IZBOR?

G

galija

Gost
Zelim da kupim digitalni fotoaparat. Ne znam puno o njima. Zelim da ga koristim rekreativno ali i proesionalno tj. koristila bih ga za fotografije koje bi se koristile za izradu sajtova. KOji je izbor najpametniji? Volela bih da mi pojasnite sve te parametre koje se koriste u opisu aparata.HVALA!
 
Kupi Canon A80 i mojne vise da razmisljas o bilo cemu.
A kad je rec o karakteristikama koje proizvodjaci daju u opisu svojih proizvoda - beskorisni marketing :wink:
 
Canon A70 je znatno jeftiniji, pogotovo ako ima ko da ti ga donese "od preko". Ako ti je A80 skup, slobodno uzmi A70. Ako je i dalje skupo, razmisli o Canonu A60. Isti je kao A70 samo ima manje pix. Na slikama formata do 18x13 se ta razlika uopste na vidi. Slike su perfektne. Ako imas malo vise para, pogledaj neke bolje Fuji-je. Najbolji su za te pare. Fuji nize klase ne uzimaj. Zaostaju za Canonima.
 
Anonymous:
Canon A70 je znatno jeftiniji, pogotovo ako ima ko da ti ga donese "od preko". Ako ti je A80 skup, slobodno uzmi A70. Ako je i dalje skupo, razmisli o Canonu A60. Isti je kao A70 samo ima manje pix. Na slikama formata do 18x13 se ta razlika uopste na vidi. Slike su perfektne. Ako imas malo vise para, pogledaj neke bolje Fuji-je. Najbolji su za te pare. Fuji nize klase ne uzimaj. Zaostaju za Canonima.
NEznam dali si slikao i sa jednim i sa drugim i na osnovu cega to kazes?NA osnovu teorije moze biti.Praksa je nesto sasvim drugo.NEznam koliko si slika napravio sa fujijem i sa canonom pa da to mozes da kazes.I najeftiniji fuji dalje malko bolju sliku od najeftinijeg canona.Ako neverujes nadji i probaj pa ces videti.
 
Uzmi Puji FinePix S7000 i ne sekiraj se, to je poslednji model Fujia. Licno ga imam i to je profi aparat, ako te interesuju karakteristike, posali poruku na mail pa cu ti objasniti
 
Hmm, a koliki je lag na tom "profi" aparatu :?:
Ima Fuji profi aparate samo se oni odazivaju na S2 i S3.
Uostalom kolika je razlika u ceni izmedju pomenutog Fuji-ja i Canona.
 
Anonymous:
Uzmi Puji FinePix S7000 i ne sekiraj se, to je poslednji model Fujia. Licno ga imam i to je profi aparat, ako te interesuju karakteristike, posali poruku na mail pa cu ti objasniti
JEst vala dobar.Svi fujiji imaju sjajnu sliku.Boje ,kontraste a ostrina im je na izuzetnom nivou.Mislim da se kod nas kupovina foto aparat bazira na canon nikon,bez ikakvih prakticnih iskustava.Sve se svodi na to da je to canon i nikon i to mora biti naj.NEkazem da nije ali ali to je tamo negde u visokoj klasi.Predpostavljam da vecinu ne zanimaju aparati od pet sest hiljada evra pa navise.Kategorija aparata do 1000 evra koja je ajd recimo dostupna ,i koji su izuzetni ja nebih stavio canon i nikon na prvo mesto.CAk sta vise ima toliko dobrih olimpusa,fujija i ostalih,al navika je navika.
 
Hmmm najlakse je davati savete po sistemu "svaki ciga svoga konja hvali".
Devojci ocigledno (a to se sasvim jasno vidi iz njenog pitanja) ne treba ni kakav ultra mega aparat sa xx megapiksela.
Pomenu moj prethodnik 1000 evra, pa ako ces vec da dajes tolike pare dodas par stotina evra i kupis sebi Nikon D70 koji je sigurno bolji od bilo cega sto nije DSLR ma sta proizvodjaci tvrdili.

E sad kad se pazljivo procita pitanje koje je galija postavila onda se vidi da njoj treba aparat koji bi zamenio film kompakt (da ne kazem idiot) a kojim bi mogla da snima i fotografije za Web.
Za sve ovo je dosta i 1-2 megapiksela. Zasto onda rekoh Canon A80 i da dlaje ne razmislja?
Jednostavno, metalno telo, jako jednostavan za rukovanje, dovoljna rezolucija, odlican zum objektiv(ovo do sada imaju i A60 i A70 pa ako je cena kritican faktor onda bilo koji od njih moze da bude bolji izbor), pokretan LCD tako da moze lepo da snima i bez da prinosi aparat oko itd itd...
Zasto bi davala duplo vise love za dvaputa tezu zver koja nije preko potrebna????

BTW ja ne mislim da su ni Nikon ni Canon najbolje marke fotoaparata ali definitivno mislim da su trenutno A80(70,60) i Nikon D70 najbolji izbor u svom cenovnom (a i sire) rangu.
 
Anonymous:
Hmmm najlakse je davati savete po sistemu "svaki ciga svoga konja hvali".
Devojci ocigledno (a to se sasvim jasno vidi iz njenog pitanja) ne treba ni kakav ultra mega aparat sa xx megapiksela.
Pomenu moj prethodnik 1000 evra, pa ako ces vec da dajes tolike pare dodas par stotina evra i kupis sebi Nikon D70 koji je sigurno bolji od bilo cega sto nije DSLR ma sta proizvodjaci tvrdili.

E sad kad se pazljivo procita pitanje koje je galija postavila onda se vidi da njoj treba aparat koji bi zamenio film kompakt (da ne kazem idiot) a kojim bi mogla da snima i fotografije za Web.
Za sve ovo je dosta i 1-2 megapiksela. Zasto onda rekoh Canon A80 i da dlaje ne razmislja?
Jednostavno, metalno telo, jako jednostavan za rukovanje, dovoljna rezolucija, odlican zum objektiv(ovo do sada imaju i A60 i A70 pa ako je cena kritican faktor onda bilo koji od njih moze da bude bolji izbor), pokretan LCD tako da moze lepo da snima i bez da prinosi aparat oko itd itd...
Zasto bi davala duplo vise love za dvaputa tezu zver koja nije preko potrebna????

BTW ja ne mislim da su ni Nikon ni Canon najbolje marke fotoaparata ali definitivno mislim da su trenutno A80(70,60) i Nikon D70 najbolji izbor u svom cenovnom (a i sire) rangu.
Elem ovako.Savet nije dat napamet.Rekoh da sam probao i jedan i drugi u toj klasi.Zasto mora biti najbolji ako je nikon.?Postoje proizvodjaci kao sto su pentax,minolta,olimpus,yashica koji nicim ne zaostaju za canon i nikon,al se na nasem srpskom trzistu nekotiraJU DOBRO,I NEPRAVEDNO SU ZAPOSTAVLJENI.Jesi li mu video(D70) slike?Nije to metalno telo.To su bre neke legure koje vremenom patiniraju od znoja ,pa samo imas posao vise da ih cistis i brises posle svakog letnjeg slikanja.Sta fali onima od kompozitnih materijala?Neces se tuci sa njima,a nije ni sabacka plastika.Hocu da kazem da su fuji,hp,olimpus jeftiniji a daju iste ako ne i bolje slike.U toj nekoj nizoj klasi naravno.tOLIKO POZDRAV
 
Hmmm Yashica vise ne postoji, Kyocera odlucila da ugasi brend :( , Pentax nema distributera kod nas kao ni mnogi drugi itd itd
Ti si predlozio devojci nesto sto je duplo skuplje i vise nego duplo kabastije, znatno komplikovanije za koriscenje....a realno joj ne treba.
BTW ako si primetio ja sam joj predlozio Canona a ne Nikona bas zato sto sam imao priliku da ih paralelno koristim ...
No najbolje bi joj bilo ako moze da proba pa da odabere ono sto njoj odgovara, mada i dalje mislim da joj je A80( ili 70 il mozda cak i 60) najjednostavnije i najolje resenje za ono sto se, iz pitanja, moze videti da joj treba.
 
Ajde lepo osoba koja je zapocela forum, ako uopste prati ovu temu, da nam kaze koliko para planira da potrosi na fotoaparat pa cemo je lako posavetovati. Nemojte da joj savetujemo kamere od XYZ evra a da ispadne da ona planira nekog Musteka ili Trust-a.
 
Ne bih da se ukljucujem u po meni besmislenu temu da li je jedna marka bolja od drugu ali ipak par komentara. Nikon D70 (kao i Canon EOS 300D) su potpuno drugoj klasi aparata nego aprati koji se pominju u diskusijama (recimo imaju nivo suma na 800 ASA kao kompaktni na oko 200ASA). Medjutim treba voditi racuna o ceni objektiva jer ce te veoma brzo pozeliti da jeftini zum zamenite necim boljim, a to kosta.
 
Jasam kupila Sony DSC-P93 za 254 eura.Ima 5.1 Mpixel.Pravi odlicne fotografije, tako da ti njega preporucujem.
P.S.
Kupila sam ga u Iloku ( Hrvatska)
 

Back
Top