Srbija potpuno spremna za ulazak u EU

Neko je primetio da kod nas deluje bar po jedna mafija u svakoj sferi naseg drustva, ali nesto mi ni EU politicari ne deluju da se "drze zakona kao pijan plota", pa i oni deluju na principima interesa, sile, profita, teritorije, hijerarhije...vrlo slicno mafiji, jaci je i kod tih likova uvek u pravu i nikad ne gubi.
 
Neko je primetio da kod nas deluje bar po jedna mafija u svakoj sferi naseg drustva, ali nesto mi ni EU politicari ne deluju da se "drze zakona kao pijan plota", pa i oni deluju na principima interesa, sile, profita, teritorije, hijerarhije...vrlo slicno mafiji, jaci je i kod tih likova uvek u pravu i nikad ne gubi.

...sad ce alergicna da ti objasni da su to osnovne evropske vrednosti :)
 
Pa nece npr. H.Solana "ukinuti" korupciju u zdravstvu, skolstvu, sudstvu i gde sve jos ne, nece resiti ni pitanje nezakonitih stecajeva po propalim firmama (cudno je da su neke cak i za vreme Titovog komunistickog sistema dobro poslovale, bile konkurentne, izvozile i stvarale profit), nece nam podici zivotni standard, ma nece uraditi nista, ako se sami malo ne potrudimo oko svojih zivota. Oni samo prodaju svoju ideologiju i sprovode svoje ciljeve (poznate ili nepoznate), bas kao i drugi mocnici pre njih. Mislim najjednostavnije receno - zna se ko j..., a ko stenje.
 
Zasluga zabara je u tome sto su nadopovali belim Ameriku,do besvesti :mrgreen:
Tako da nije cudno sto su Ameri tako blesavi i sve Italijansko im je strasno cool :P

Ovi nasi prde u vene;Srpska droga ala prebranac :mrgreen:

Ovaj kratki da kazem crtani film je slika i prilika Italije!
Da nisam bio tamo ne bih poverovao ali sam Italiju posetio prilican broj puta i ovo je stvarno prava istina!
Sever Italije jos nekako moze da prodje ali na jugu je uzas!
95% ljudi placa reket na jugu a mafija tredicionalno cveta,uostalom cela Evropa zna za to ali tako je to u EU! :-|

Joj...kosmopolite !
:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
E samo jos nesto, dok nisam zaboravio, ovo sa Miskom ti je bilo stvarno odlicno zapazanje, mene bas i "fasciniraju" takvi tipovi, ta "elita" kojoj je potpuno nebitno u kakvom drustvu deluje, u kakvom drustvenom sistemu, u kojoj drzavi itd. (moze im se tako), ali i mnogo manjim "igracima" ce biti svejedno da li smo u EU ili ne, mnogi su se toliko "nafatirali" da ih to uopste ne dodiruje, oni ce ziveti na "nivou", moci ce da putuju bez obzira da li postoje vizne olaksice, biznis ce im i dalje "cvetati"...Cini mi se da se na tu pricu o "lepom zivotu" kad udjemo u EU hvataju bas "gubitnici" u ovoj nesretnoj tranziciji, sto je za neverovati, ali to je samo neki moj utisak, mozda i gresim.
 
Ne shvatam zasto svi moraju da budu po nekom sablonu? Vidim da cak i neki Italijani pate od kompleksa nekakve "Evrope", mada su njihovi pretci drzali govore u senatu, stvarali svetsko carstvo i utemeljivali evropsku civilizaciju kada se po nekim britanskim ostrvima ili uscu Rajne jelo blato i skakalo okolo go.

Italijanski haos je stvorio renesansu, svajcarski mir sat sa kukavicom.
 
E samo jos nesto, dok nisam zaboravio, ovo sa Miskom ti je bilo stvarno odlicno zapazanje, mene bas i "fasciniraju" takvi tipovi, ta "elita" kojoj je potpuno nebitno u kakvom drustvu deluje, u kakvom drustvenom sistemu, u kojoj drzavi itd. (moze im se tako), ali i mnogo manjim "igracima" ce biti svejedno da li smo u EU ili ne, mnogi su se toliko "nafatirali" da ih to uopste ne dodiruje, oni ce ziveti na "nivou", moci ce da putuju bez obzira da li postoje vizne olaksice, biznis ce im i dalje "cvetati"...Cini mi se da se na tu pricu o "lepom zivotu" kad udjemo u EU hvataju bas "gubitnici" u ovoj nesretnoj tranziciji, sto je za neverovati, ali to je samo neki moj utisak, mozda i gresim.

Svaka rec ti je na svom mestu:ok:
 
Italijanski haos je stvorio renesansu, svajcarski mir sat sa kukavicom.
Pozdravio te Harry Lime. ;)

1079953499_m.jpg
 
Svaka rec ti je na svom mestu:ok:

Rizikujem da postanem naporan, ali moram jos i ovo da dodam, svaki put kad se povede rec o ulasku nase zemlje u EU, a posto je to "aktuelno" o tome se non-stop govori, setim se nekog mladica, nekog ubogog slikara iz Rumunije. Gledao sam ga na televiziji u nekom prilogu vesti, onog dana kada su Rumunija i Bugarska usle u EU, snimili su ga na ulici i intervjuisali ga, ono kao "sta obican covek iz naroda, slucajni prolaznik, ocekuje od clanstva njihove zemlje u EU". A on neki jadnik, po faci mu se videlo da zivi u bedi i snalazi se od danas do sutra, ne znam samo kako su ti novinari bili toliko nevesti da uhvate bas njega (verovatno su bili neki "evroskeptici"), nasi propagandisti bi ga tako nesretnog zaobisli u sirokom luku, i naravno i on je pevao istu "pesmu" kao i ostali, o "svetloj buducnosti" u smislu boljeg zivotnog standarda gradjana. Znaci cak i takav siromasak je bio zaludjen velikim snovima, kao i njegovi zemljaci koji su se verovatno nalazili u nesto boljem materijalnom polozaju od njega. Ali ono sto me je bas pogodilo je bio njegov odgovor na pitanje sta on licno ocekuje od svega toga. E tu je bio konkretan i izbilo je na videlo da on tako bedan istovremeno ocekuje i jako malo i jako mnogo koristi za sebe. Rezonovao je u stilu "moji sugradjani, komsije, ce bolje zaradjivati i neko od njih ce moci da kupi moju sliku, pa cu i ja bolje ziveti, bice bolje i nama umetnicima". Znao je da mu i dalje ostaje ulica, ali se nadao da ce mozda nekom moci da uvali svoje mazarije, i da nekako opstane, to je za njega znacila Evropa.
 
Rizikujem da postanem naporan, ali moram jos i ovo da dodam, svaki put kad se povede rec o ulasku nase zemlje u EU, a posto je to "aktuelno" o tome se non-stop govori, setim se nekog mladica, nekog ubogog slikara iz Rumunije. Gledao sam ga na televiziji u nekom prilogu vesti, onog dana kada su Rumunija i Bugarska usle u EU, snimili su ga na ulici i intervjuisali ga, ono kao "sta obican covek iz naroda, slucajni prolaznik, ocekuje od clanstva njihove zemlje u EU". A on neki jadnik, po faci mu se videlo da zivi u bedi i snalazi se od danas do sutra, ne znam samo kako su ti novinari bili toliko nevesti da uhvate bas njega (verovatno su bili neki "evroskeptici"), nasi propagandisti bi ga tako nesretnog zaobisli u sirokom luku, i naravno i on je pevao istu "pesmu" kao i ostali, o "svetloj buducnosti" u smislu boljeg zivotnog standarda gradjana. Znaci cak i takav siromasak je bio zaludjen velikim snovima, kao i njegovi zemljaci koji su se verovatno nalazili u nesto boljem materijalnom polozaju od njega. Ali ono sto me je bas pogodilo je bio njegov odgovor na pitanje sta on licno ocekuje od svega toga. E tu je bio konkretan i izbilo je na videlo da on tako bedan istovremeno ocekuje i jako malo i jako mnogo koristi za sebe. Rezonovao je u stilu "moji sugradjani, komsije, ce bolje zaradjivati i neko od njih ce moci da kupi moju sliku, pa cu i ja bolje ziveti, bice bolje i nama umetnicima". Znao je da mu i dalje ostaje ulica, ali se nadao da ce mozda nekom moci da uvali svoje mazarije, i da nekako opstane, to je za njega znacila Evropa.

Klasican primer ''evropejaca'' tipa za malo mrvica sa stola gazde dajem sve
 
2006 smo bili Ekonomski gledano na 72 odnosno 62 mestu u svetu.Nije lose za pocetak!
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_%28nominal%29_per_capita
A danas sveze vesti najbogatijih zemalja EU(znam na Nemackom je ali nije bitno-pogledajte samo redosled zemalja)
1. Luxemburg 46′331 €
2. Irland 24′763 €
3. Österreich 23′914 €
4. Dänemark 23′891 €
5. Belgien 23′711 €
6. Grossbritannien 23′635 €
7. Niederlande 23′583 €
8. Schweden 22′470 €
9. Finnland 22′410 €
10. Frankreich 22′154 €
11. Deutschland 21′184 €
12. Italien 21′146 €
13. Spanien 18′612 €
14. Griechenland 16′717 €
15. Zypern 16′717 €
16. Slowenien 15′664 €
17. Portugal 14′468 €
18. Malta 13′980 €
19. Tschechien 13′852 €
20. Ungarn 11′882 €
21. Slowakei 10′889 €
22. Estland 10′250 €
23. Polen 9′573 €
24. Litauen 9′543 €
25. Lettland 19′763 €
Izvor:

http://www.auslandsjahr.eu/2007/03/30/wer-sind-die-reichsten-lander-in-europa/
Meni dobro!Ja zivim (a nisam ni znao) u trecoj najbogatijoj drzavi EU!
Da li da se zalim(sto nisu prvi)He,He,He,He.;)
 

Back
Top