Srbija je homofobna zemlja ?

Da li je homoseksualizam bolest ?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
Srbija je homofobna zemlja

0509007.17.jpg


Ispitivanje javnoga mnijenja pokazalo je da više od dvije trećine Srba homoseksualizam smatra bolešću, a polovica vjeruje da bi vlada trebala nešto poduzeti na njegovoj prevenciji.

"Situacija je gora nego što smo mislili. Naše društvo je zatvoreno, tradicionalno i konzervativno i najgorem smislu riječi", izjavio je Đorđe Vukadinović iz nevladine organizacije CeSid koja je provela istraživanje.

"Ne samo da 70 posto ispitanika misli da je homoseksualnost bolest, već ih polovica vjeruje da vlada mora nešto učiniti na prevenciji", rekao je Boris Miličević, predstavnik Gay Straight saveza.

Anketa je provedena na 967 ispitanika iz cijele Srbije. Rezultati su pokazali da je homoseksualizam u Srbiji prihvatljiv jedino u četiri zida, a nikako na javnom mjestu.

"Srbi homoseksualce ne žele za svoje kolege, ili šefove, ne žele ih u svojoj obitelji ili kao učitelje svojoj djeci", rekao je Miličević.

Agencija dpa dodaje da je nakon prve gay parade u Beogradu 2001. godine, koja je završila prosvjedima i tučnjavom, Srbija ostala homofobna i za homoseksualce neprijateljska zemlja.

anketa

Je li homoseksualizam bolest?
da ne


Hina|Net.hr
11.04.2008.

http://www.net.hr/vijesti/europa/page/2008/04/11/0749006.html
 
naravno

samo kazem, postoje mnoge druge grupe ljudi koji su bukvanlo ugrozeni, nikog nije briga
(mislim na vlast)
lopovi imaju prava da kradu (do 200e stete, policija ne dolazi)
da li svi imamo 200e mesecno?
ili penziju? zasto nisu i penzioneri u rangu onih koji mogu da iamju takvu svotu u dzepu
prioriteti su nam . . . j b g
 
o pa nisu ni hrvati nista bolje,evo 62% smatra da jeste bolest na postavljenoj anketi.

ne znam bas koliko je ovoj temi mesto na politici,al nek ostane za sada...ako puno skrene,uvalicu je na lj&s :)

u Hrvatskoj postoji tradicija gej parade ........hihihihhi najintersentniji su Zagrebacki skinsi

ali posto weishaupt nik ne radi neko treba da napravi uvertiru za dan mladosti..................
 
Demokratija je mnogo vishe od ove patologije, koja ni sluchajno ne moze da bude demokratska "privilegija"

Ljudi sa takvim potrebama ima svuda u svetu, chak i tamo gde se takvi surovo kaznjavaju

Zmachi, demokratija i homoseksualnost, nikakve dodirne tachke nemaju!!

Ipak, jedan narod je dao povjerenje svom Vodji tokom WW2.
Takodje jedan narod je dao povjerenje svom Vodji tokom '90-ih.
Naravno, ljudi su ih DEMOKRATSKI ODABRALI - obojicu. Oni su vladali sa puno autoriteta i narodne mase su im vjerovale - DEMOKRATSKI.
E sad kakve veze imao ovo sa homoseksualizmom ?!
Zar ljudi koji vole osobu istog pola nemaju osjecaja.
Ne ugrozavaju NICIJI INTEGRITET i SUVERENITET ili se varam.
Meni je licno sve jedno da li ce neko da voli popa ili popadiju. Ja imam svoj izbor i biram popadiju, ali onaj ko voli popa - eto mu ga.
 
zbog čega bi bila bolest?
to je samo drugačija seksualna orijentacija...
pitanje s kim ??

ili bi možda trebali zavirivati ljudima u krevete pa utvrđivati šta se sve radi i kako ??

ko zna kakvih bi tu bolesti bilo...

samo mi smeta to što na osnovu svog seksualnog opredjeljenja odjednom postaju politički značajni...
taj prodor u društveni život mi se ne svidja.
 
zbog čega bi bila bolest?
to je samo drugačija seksualna orijentacija...
pitanje s kim ??

ili bi možda trebali zavirivati ljudima u krevete pa utvrđivati šta se sve radi i kako ??

ko zna kakvih bi tu bolesti bilo...

samo mi smeta to što na osnovu svog seksualnog opredjeljenja odjednom postaju politički značajni...
taj prodor u društveni život mi se ne svidja.
Upravo zbog toga da ih neko na nekakvoj buducoj gej ili kako vec paradi nebi maltretirao.
Inace slazem se sa tvojim stavovima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top