Propala stwar...

princess92

Zainteresovan član
Poruka
274
e owako..wec nekih mesec dana ne mogu da se sastawim sama sa sobom..u shkoli su mi ocene ok,imam 2 ili 3 jedinice ali nisu chiste i mogu ih lako isprawiti samo da sednem i nabubam..problem je shto 3 nedelje ne mogu da se nateram da sednem i uchim jednostawno e mogu...trudim se,pokushawam,krenem da chitam ali mi misli odlete negde drugde..a to negde drugde je uglawnom ka nekom drugom tj ka jednom dechku koji me je powredio i od kako sam raskinula sa njim nisam wishe ista..s obzirom da on nije prwi koji me je prewario,samu sebe mrzim shto sam naiwna i shto se olako zaljubim..imam osecaj da me mnoge ortakinje ne shwataju iako se super slazemo i sa njima mogu o swemu da pricham,u poslednje wreme nijedna da me saslusha nego kad istorokaju ono shto imaju a ja treba njima da se izjadam,jednostawno ne slushaju i okrenu temu..pritom su tu i roditelji sa kojima swe cheshce ulazim u konflikte (pogotovo sa majkom) jer ne uchim ili zbog nekih drugih sitnica ali oni jednostawno ne kapiraju da mi je naishao takaw period kada bih samo spawala i plakala da mi bude lakshe..zaprawo ne bih wolela da mi odgowarate na fazon "procice swe to,pubertetske bubice i sl" samo da mi kazete bar shta da radim,da se potrudim oko shkole,zaborawim momke,shta?thanks unapred
 
evo ja sam tvoja vrsnjakinja

mislim da se osecas posebno usamljeno

e imam nekoliko dobrih stvari za tebe:
slusaj, sve je ok, sve ce biti ok, i sve uvek bude okej na kraju - to zapamti za pocetak

tesko ces sebe naterati da ucis, kad mislis o necemu drugom
bolje slusaj muziku, mnoogo muzike, ona je spas, veruj mi
citaj neku knjigu, neki ljubavni roman, ako volis
vise izlazi, druzi se, ne moras uvek sa najboljim prijateljima, vec sa onima koji znaju za dobru zabavu, malo odes do neke diskoteke, gubis se
ako volis nesto mirije idi sa drugaricom ili jos bolje povedi nekog super druga koji ce te mozda bolje razumeti, na caj, sok, sta god, idi na piknik, sta znam
ili pozovi drustvo kod sebe i gledajte film - neku komediju, narucite picu
posto si devojka, uvek se mozes sredjivati, sredi nokte, idi na tretman lica, nabaci neku novu frizuricu, uci da se sminkas, da se negujes
i daa, posto se vise izlaziti i druziti se, sresces nekog finog momka i zacas ce ti biti bolje
dokazi roditeljima koliko si zrela, smirenija, nek primete promene u tvom ponasanju
tek kada sebe oraspolozis, moci ces da budes vise koncentrisana na ucenje i skolu

vidi kakva si bila pre mesec dana, kakve su bile tebi drage osobe pre mesec dana, vidi kakva si sad, kakvi su oni, ustanovi koliko si se promenila, koliko oni, i da li je problem u njima ili u tebi, i znaj da nisi jedina koja prolazi kroz takav period, ima ljudi koji su u nezavidno goroj situaciji
 
To ti mislis.Ja mislim suprotno - ako joj je stvarno stalo do toga da promeni svoj zivot na bolje,potrudice se i uspece joj!Razmisljaj pozitivno!!!

I ja sam u slicnoj situaciji,samo sto ja nemam ljubavnih problema!!Ne mogu da se skocentrisem pa da me ubijes,uzmem i sedim za knjigom pola sata i kad uzmem da se preslisam ne znam nista,kao da nisam nista procitao!!
 
e owako..wec nekih mesec dana ne mogu da se sastawim sama sa sobom..u shkoli su mi ocene ok,imam 2 ili 3 jedinice ali nisu chiste i mogu ih lako isprawiti samo da sednem i nabubam..problem je shto 3 nedelje ne mogu da se nateram da sednem i uchim jednostawno e mogu...trudim se,pokushawam,krenem da chitam ali mi misli odlete negde drugde..a to negde drugde je uglawnom ka nekom drugom tj ka jednom dechku koji me je powredio i od kako sam raskinula sa njim nisam wishe ista..s obzirom da on nije prwi koji me je prewario,samu sebe mrzim shto sam naiwna i shto se olako zaljubim..imam osecaj da me mnoge ortakinje ne shwataju iako se super slazemo i sa njima mogu o swemu da pricham,u poslednje wreme nijedna da me saslusha nego kad istorokaju ono shto imaju a ja treba njima da se izjadam,jednostawno ne slushaju i okrenu temu..pritom su tu i roditelji sa kojima swe cheshce ulazim u konflikte (pogotovo sa majkom) jer ne uchim ili zbog nekih drugih sitnica ali oni jednostawno ne kapiraju da mi je naishao takaw period kada bih samo spawala i plakala da mi bude lakshe..zaprawo ne bih wolela da mi odgowarate na fazon "procice swe to,pubertetske bubice i sl" samo da mi kazete bar shta da radim,da se potrudim oko shkole,zaborawim momke,shta?thanks unapred

па ја кад сам нервозан одем негде и истрчим се ко луд (баскет, фудбал или суво трчаније)........сад не знам да ли ће теби помоћи то
 
I ja sam u slicnoj situaciji,samo sto ja nemam ljubavnih problema!!Ne mogu da se skocentrisem pa da me ubijes,uzmem i sedim za knjigom pola sata i kad uzmem da se preslisam ne znam nista,kao da nisam nista procitao!!


i ja isto... mozhda bih mogla da se skoncentrishem samo u onoj sobi za ludaru, ona je prazna.... a ovako, prochitam jednu rechenicu pa dodjem na krstu, pa sledetja rechenica... u medjuvremenu mi stigla milion poruka, i najmanje 3 telefonska razgovora od po 10-15 min.....
 
Tako je i jedan moj drugar, pa je pao godinu. Mislio da će sve da reši poslednji dan.
Prvo: gledaj te ocene što pre da središ.
Drugo: ono za muziku je dobra ideja
Treće: zaobilazi ljubavne romane u što širem luku
Četvrto: što više sa društvom na neku "bleju".

e owo za druga si me uplashio stwarno:shock::shock:
i ja mislim da bi prwo trebala shkolom da se pozabawim a onda swe ostalo ali najteze je pocheti od nechega..trudim se,pokushawam da se nateram nekako da konachno krenem da bubachim jer swakako chim pomislim da ide swe lepshe wreme a da ja posle kad bude najbolje treba da sedim kuci i shtrebam da poprawim jedinice,pripadne mi muka odmah..:roll:
 
E viidsh tu ja prepoznajem sebe!
Ono,ja sam odlichan djak i ok je sve,ali ponekad bih volela da samo sedim uzivam da mashtam,neki to ne razumeju,ali eto shta cemo dok to ne prodje moracemo sami sa sobom da vodimo rat....
 
e owo za druga si me uplashio stwarno:shock::shock:
i ja mislim da bi prwo trebala shkolom da se pozabawim a onda swe ostalo ali najteze je pocheti od nechega..trudim se,pokushawam da se nateram nekako da konachno krenem da bubachim jer swakako chim pomislim da ide swe lepshe wreme a da ja posle kad bude najbolje treba da sedim kuci i shtrebam da poprawim jedinice,pripadne mi muka odmah..:roll:

pazi ako nemas neku naviku da ucis tesko ce to ici veruj mi....mislim moze da uspe....licno ti nebi preporucio da dovedes sebe u situaciju da ides u avgust....
 
Mislim da treba da promenis pristup ucenju... znam, i ja sam pre tako, samo pomislim "Treba da ucim" i vec mi je muka... posmatrao sam to kao neku obavezu... sada ne "ucim", lol, sta pisem, ucim, ali ne tako... ne posmatram ucenje kao obavezu, vec kao citanje neke knjige... citam, uzivam u zanimljivosti (gradivo je nekada veoma zanimljivo, priznali mi to ili ne :lol: ) ... tako se lakse kocentrisem na ono sto ucim, i mnogo brze naucim...
Sto se tice raskida... svaki raskid je bolan ( Oh, I know) , medjutim, ta bol mora da nestane s vremenom...
Ne postoji univerzalan recept za prebol raskida, ali mogu da ti kazem ono sto je meni pomoglo...
Prvo moras da tugujes... uz tuzne baladice... i tako razmisljaj o svemu... gde je nastao problem, koliko se zaista volite, sve do trenutka kad ste se upoznali... kad se setis svega, probaj da nadjes dobar razlog za raskid... bice tesko, ali sigurno postoji... kada to skontas, mislim da ce ti biti mnogo lakse...
Sledeci korak je, naravno, zezanje :) Nadji se sa prijateljima, idite negde, zezajte se, smejte, uzivajte u mladosti, HAVE FUN :D Prijatelji ce uvek biti uz tebe, uvek... momci ce da dolaze i odlaze, a prijatelji ce uvek biti tu...
Nadam se da sam bar malo pomogao :) Srecno :)
 
e owo za druga si me uplashio stwarno:shock::shock:
i ja mislim da bi prwo trebala shkolom da se pozabawim a onda swe ostalo ali najteze je pocheti od nechega..trudim se,pokushawam da se nateram nekako da konachno krenem da bubachim jer swakako chim pomislim da ide swe lepshe wreme a da ja posle kad bude najbolje treba da sedim kuci i shtrebam da poprawim jedinice,pripadne mi muka odmah..:roll:

Nasao sam resenje uci nocu!!Sinoc sam ostao do 1 i imao sam super koncentraciju i bolje sam zapamtio nego sto sam nesto jutros citao!! Nije strasno u vezi keceva imas malo ja imam 6 i nisam bio 28 dana u skoli pa ti vidi u kakvom sam ja sr*nju!!
 
Nasao sam resenje uci nocu!!Sinoc sam ostao do 1 i imao sam super koncentraciju i bolje sam zapamtio nego sto sam nesto jutros citao!! Nije strasno u vezi keceva imas malo ja imam 6 i nisam bio 28 dana u skoli pa ti vidi u kakvom sam ja sr*nju!!

ја синоћ после ЛШ до 2 штребао хемију......у праву си има много је добра концентрација ноћу, само сам устао јутрос у 11 и имам осећај да ме је неко тукао маљем по глави, али бар има наде да поправим на 4 данас..........
 
po meni je najbolje ujutru....fazon je ustani malo ranije(a da bi bio i odmorniji i legni ranije)....jer tad si odmoran i skoncentrisan na ucenje tad ti je i samim tim i mozak odmoran....a uvece ipak nije to to.... i opet pored svega toga mislim da je najbolje da se prati na casu....tad se dosta nauci zaista i kod kuce eto ponovis....
 
Nasao sam resenje uci nocu!!Sinoc sam ostao do 1 i imao sam super koncentraciju i bolje sam zapamtio nego sto sam nesto jutros citao!! Nije strasno u vezi keceva imas malo ja imam 6 i nisam bio 28 dana u skoli pa ti vidi u kakvom sam ja sr*nju!!

ја синоћ после ЛШ до 2 штребао хемију......у праву си има много је добра концентрација ноћу, само сам устао јутрос у 11 и имам осећај да ме је неко тукао маљем по глави, али бар има наде да поправим на 4 данас..........

mnogo ste mi pamtni
samo tako nastavite, u skorije vreme necete nista osecati, a za par godina
bre sjeb,acete se psihicki
znam da svako to vise voli,ucenje nocu, i studenti se tako zajebu,al ne valja to
ja kada imam neki test ili odg. sutradan, ja bih pre legla ranije da budem odmorna za to(pa cu se snaci nekako, setiti necega, bar da ne dobijem negativnu) nego strebati do 2

po meni je najbolje ujutru....fazon je ustani malo ranije(a da bi bio i odmorniji i legni ranije)....jer tad si odmoran i skoncentrisan na ucenje tad ti je i samim tim i mozak odmoran....a uvece ipak nije to to.... i opet pored svega toga mislim da je najbolje da se prati na casu....tad se dosta nauci zaista i kod kuce eto ponovis....

e to
ne po tebi, to svako pametan zna
e to za slusanje na casu se slazem 10000%
dobro, nisam tako mirna, zezam se naravno, ali dosta i zapamtim
dok svi strebaju k'o nenormalni zato sto "nisu bili prisutni" na casu, mene bas briga
uradili ste pola posla keca necete dobiti sigurno

i eto saveta da popravis malo te keceve, autorko teme

mislim nisam htela da offtopic-ujem ali morala sam, oprosticete mi
 
ja najbolje uchim na kontrolnom
tad za knjigu dushu dalo
pa kad se profesor okrene, a ispod stola otvorena knjiga...QQ lepote

To pali u osnovnoj a u srednjoj nema sanse (mozda moze kod 1-2 profesora i to onih ciji predmet nije vezan sa struku) kad samo dodje i kaze sve jakne na civiluke sve torbe na jednu klupu ili cosak i non stop ide i seta po ucionici,ajde tu rodjace prepisi!!
 
Elle nisi ni ti mnogo pametnija od nas!! Svako ima svoj nacin i metodu ucenja a to slusanje na casu a kuci da nista ne pogledas pali samo u osnovnoj!!Sad bih ti opsirnije odgovorio ali mi je linija pukla na prethodnom postu koji je bio ogroman i nisam uspeo da ga posaljem a sad me mrzi da kucam!!
 

Back
Top