Učiteljski fakultet u Beogradu

Ја сам уписао пре две године, за упис је требало 58, а за буџет око 63 поена. Постоје припреме из српског, које су коштале око 10000. Имаш и припреме из опште културе, и физичких и говорних способности, које су биле 3-4 хиљаде, зависи како која, али оне стварно нису неопходне, чисто бацање пара. Пријаве за припреме почињу тек на пролеће, тако да уживај. Упиши само српски, ово друго ти стварно не треба.

Поззз...
 
Исти је пријемни потпуно као и за учитеље, бар је био 2006.

А пракса стварно не знам како изгледа, знам да је имају и у вртићу и у школи, ал кажу људи да је лагано...
 
ej,ljudi ja planiram da upisem uciteljski smer za vaspitaca...pa mi treba pomoc jer sam u nedoumici...ne znam sta sve tacno treba da se uci,ne verujem da treba sve za srpski i sta od tekstova da se cita...a za test opste informisanosti gde mogu da nadjem testove iz kojih cu vezbati?
 
Ja sam iz Republike Srpske i treca sam godina Učiteljskog studija u Banja Luci. Je li iko od vas mozda imao ispit iz Metodike vaspitnog rada ( PEDAGOGIJA ZA 21 VIJEK ), bar mi iz te knjige pripremamo taj ispit.!!!!! Na kraju te knjige ima niz radionica. Od tih radionica mi imao dvije da sprovedemo u skoli sa djecom, tj da održimo praksu? NAZIV RADIONICA - Nasilna i nenasilna komunikacija i Turnir prepoznavanja emocija!!!! Pa ako je neko upoznat sa ovim i ako je neko od vas držao ovu praksu da mi se javi i da mi pojasni korake. UNAPRIJED ZAHVALNA
 
Ne znam odakle si? Ali kod nas u Republici Srpskoj na prijemnom za uciteljski prvo ides na govorne sposobnosti, pa onda na fizicke i na kraju na muzicke sposobnosti!!!! Kada se to sve zavrsi imas pauzu od nekoliko sati i onda slijedi test iz Srpskog jezika i imas ga pravo raditi pola sata, kada prodje pola sata dobijas drugi test iz Pedagogije za koji takodje imas pola sata rada.
 
Висока школа ''Академија фудбала'' Београд у сарадњи са Црвеним крстом Раковица организује хуманитарни фудбалски турнир од ког ће сав приход ићи Средњој занатској школи из Београда коју похађају деца лако ментално ометена у развоју и деца са тешкоћама у учењу, која потичу из социјално угрожених породица субкултурних средина и која су без адекватне подршке у свом развоју и образовању. Турнир ће се одржати у другој половини маја месеца на терену Средње занатске школе на Канаревом брду, Улица Вукасовићева 21а.

Та установа је у веома тешкој ситуацији као и деца која је похађају. Школа поседује дотрајалу и технолошки застарелу опрему (практична настава се одвија на дотрајалим и старим машинама). Такође школа улаже велике напоре да одржи континуитет исхране ученика у оквиру школске кухиње, пошто су залихе хране при крају, а тај оброк је великом броју деце, која потичу из социјално угрожених породица често и једини пристојан у току дана. Велики број деце нема основне услове за живот ни у својим домовима, тако да би се гардероба и средства за хигијену такође на овај начин могли обезбедити. Школска библиотека је јако оскудна, па је и то један од проблема са којим се ова установа среће у последње време.

-На турниру ће учествовати 32 екипе.
-Свака екипа може да пријави 10 играча
-Игра се у систему 5+1+4 измене.
-Екипе ће бити распоређене по групама.
-Постојаће 8 група и свака група ће се састојати од 4 екипе.
-У даље такмичење ће се пласирати по две првопласиране екипе из сваке групе.
-После такмичења по групама екипе ће се такмичити у тзв. ''куп'' систему (систем елиминација 1/8 финала).

Свака екипа која жели да узме учешће на овом хуманитарном турниру мора извршити уплату од 5.000 динара и да достави доказ о уплати организатору турнира. Након уплате и достављене уплатнице екипа је пријављена и стиче право да буде на жребу који ће се одржати 3 дана пре почетка турнира.

Сви који желе да помогну могу то да учине и током турнира јер ће поред терена бити организовани штандови где ће се прикупљати помоћ.
Поред финансијске помоћи потребна је и друга врста помоћи у виду:
-Хране: брашно, шећер, со, уље, месо, квасац, зачини, млеко, конзерве са храном, поврће (свеже-замрзнуто), воће...
-Хигијена: шампони, сапуни, каладонт, тоалет папир...
-Књиге (библиотека је јако оскудна): белетристика, књиге за средњу школу, класика, лектире, стручне књиге... све оно што Вам скупља прашину или што Вам више не треба.
-Гардероба (тинејџерски узраст тј. гардероба за узраст од 14. година па на више) која је очувана, а коју више не носите.

KONTAKT:
За све додатне информације можете питати на:
humanitarni_turnir@yahoo.com
-Затим на 064/480-41-58 Никола
-064/ 94-36-149 Марко
 
Trećina fakulteta povećala školarine i do 32.000 dinara

Gotovo trećina fakulteta Univerziteta u Beogradu najavila je povećanje školarine za samofinansirajuće studente u akademskoj 2009/10 i to od 2.000 do 32.000 dinara. Ipak, dva fakulteta - Pravni i Hemijski odlučili su da smanje cenu studija.

Konačnu odluku o ovogodišnjoj školarini još nisu doneli svi fakulteti, a oni koji su najavili povećanje, to pravdaju potrebom za usaglašavanjem s troškovima života, padom vrednosti dinara, kao i činjenicom da im država duguje višemilionske iznose, rečeno je Tanjugu u dekanatima pojedinih fakulteta.

Najveće povećanje cene studija najavio je, prošle godine veoma traženi, Geografski fakultet sa 63.000 na 95.000 dinara. Na Poljoprivrednom fakultetu u Zemunu školarina će, najverovatnije, biti veća za 30.000 u odnosu na prošlogodišnju i iznosiće 90.000 dinara. Za upis na Učiteljski fakultet ove godine treba izdvojiti 20.000 dinara više nego lane kada je školarina bila 60.000, dok će na Tehnološko-metalurškom školarina biti veća za 10.000 i iznosiće 60.000 dinara. Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja povećaće cenu za više od 11.000 i biće 119.400 dinara, a na FON će se povećati za 8.000 i iznosiće 129.000 dinara.

Više cene najavili su i Pravoslavno-bogoslovski, Elektrotehnički, Ekonomski, Filozofski fakultet, FASPER... Brojni fakulteti neće menjati školarinu, među kojima je i Arhitektonski, gde cena od 240.000 nije menjana poslednje četiri godine. Brucoši sa Pravnog upis će platiti 10.000 manje nego lane, odnosno 80.000 dinara, a „hemičari" 2.000 dinara manje od kolega upisanih prošle godine.

Ministar prosvete Žarko Obradović nedavno je apelovao na fakultete da ne povećavaju cenu upisa u uslovima svetske ekonomske krize, dok je rektor UB Branko Kovačević istakao da će Univerzitet preporučiti da se školarine, ukoliko se, ipak, povećaju, kreću u granicama inflacije.
 

Back
Top