Gde mogu naci detaljno prepricane lektire ?

  • Začetnik teme XXXXXXXXX
  • Datum pokretanja
ehehe "detaljno prepricano", tesko da ces naci:), mozes da nadjes samo kritike o knjizi:)... knjiga je fenomenalna i uopste ceo ciklus "Vreme smrti", procitaj neces se pokajati, naprotiv progutaces je za 1 dan!!!


p.s. sta ti treba iz "Korena"? Likovi, tema, tvoj licni osvrt na delo? ... ajde napisi sta tacno pa mozda i pomognem ako ne otputujem u medjuvremenu:)

pozdrav:)
 
ehehe "detaljno prepricano", tesko da ces naci:), mozes da nadjes samo kritike o knjizi:)... knjiga je fenomenalna i uopste ceo ciklus "Vreme smrti", procitaj neces se pokajati, naprotiv progutaces je za 1 dan!!!


p.s. sta ti treba iz "Korena"? Likovi, tema, tvoj licni osvrt na delo? ... ajde napisi sta tacno pa mozda i pomognem ako ne otputujem u medjuvremenu:)

pozdrav:)

treba mi sve o druzina sinji galeb
 
I da li je moguce da nekoga mrzi da cita??? Ajde, razumem kad je nesto stvarno dosadno, pa citas na preskok samo da bi znao o cemu se radi... Ja sam tako citala Toma Sojera jer mi je bilo muka od njega... Ali da neko ne moze nijednu lektiru da procita... :roll:

ali sve zavisi o kojim knjigama je rech....
neko voli knjizevnost..neko voli umetnost...neko muziku....
ne treba nista raditi na silu....
ja neke knjige nisam stigla da prochitam kad je trebalo za shkolu...(konkretno-anu karanjeninu....) i ne hvalim se time...ali kasnije sam je skontala kao zanimljivu i reshila da je prochitam celu...bez pritiska...(to je ipak najbolje....)
 
ZASTO SVI TRAZE SVE ZDRAVO ZA GOTOVO??? DA LI JE MOGUCE DA NEKO MISLI DA BEZ I MALO MUKE I ANGAZOVANJA MOZE DA ZAVRSI OSNOVNU SKOLU, PA ONDA SREDNJU, PA ONDA I FAKULTET???????????

nažalost, izgleda da je to filozofija ovog vremena ...

A ''Koreni'' i sve četiri knjige ''Vremena smrti'' su jedno od najblistavijih dela naše literature ...
Mislim da je vredno pročitati.
 
ali sve zavisi o kojim knjigama je rech....
neko voli knjizevnost..neko voli umetnost...neko muziku....
ne treba nista raditi na silu....
ja neke knjige nisam stigla da prochitam kad je trebalo za shkolu...(konkretno-anu karanjeninu....) i ne hvalim se time...ali kasnije sam je skontala kao zanimljivu i reshila da je prochitam celu...bez pritiska...(to je ipak najbolje....)

OK, ali mnogi ljudi danas traze da im se preprica SVAKA lektira i to, molim lepo, detaljno, da slucajno ne dobiju 5-, ili, ne daj boze, 4... :roll:
Nama, recimo, profesorka dozvoljava da neku lektiru ne procitamo za cas za koji ona kaze da treba, ali onda to zapise i moras jednom da procitas tu lektiru i da je odgovaras. Jedna moja drugarica nije procitala Anu Karenjinu u drugom razredu, ali je kasnije procitala i u trecem je odgovarala...
 
OK, ali mnogi ljudi danas traze da im se preprica SVAKA lektira i to, molim lepo, detaljno, da slucajno ne dobiju 5-, ili, ne daj boze, 4... :roll:
Nama, recimo, profesorka dozvoljava da neku lektiru ne procitamo za cas za koji ona kaze da treba, ali onda to zapise i moras jednom da procitas tu lektiru i da je odgovaras. Jedna moja drugarica nije procitala Anu Karenjinu u drugom razredu, ali je kasnije procitala i u trecem je odgovarala...
To odlaganje ti nije tako loša ideja, ali nešto sumnjam da će profesorka hteti na MATURSKOJ VEČERI, uz sav onaj alkohol, prateći program i zgodne maturante, da razglaba o trećoj glavi "Ane Karenjine"... :lol:
 
ne radi se o napadanju. ali, da ne pročitaš 'sinjeg galeba' za kog treba nešto više od 2 sata čitanja, to mi nije jasno...

nisam ni mislila na te knjige....
a druzina sinji galeb,secam se,jedna od najlepsih lektira u osnovnoj (:
mislim na knjige tipa karenjina,tihi don...i one druge kilometarske..koje vecini dece nisu zanimljive....tihog dona josh uvek nisam prochitala..to radimo tek u drugom polugodistu,ali chujem da prichaju...u pola knjige pishe o seljacima,radu,ratu....to zamara....

i da..u svakoj shkoli treba da se chita...
a za gimnaziju,posebno prirodno-matematichki smer nije od najpreche vaznosti prochitati svaku stranu tihog dona....
ja ne volim da chitam.. :( retke su knjige koje sam ja prochitala van lektire....jednostavno,,knjiga me ne drzi dugo uz sebe...shto mi na pochetku zvuchi zanimljivo...sve odmichuci dalje,zamara me...nisam taj tip...i shta sad ja treba da radim...da chitam na silu,da bih se prosvetlila....

zar oblici pismenosti i kulture mogu da se nauche jedino chitanjem knjizevnosti ?
 

Back
Top