Trnjenje nožnih prstiju ujutru

neupucena

Zainteresovan član
Poruka
368
Poslednje 2-3 nedelje kad ujutro ustanem iz kreveta osetim da su mi nožni prsti utrnuli...to traje par sekundi i prestane, ne znam da li ima veze ali javilo se nakon jednog vikenda gde sam provela sate na štiklama koje obično ne nosim. Imam 28 godina i generalno problem sa kičmom zbog grča mišića, i cirkulacija mi je dosta slaba, ostalo bi trebalo da je u redu. Šta bi moglo biti u pitanju?
 
Pisala sam juce na temi MALOKRVNOST u detalje. Ali prvo se mora proveriti nivo gvozdja i feritina u krvi, nikako uzimati na svoju ruku jer je gvozdje OTROV kad se premasi doza. U Americi se mala deca najcesce truju upravo gvozdjem koje dohvate od maminih preparata, jos ako je slatko....Zato prvo kod doce utvrditi da li imas nedostatak gvozdja i feritina , znaci kakve su ti rezerve gvozdja i tek onda uzimati gvozdje opet pod kontrolom. Krv se mora vaditi jednom u mesec dana da se prati saturacija rezervi gvozdjem. Inace mnoge osobe koje imaju jako nisko gvozdje (ja na primer trenutno) imaju neprijatno trnjenje u stopalima, narocit posle dugog sedenja i ujutru. Moze se javiti i neprijatna slabost u nogama i cevanicama, kao da ces u toku hoda da klecnes. To se brzo ispravlja preparatima gvozdja i naravno dugim laganim setnjama. Izbegavati dugo sedenje za racunarom jer se stanje pogorsava. Ukoliko preparati gvozdja ne pomognu u ovome za par nedelja, onda treba ispitivati dalje sta je, kicma, periferne neuropatije itd itd
 

Back
Top