Srbija je homofobna zemlja ?

Da li je homoseksualizam bolest ?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ili zasto je ok to sto je zvezdica napisala ili napisao da je ok kad muskarac ima 3 ljubavnice a u braku je a biti pe...nije ok.zasto je ovo prvo ok a nije bolest a ovo drugo je bolest?ili isto tako u vezi pedofila.zasto muskarac koji je sa maloletnom devojkom imao sex pa zaglavi u zatvor,a kad mladji momak ima sex sa starijom zenom to nikako nije pedofilija vec je to veoma pohvalno.

Berislave, ti si izgleda pobrkao mnogo toga.
Pedofilija je iskorištavanje maloletne dece bez obzira da li je od strane muškaraca ili žena i da li je usmerena ka devojčicama i dečacima. I svakako je bolest i kriminalno delo, a ne nikakvo seksualno opredeljenje.
Homoseksualizam postoji otkako je sveta i veka i nije nepoznat niti u najstrožim društvenim sistemima i režimima isto kao i u najdemokratskijim državama sveta.
Ima ga čak i u nazaostalijim (sa kulturnog aspekta) delovima sveta.
Dakle, to nije bolest niti genetski poremećaj, već jednostavno stvar koja se tokom razvoja i odrastanja izmakla kontroli i usmerila neke ljude u pogrešnom pravcu.
Pokušaji nekih ekstremnih grupa (političkih ili religioznih) da ovu pojavu suzbiju represijom i izvrgavanjem rugla nigde nije uspeo.
Prema tome, što reče neko na ovom forumu: "Šta me briga ko se s kime hebe, ako to oboje rade dobrovoljno"...
 
Jeste poenta, ali ponegde je s.ranej oko politicke korektnosti otislo predaleko, pa kao sto "neki" ne smeju da otpuste crnca zato sto je crnac, ne smeju ni homoseksualca, bla bla, da en ispadnu zli i nekorektni. Mi smo milion svetlosnih godina od toga, ali govorila sam globalno. I to mi je glupo. Homoseksualnost se sve vise putem mdija (ok, ne domacih) reklamira kao zabavan eksperiment u tinejdzerskom uzrastu. Ima li to smisla?
pa, iako to ne posmatram tako, kao poziv za experimentisanje, mislim da si sama odgovorila :arrow:
Pa ne mozes ti mene da nateras da volim zene ako volim muskarce. Ne mislim da je homo/hetero/bi-seksualnost izbor. Sta god govorili, mislim da nije.

.........
 
Ukoliko se nesto u prirodi javlja, ne mzoe se nazvati poremecajem, bar ne u smislu poremecajem ponasanja ili psihickim poremecajem. Homoseksualnost se javlja i kod zivotinja, i to je u mnogim slucajeviam regulator povecanju populacije. Kod neke vrte pingvina, na primer, kada se kolonija previse namnozi da bi izdrzala resurse, pojedini muzjaci automatski postaju homoseksualci, sve doks e broj jedinki u koloniji ne smanji.

Sa zenskom homoseksualnoscu je malo teze, strucnjaci se biju godinama oko toga da dokazu da li ona postoji ili ne (da li je samo kulturno/socijalno uslovljena ili postoji sto bis e reklo genetski).

Sto se tice bele kuge, za nju nisu krivi gejevi, vec hetero Srbi koji nece decu, tj. ne odlucuju se da imaju decu z\bog ekonomske situacije, ili, en daj boze, karijere. Tako da, najlakse je okriviti pedere.
 
Alergicna, na pravom si putu. Jos par tradicionalistickih stavova da usvojis, i spontani prilazak nekoj nacionalistickoj opciji je neminovan :)

Tradicionalisti ne znachi nacionalisti!

Daleko sam ja od obe opcije, i moje mishljenje o toj pojavi se, svakako razlikuje od nashih nacionalista, jer nikada nisam dozvolila da, bilo ko utiche na moje mishljenje, shto za njih, bash, ne moze da se kaze
 
Balkanac

"Ne stidim se što sam,
kako vi velite,
varvarin sa Balkana,
tla prljavštine i bure.
Čućete sad,
i kod nas ima neke
vama nepoznate kulture.

Vi prvo ispitujete i sumnjate,
daleki ste i od rođenih sinova,
za trpezu svoju
ne posadite svakog tuđina;
vi možete da pijete
a da svakom ne pružite čaše vina.

A kod nas su još stari običaji grubi:
mi puštamo svakoga pod svoje sleme,
kod nas se još sa namernikom ljubi,
kod nas se podvizi zbog gostoljublja čine;
kod nas svaki čovek ima čitavo pleme prijatelja i rodbine.

Vi, doista, imate
nekoliko miliona Hristovih kipova,
na svakog čoveka po jednoga.
imaju ga drumovi i polja, apsane i škole;
a kod nas, kad ljudi veruju u Boga,
u sebi ga nose,
i tiho mu se,
skoro u snu, mole.

Vi, istina, za svaki kut života
imate sprava i mašina,
sve ste sračunali i sve znate,
izumi vaši su za divljenje;
a mi još imamo starinske alate,
ali sve je kod nas još zdravo
i prirodno kao glina:
i umiranje, i rađanje, i življenje.

Vi imate čitave zbirke
pravila i nauka o slobodi,
o svemu se kod vas piše i pripoveda;
ali mi i po nepisanim zakonima
slobodno živimo
i nekog se prirodnog držimo reda,
slično Ognju, Vetru, i Vodi.

Kod vas je, zbilja, sve tačno propisano,
kako se jede, govori, oblači;
a mi, kad govorimo, vičemo
i mašemo rukama,
i čorbu glasno srčemo,
i u rukavicama smo kao na mukama.

Sve je kod nas zaista prosto:
obuću nosimo od svinjske kože,
puno je kod nas seljačkih navika i stvari;
i kraljevski preci naši,
doista su bili govedari.

Narod naš, zbilja, u gnevu može da kolje,
ruši i pali;
ali mi nismo oni što smišljeno tlače,
mi ne smatramo da je svet celi naše polje;
mi ne bismo podneli
ni urođenik prašumski da zbog nas plače;
duša je naša prostrana,
iako smo brojem mali."

Bas dobra pesma.
 
Ovako , kao prvo, to sto neki muskarac voli stimulaciju anusa ne znaci da je homosexualac, samo je potrebno da neki ovde skontaju da je homosexualizam sexualno opredeljenje a ne sexualna praksa. Ako neko ne voli ne mora da osudjuje i da skrece temu na homosexualizam. Znamo svi da je najbitnija stvar koja se stimulise preko anusa , prostata, a orgazam prostate je mnogo jaci od orgazma penisa i pozeljno je to raditi kad je penis u punoj erekciji, jer tada je efekat najjaci.Inace stimulacija prostate moze da se odradi i preko medjice, ali ju je malo teze napipati, tako da je direktnije kroz anus. Oni koji ne vole stimulaciju kroz anus mogu to uciniti preko medjice:).
 
Ukoliko se nesto u prirodi javlja, ne mzoe se nazvati poremecajem, bar ne u smislu poremecajem ponasanja ili psihickim poremecajem. Homoseksualnost se javlja i kod zivotinja, i to je u mnogim slucajeviam regulator povecanju populacije. Kod neke vrte pingvina, na primer, kada se kolonija previse namnozi da bi izdrzala resurse, pojedini muzjaci automatski postaju homoseksualci, sve doks e broj jedinki u koloniji ne smanji.

Sa zenskom homoseksualnoscu je malo teze, strucnjaci se biju godinama oko toga da dokazu da li ona postoji ili ne (da li je samo kulturno/socijalno uslovljena ili postoji sto bis e reklo genetski).

Sto se tice bele kuge, za nju nisu krivi gejevi, vec hetero Srbi koji nece decu, tj. ne odlucuju se da imaju decu z\bog ekonomske situacije, ili, en daj boze, karijere. Tako da, najlakse je okriviti pedere.
ne znam tacan podatak koliko muzxjaka ide na jednu zxenku ZMIJE?
Mislim da se broji milionima, nisam siguran
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top