Prijateljstvo

....zato sto je uvijek tu i kad sam lose raspolozena i kada umirem od smijeha...i u momentima kad bi tebalo da me mrzi voli me(iz meni nepoznatih razloga)...zasto sto se razlikuje od svih i dopusta mi da budem svoja...i zato sto ne trebam da se dokazujem....i nije vazno sta god da napravim, dokle god je to moj izbor bice postovan...vjeruje u mene vise nego ja, i jednostavno zna me u mali prst..iako sam veoma komplikovana osoba, sve sto ne shvata postuje i prihvata jer to sam ja....
 
....zato sto je uvijek tu i kad sam lose raspolozena i kada umirem od smijeha...i u momentima kad bi tebalo da me mrzi voli me(iz meni nepoznatih razloga)...zasto sto se razlikuje od svih i dopusta mi da budem svoja...i zato sto ne trebam da se dokazujem....i nije vazno sta god da napravim, dokle god je to moj izbor bice postovan...vjeruje u mene vise nego ja, i jednostavno zna me u mali prst..iako sam veoma komplikovana osoba, sve sto ne shvata postuje i prihvata jer to sam ja....

Ovo je i moj odgovor, manje - više. Meni lično je pravo prijateljstvo značajnije od bilo kakve druge veze. I trajnije.
 
To je prava rec..pravo prijateljstvo..kad izgubis prijatelja iz detinjstva..zbog njegove povodljivosti..posto ga promeni devojka..
okolina..novac..samo se zapitas..ko je onda pravi prijatelj!
 
To je prava rec..pravo prijateljstvo..kad izgubis prijatelja iz detinjstva..zbog njegove povodljivosti..posto ga promeni devojka..
okolina..novac..samo se zapitas..ko je onda pravi prijatelj!

ma nije to bas tako - ako je pravo prijateljstvo u pitanju to moze biti samo jedna etapa...faza...kako god...poenta je da ce pravi prijatelji to na kraju prevazici...;)
(kao sto vec rece Lisica...)
 
ma nije to bas tako - ako je pravo prijateljstvo u pitanju to moze biti samo jedna etapa...faza...kako god...poenta je da ce pravi prijatelji to na kraju prevazici...;)
(kao sto vec rece Lisica...)

Ipak je to problem..misliti da imas pravog prijatelja koji je postao preko noci neprijatelj..ne kazem da nije bio..i u dobru i u zlu..ali nema razloga miriti se s njim kad je to druga osoba..drugo razmisljanje..zivotni prioriteti..totalno mimoilazenje..kad vratim film unazad..oduvek je bilo ljubomore s njegove strane..uvek pokusaj da se izdigne..spusti druge..snobovski kompleksi.:rolleyes:
 
Ipak je to problem..misliti da imas pravog prijatelja koji je postao preko noci neprijatelj..ne kazem da nije bio..i u dobru i u zlu..ali nema razloga miriti se s njim kad je to druga osoba..drugo razmisljanje..zivotni prioriteti..totalno mimoilazenje..kad vratim film unazad..oduvek je bilo ljubomore s njegove strane..uvek pokusaj da se izdigne..spusti druge..snobovski kompleksi.:rolleyes:

e jbga george, ako je takav slucaj...tog mores oma precrtati...
s godinama se lista skracuje, kapiram da je to normalno...
to... trijebljenje zita od kukolja, so' bi narod reko...:(
 
Pa da..to je jedan ozbiljniji slucaj..spisak je nazalost sve kraci..neverovatno je sto su u pitanju gluposti ili sitan novac na cemu se pokazu 'prijatelji'..mozda je ruzno..ali izgleda da se to prijateljstvo treba svesno stavljati povremeno na proveru.
 
A znas ono..kad pozajmis nekom novac..tebe sramota da mu trazis..a njega boli uvo.

da budem iskrena - ne znam.
izuzetno rijetko posudjujem ozbiljne svote od drugih,
a kad ja posudjujem onda vec znam kome/koliko/do kada...

zapravo, imam i takve prijatelje kojima novac dam i ne ocekujem nazad, i obratno...
uglavnom su to neke minijaturne svote, do 20-30 evra...
sto to da si vracamo, smijesno... ;)
 
Da ne pisem sad ovde..ali radi se..u jednom slucaju..o namestanju smicalica u srvsi izbegavanja vracanja poveceg duga..sto govori o toj osobi..koja bi nesto nazao ucinila nekome za novac..a do tad deliti parce hleba s njom..tuzno.
 
Ja verujem u iskrena prijateljstva i mislim da prijateljstvu ne treba ni robova ni gospodara.
Prijateljstvo voli ravnopravnost. Voleo bih da mi odgovorite na pitanje ko vam je najbolji prijetelj i zašto?

Voli ali ne iziskuje.

Ja imam iskonske prijatelje koje ne smatram sebi ravnoravnim niti na istom nivou samnom.
Sta vise, smatram da su znatno iznad mene na nekim nivoima kao i da imaju neka veca prava od mene u tom prijateljstvu.
Njihova je prednost u tome sto se oni ili spuste na moj nivo ili zasluzuju veca prava. Razloge imam ja da to tako bude. Oni kao pravi prijatelji ne insistiraju na niti jednom pravu niti ga koriste.
 

Back
Top