________________________
Samsung 206BW
samsung206bw.jpg
ili
Samsung 2032BW
samsung2032bw.jpeg

Graficka mi je Ati Radeon Asus 9600xt sa 128MB. Da li ce lepo ti monitori raditi na toj grafickoj?
Hvala puno svima koji pomognu...
 
Pa kako to sad? Trenutno imam neki CRT samsung od 17 inca i naravno da ne mogu da igram assassins creed ili bioshock, ali vecinu igara mogu da igram? Nisam znao da monitor bas toliko utice na performanse...???
 
^jel bi mogao da mi kazes zbog cega? mene to bas zanima? zasto taj, a ne ovaj drugi? jel ima neke velike razlike?
Prvi 206BW:
Pozitivno:
--Moze da se podesava svetlost
--Oprema
--Usluzan je
--Izgleda lepo(stvar ukusa)
--Analogni ulaz se uopste ne razlikuje od DVI(mislim ne primecujes da li je ukljucen u Analog ili DVI)
--Nema Pikselne greske
--Vertikalni ugao mu je dobar za gledanje filmova
Negativno:
--Los kvalitet(nisu bas najravnije izvuceni coskovi na lakiranoj plastici)
--Veoma osetljiv(posto je od plastike lako moze da se izgrebe,osteti itd)
--Postolje mu se klati
--Veoma se brzo prlja(sakuplja neverovatno brzo prasinu i odmah ostaju otisci prstiju na njemu)
Drugi 2032BW
Pozitivno:
--Farbe,Kontrast i Svetlost su mu prva liga
--Igrice mozes da igras u velikoj rezoluciji
--I on lepo izgleda(opet stvar ukusa)
--Nema mrtvih tackica
Negativno:
--Nema opciju podesavanja gore-dole
--Ne moze se zakaciti na zid
Eto toliko od mene pa ti odluci.
P.S.
Negativno za oba Monitora je da kostaju samo malo manje od njihove "Vece Brace"(22")
 
Ja imam 206BW i sve ovde napisano je otprilike tačno, treba dodati da mu je možda mana što nema podešavanje po visini, a što se tiče igrica sve što je ispod njegove nativne rezolucije 1680x1050 60hz ne izgleda baš dobro, pogotovo igrice koje nisu prilagođene za 16:10 ili se nemogu podići na ovu rezoluciju. Uz dobru grafičku (ja imam MSI 8600GT) sve na njemu izgleda fenomenalno.
 
^e, al onda se stvarno brinem sta cu za igrice, jer ispade da Ati Radeon 9600xt nema sanse da gura igre na tom monitoru... A za novu grafu nemam ako cu vec da dam 200 i kusur evra za monitor... e.... koji bedak... a na 19" bi trebalo bolje da radi? da bolje onda razmatram neki od 19?
 
a ako kupim novu graficku (morao bih AGP da ne bi menjao i plocu) koja bi bila solidan izbor za taj monitor?( mislim da mi novije igre idu bar na medium)... imam procesor: Intel Pentium 2.6 GHZ, 1GB rama ddr1...
 
a ako kupim novu graficku (morao bih AGP da ne bi menjao i plocu) koja bi bila solidan izbor za taj monitor?( mislim da mi novije igre idu bar na medium)... imam procesor: Intel Pentium 2.6 GHZ, 1GB rama ddr1...

Sve što uradiš, osim prodaje tog kompa i kupovine novog, je čisto bacanje para.
Sad su novi računari toliko jeftini da se skupa nadogradnja AGP kompa ne treba uopšte uzimati u razmatranje. Bolji ti savet niko neće dati!
 
Sve što uradiš, osim prodaje tog kompa i kupovine novog, je čisto bacanje para.
Sad su novi računari toliko jeftini da se skupa nadogradnja AGP kompa ne treba uopšte uzimati u razmatranje. Bolji ti savet niko neće dati!
:super::super::super:
U pravu si to je cisto bacanje para i kao sto rekoh oba ta monitora od 20" nisu mnogo jeftinija od njihove "Velike Brace" od 22".
 
^e, pa to mi je i bitno... ja ne mogu da igram bioshock ni na jednom monitoru:D(da ne pominjem crysis, ili assasins creed:)), ali zato bez problema igram igre koje su izasle recimo ...prosle godine(naravno, ne sve)...
@freak71 hvala na odgovoru... nadam se da ce raditi:D...
nekako mi ipak lepsi...
g_00040026.jpg

2032BW
 

Back
Top