Gde mogu naci detaljno prepricane lektire ?

  • Začetnik teme XXXXXXXXX
  • Datum pokretanja
To je zato jer ne moze jedan 16-godisnjak da je shvati kao sto moze osoba od 36 god...

O tome se radi... Da prochitash sada, pa da prochitash za 10 godina...
Inache, mozhe da je shvati, bez uvrede za ostale(globalizujem prichu), gimnazijalac onako kako Karenjinu treba shvatiti. Samo shto se kasnije, tokom zhivota neka shvatanja neprirodno menjaju, nezavisno od sazrevanja. U tome lezhi razlika izmedju ''dva puta''...
 
Kir Janja, Tvrdica, Chicha Gorio, Ana Karenjina, Evgenije Onjegin, Gorski Vijenac... I josh jedno 10... 8-)

moguce da smo mi radili samo odlomke Onjegina...Nismo citali ceo roman......
a sve ovo ostalo jesmo...(:
i sad u trecoj ima dosta lektire....
za par nedelja koshtana..pa necista krv...radili smo ujka vanju...na drini cuprija...
za drugo polugodiste i ne znam bash...za tihi don sam sigurna...za ostalo ne znam...kad dodje vreme recice nam...
 
natasha, ne kaze se "tihog dona", padez je pogresan, a neke stvari ipak samo citanjem mozes da naucis. drugo, nisam za to da te neko tera da citas, ali ako hoces da imas 4 ili 5 iz knjizevnosti, zaboga, moras da citas....a sto se tice ane karenjine, skoro sam je procitala i ukapirala da je zena krajnje blesava. zalila sam je kad sam imala 17, a sad je osudjujem. jedino je vronski ostao dasa do kraja!
 
natasha, ne kaze se "tihog dona", padez je pogresan, a neke stvari ipak samo citanjem mozes da naucis. drugo, nisam za to da te neko tera da citas, ali ako hoces da imas 4 ili 5 iz knjizevnosti, zaboga, moras da citas....a sto se tice ane karenjine, skoro sam je procitala i ukapirala da je zena krajnje blesava. zalila sam je kad sam imala 17, a sad je osudjujem. jedino je vronski ostao dasa do kraja!

Ja je vala nikada nisam zhalio...
 

Back
Top