NATALNI HOROSKOP

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sanja77:
Da li iko moze da mi pomogne i kaze mi nesto o mom horoskopu tj. natalnoj karti?
Rodjena sam 05.02.1977. u 16.50 u Beogradu.
Hvala vam unapred :)
Ovako ti si vodenjak podznak lav s mjesecom u djevici= ti si u biti sama svoja suprotnost.
Saturn u 12 kuci daje da se osjecas kao da nosis cijeli svijet na ledjima, mozda ponekad i depresiju. Mozda ti je dok je saturn sad bio u lavu jako tesko vrijeme bilo?
Mjesec u 1 kuci znaci da ti je odnos sa majkom jako bitan, al i sami osjecaji su ti na prvom mjestu. Mislim da ti cesto bude tvoj ponos povrijedjen. Jupiter u 10 kuci dobar odnos sa ocem? Iako mozda puno radi. Posto vjerujem da ti je posao kao javnost jako bitna. Malo napeti odnosi sa rodjacima i bracom i sestrama rekla bi. Posto je uran u 4 kuci rekla bi da volis zivjet moderni zivot. Mars i merkur 6 kuca= puno radis, al moze da radis isto tako kao novinarka rekla bi, nesto vezano za prigovore. Samo zbog merkura u jarcu ne pricas bas mnogo, il si pak jako ozbljna.
Saturn i sunce u opoziciji, sto znaci da bas ne volis autoritete nad glavom, volis biti sama svoj sef. MC u biku daje da imas dosta uspjeha novcano. Tebi najbolje odgovaraju osobe koje su visokobrazovane, jer volis da imas razgovor koji ce imat smisla, al isto vazan dobar sex. Sto se tice tvog mjeseca, nekad se drugima cini kao da nemas emocija, jer previse analiziras, mada je samo razlog jer nisi sigurna dal ces bit povrijedjena ako se otvoris osobi do koje ti je stalo. Merkur i mars u konjukciji daje ti brzo razmisljanje, al nekad isto tako znas reci nesto prije neg razmislis, ostrina na rijecima, al pravednost. Tebi je potreban netko kao sto si ti, al da je prizeman i naravno da ga nemoras hranit.
Sto se tice tvog izgleda volis do sebe da drzis i da se oblacis, jer sama zaradis da mozes kupovat sto ti srce zeli.


Evo malkice
 
Hvala puno, puno Angelsrain ! Jos jedna stvar me interesuje da li mi u horoskopu stoji drugi brak, posto prvi nije zadovoljavajuci... Da li mi stoji sreca sa drugim covekom, deca? Hvala i cmokic
 
Elle_77:
Najuopštenije, za decu se gleda 5. polje a za brak 7. polje. Za početak ...
To mi nikad nije bilo jasno... 7. u Jarcu, prazna, znaci gledam vladara 7. - Saturn. u 3. u Lavu, u opoziciji sa Suncem i Venerom, sekstil Jupiter, trigon Neptun. Dakle: stariji muskarac, nagli prekidi... i jos raznorazna tumacenja, ali sta je pokazatelj braka?
 
Ok, stariji, ali zašto nagli prekidi ?
Nije mi jasno šta misliš pod tim "pokazatelji braka".

"Nagli prekidi" (mislim na veze generalno) zbog opozicije Venere i Saturna, to sam, ako se ne varam, nasla kod Milekica.
A "pokazatelj braka" je aspekt, planeta ili ne znam sta sto ukazuje na mogucnost braka, povoljan trenutak za brak... Zato i kazem da mi to nikako nije jasno, a taj termin sam nasla po nekim knjigama iz astrologije, ali ne kapiram na sta se odnosi. Zato i pitam.
 
"Nagli prekidi" (mislim na veze generalno) zbog opozicije Venere i Saturna, to sam, ako se ne varam, nasla kod Milekica.
A "pokazatelj braka" je aspekt, planeta ili ne znam sta sto ukazuje na mogucnost braka, povoljan trenutak za brak... Zato i kazem da mi to nikako nije jasno, a taj termin sam nasla po nekim knjigama iz astrologije, ali ne kapiram na sta se odnosi. Zato i pitam.

Kad je saturn vezan za veneru nema prekida, mozda mali [poteskoca al ne i prekidi, jedino da je venera i uran onda bi bilo prekida.
 
Najuopštenije, za decu se gleda 5. polje a za brak 7. polje. Za početak ...

To znam .... vladar 5 je jupiter u 7 kuci u konjukciji sa venerom, sekstilu sa uranom i kvadratu sa marsom! Jasno mi je da je to sve dobro osim mozda ovog kvadrata, ali kako to da povezem ....
Vladar 7 je uran u 4 kuci u sekstilu sa jupiterom i venerom i trigonu sa AC ....
To mi sve zvuci super, ali ja hronicno nailazim na pacijente koji me gledaju kao drugaricu, sestru, objekat:cry:
 
Kad je saturn vezan za veneru nema prekida, mozda mali [poteskoca al ne i prekidi, jedino da je venera i uran onda bi bilo prekida.


U pravu si za aspekt sa Uranom, sad sam proveravala, to su nagli prekidi, pomesala sam,ali i za aspekt sa Saturnom pise da donosi ljubavne gubitke i raskide... Saturn ubija Veneru, osoba postaje apsolutno ravnodusna, veza se prekine i licnost postane nezainteresovana za ljubav uopste... ("Tajni uticaj planeta").
Ozbiljno sad, koja planeta treba da udje u 7. ili sta treba da se desi sa Saturnom da bi to ukazivalo na brak?
 
U pravu si za aspekt sa Uranom, sad sam proveravala, to su nagli prekidi, pomesala sam,ali i za aspekt sa Saturnom pise da donosi ljubavne gubitke i raskide... Saturn ubija Veneru, osoba postaje apsolutno ravnodusna, veza se prekine i licnost postane nezainteresovana za ljubav uopste... ("Tajni uticaj planeta").
Ozbiljno sad, koja planeta treba da udje u 7. ili sta treba da se desi sa Saturnom da bi to ukazivalo na brak?
Brak se gleda u solarnom horoskopu. Umetne se sedma u četvrtu i to predskazuje zajednički početak života s nekim.
Preko natalne karte možeš videti uopšteno prilike npr. Tranzit Jupitera preko sedmog bi dao brak, ali dao bi i napredovanje u karijeri,javnom posli....zato je potrebno poznavati i druge tehnike.;)
 
Brak se gleda u solarnom horoskopu. Umetne se sedma u četvrtu i to predskazuje zajednički početak života s nekim.
Preko natalne karte možeš videti uopšteno prilike npr. Tranzit Jupitera preko sedmog bi dao brak, ali dao bi i napredovanje u karijeri,javnom posli....zato je potrebno poznavati i druge tehnike.;)

Znaci ako nam je 7 u solarnom ustvari 4 u natalnom, jel tako?
 
To znam .... vladar 5 je jupiter u 7 kuci u konjukciji sa venerom, sekstilu sa uranom i kvadratu sa marsom! Jasno mi je da je to sve dobro osim mozda ovog kvadrata, ali kako to da povezem ....
Vladar 7 je uran u 4 kuci u sekstilu sa jupiterom i venerom i trigonu sa AC ....
To mi sve zvuci super, ali ja hronicno nailazim na pacijente koji me gledaju kao drugaricu, sestru, objekat:cry:

Hm, ... pa teško je bilo šta konkretnije reći sa ovako "nabacanim" položajima. U kom znaku su planete, za početak ?
 
Brak se gleda u solarnom horoskopu. Umetne se sedma u četvrtu i to predskazuje zajednički početak života s nekim.
Preko natalne karte možeš videti uopšteno prilike npr. Tranzit Jupitera preko sedmog bi dao brak, ali dao bi i napredovanje u karijeri,javnom posli....zato je potrebno poznavati i druge tehnike.;)

Da li si mislila na to da vrh natalnog VII pada u solarno IV polje (ili obrnuto) ?
Ima još dosta mogućih pokazatelja ...
Ne može se ništa prognozirati na osnovu samo jednog pokazatelja, uvek je potrebna kombinacija svega a naravno kreće se od natala.
 
U pravu si za aspekt sa Uranom, sad sam proveravala, to su nagli prekidi, pomesala sam,ali i za aspekt sa Saturnom pise da donosi ljubavne gubitke i raskide... Saturn ubija Veneru, osoba postaje apsolutno ravnodusna, veza se prekine i licnost postane nezainteresovana za ljubav uopste... ("Tajni uticaj planeta").
Ozbiljno sad, koja planeta treba da udje u 7. ili sta treba da se desi sa Saturnom da bi to ukazivalo na brak?

Jedini razlog zasto bi bilo kao prekid zbog tog sto mu saturn ulije strah i nepovjerenje pa tako izgleda, al u biti nije tako.
 
Hm, ... pa teško je bilo šta konkretnije reći sa ovako "nabacanim" položajima. U kom znaku su planete, za početak ?

Pa jupiter, venera, merkur i sunce su u vodoliji... mars, pluton i mesec su u skorpiji, saturn i uran u strelcu, a nptun u jacu u 5 kuci .... Ven-mer-sun su u 6 .... mas-sat u 4, a mes i pluton u 3 ....
eto ... Ako moze da mi pomogne neko:confused:
 
Da li si mislila na to da vrh natalnog VII pada u solarno IV polje (ili obrnuto) ?
Ima još dosta mogućih pokazatelja ...
Ne može se ništa prognozirati na osnovu samo jednog pokazatelja, uvek je potrebna kombinacija svega a naravno kreće se od natala.
Da, kad se natalna sedma( vrh), umetne u solarnu četvrtu.Jesam lupila?
 
DALI MI NETKO MOŽE DA KAŽE BILO ŠTA O MOJOJ NATALNOJ KARTI, ROĐENA 4.1.1976, U LJUBLJANI, U 07.58 SATI.
NA KOJI LINK MORAM DA BI MOGLA DOBITI BESPLATNU IZRADU NATALNE KARTE?
HVALA UNAPRED!:lol::razz::grin:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top