Srbija potpuno spremna za ulazak u EU

Sigurno mislite da se salim. Pogledajte ovaj video i videcete da am mrtav ozbiljan;)

http://www.19.5degs.com/element/16934.php

Kad moze Italija, zasto ne bi mogla i Srbija??? A da ne pravim poredjenja sa ostalim novopridoslim clanicama EU bratstva... kad je u Italiji ovako, mozete zamisliti sta je tek tamo:).

meni interesantno kod ovog filmića The end...naime autor ove animacije je talijan...mora da neki njihov "Čeda" ili "Biserko":mrgreen:;)
 
Ulazak Srbije u EU je politicko pitanje i nema veze sa realnoscu na terenu.
Po tom principu bi Rumunija i Bugarska usli u EU za dvadesetak godina i vise ali na zalost Vasington misli nesto drugo i tacka

Potpuno tacno.Samo sto neki ovde misle da navodno postoje neki ekonomski ili demokratski principi po kojim se ulazi u EU.Ne postoje principi niti su oni zasnovani na nekakvoj demokratiji,postoji samo principi interesa i sile.To u startu kompromituje ideju EU-e kao nesto sto je civilizacijska tekovina,i koja je nazalost osnovana i postala nesto sto se mozete nazvati ''cetvrti rajh''
 
Sigurno mislite da se salim. Pogledajte ovaj video i videcete da am mrtav ozbiljan;)

http://www.19.5degs.com/element/16934.php

Kad moze Italija, zasto ne bi mogla i Srbija??? A da ne pravim poredjenja sa ostalim novopridoslim clanicama EU bratstva... kad je u Italiji ovako, mozete zamisliti sta je tek tamo:).

ma da potpuno smo isti samo sto iz avijana polecu americki avijoni a iz batajnicu ruski.e tu je razlika zasto su oni u evropu a mi ne.
 
Kad moze Italija, zasto ne bi mogla i Srbija??? A da ne pravim poredjenja sa ostalim novopridoslim clanicama EU bratstva... kad je u Italiji ovako, mozete zamisliti sta je tek tamo:).

Ovaj kratki da kazem crtani film je slika i prilika Italije!
Da nisam bio tamo ne bih poverovao ali sam Italiju posetio prilican broj puta i ovo je stvarno prava istina!
Sever Italije jos nekako moze da prodje ali na jugu je uzas!
95% ljudi placa reket na jugu a mafija tredicionalno cveta,uostalom cela Evropa zna za to ali tako je to u EU! :-|
 
Ovaj kratki da kazem crtani film je slika i prilika Italije!
Da nisam bio tamo ne bih poverovao ali sam Italiju posetio prilican broj puta i ovo je stvarno prava istina!
Sever Italije jos nekako moze da prodje ali na jugu je uzas!
95% ljudi placa reket na jugu a mafija tredicionalno cveta,uostalom cela Evropa zna za to ali tako je to u EU! :-|

:D:D Razlog više da uđemo u EU. Ne moramo se odricati svojih "tradicionalnih" vrednosti, čega se izgleda najviše plaše protivnici Srbije u EU.
 
Sustina price se vrti sta dobijamo time? Ako bi smo teoretski usli u NATO onda bi smo morali da kupujemo njihovu NATO opremu . A mi ti nemamo novac da odrzavamo ni ovo sto imamo. Kad je u pitanju EU sta tu dobijamo? U ekonomiji nema ljubavi to je odavno poznato. Mi EU ne trebamo kao partner koji bi im prodavao poljoprivredne proizvode jer oni ne znaju sta da rade ni sa svojom poljoprivrednom proizvodnjomi , o tehnici nema ni razgovora.Bila je neka varijanta sa junetinom za Italiju ali je to propalo jer nasa drzava je veoma smotano odreagovala.
Nas problem je nacin vodjenja drzavne politike u svakoj oblasti a posebno u ekonomiji. Jer ako pogledato kome su na primer prodate mlekare , Knjaz Milos, Bambi i Banat , videcete da je u pitanju investicioni fond Salford koji se normalno bavi spekulativnim poslovima na berzi tj. zivi od price kupi jevtino prodaj skupo. Njih ne zanimaju fabrike i proizvodnja u njima vec da otpustanjem radnika povecaju vrednost firme i skuplje je prodaju na berzi. Dalje uvozimo gomilu poljoprivrednih proizvoda veoma sumnjivog kvaliteta i mizerne cene i na taj nacin unistavamo sopstvenu poljoprivrednu proizvodnju.
Politicari u poslednjih dvadesetak godina optereceni su samo kupovinom socijalnog mira u velikim gradovima jer znaju da im provincija ne moze nista .
Ono sto mene strasno iritira to je sto svi aktuelni politicaru tandrcu o EU i Kosovu i time zamlacuju ovaj napaceni narod. Nigde ni reci o bilo kakvom ozbiljnom planu za ekonomski oporavak zemlje.
EU nas relno nece, Kosovo smo de fakto izgubili bez ikakve sanse da ga vratimo u skorije vreme jer su ga nasi domaci politicari pogotovo od 1945 pa na ovamo uredno unistavali, prvo su zabranili da se srpske izbeglice posle drugog sv. rata vrate na Kosovo, a onda podrska siptarima da udju u razne partijske forume, pa su Srbi poceli da Siptarima prodaju imanja i kuce na Kosovu , pa je pokojni Milosevic umesto da 1991 odemo na Kosovo i jednom za svagde resimo problem izigravao Tita i ja i moja generacija smo vukli .uda po Sloveniji i Hrvatskoj pitaj boga za sta dok su junaci iz Kninske krajne uredno zbrisali za Srbiju.Svaka cast ljudima koji su ostali gore i borili se.
Iskreno me je strah da bez obzira ko od ovih aktuelnih danas dodje na vlast da se nista spektakularno bolje nece desiti vec ce narodu biti sve gore i gore. Danas u Srbiji imamo najgori oblik liberalnog kapitalizma. Voleo bih da nisam u pravu ali me je strah da jesam.
 
zar bi voleli da živite na taj način da imate platu 800 EURa i da 500 EU dajete samo za porez.
Živim u SLO i EU nam ništa nije dobro donjela. Bračo Srbi razmislite dobro kad je EU u pitanju. Ne verujte raznim Jovanovićima i sličnima.
Brate Srbine, dođi da uživaš ovde sa nama dok još nismo ušli u evropu, a inače je neizvesno da li ćemo i kada ući.
Pa onda deli savete.
 

Back
Top