Veliki krevet za malog čoveka

E, k'o kec na 11 :D
Moj Stefa se već neko vreme budi i premeštam ga iz kreveca u naš krevet. najvuše zbog toga što se izudara. Onda jedno vreme, ostavimo ga da spava na bračnom krevetu, ali svejedno moramo da ga ogradimo na ne tresne dole. I u poslednje vreme sam primetila da mirnije spava, i da nema šanse da padne sa ivice kreveta. nekako u snu oseti kad dođe do ivice i dalje se ne prevrće.

I onda smo odlučili da je vreme za veliki krevet. Znači, sa dve godine. I to onaj u obliku automobila :mrgreen: Znamda će neko reći da je rano, i znam decu koja spavaju i do 4 godine u krevecima, ali ja jedva čekam da zamenimo krevete, i znam da je spreman.
 
Da, a i to što kaže hepica, nadam se još jednom detetu, a nije dobro navikavati ga na nešto novo kad beba već stigne; ionako je neminovno da se oseća malo 'zapostavljeno'. Još da odmah ta beba spava u njegovom krevecu, sa mamom i tatom u sobi; na njegovom mestu :(
 
Ja sam svoju cerku sa 3 godine prebacila iz krevetica u veci krevet na sprat. Zbog nedostatka prostora napravila sam onu varijantu odmaric dole a krevet gore, stavila stepenice i ogradu i nemam problema. Ona se brzo navikla i prihvatila mada svako jutro smugne iz kreveta kod Bake u krevet :D ... to joj ne mogu braniti :) (sada ima 3.5)
 
Ja sam ćerku prebacila u veliki sa 3 godine...jednostavno mi je bila prevelika za krevetac...
Dobila je ozbiljan veliki krevet, sa puno veselih posteljina - jagodica bobica, pepeljuga...i ni jednog jedinog puta nije trazila stari...
To valjda shvataju kao da su porasli...kao vau sad sam veliki -a imam krevet ko mama i tata...
 
Ma da,svako poznaje svoje dete i zna da li je dovoljno zrelo za veliki krevet ili nije.Bas mi je drago sto moze tako i sa 2-3 godine,valjda ce i moj biti spreman u tom periodu.Mada,sto kaze machkica,on vec sad hoce u sred noci u nas krevet,ali je jos mali da ga smemo samog ostaviti,ali za godinu,dve,to ce biti taman.
 
ja sam nikolu prebacila sa dve pune godine - on je krupan decak, krevetac je rano postao tesan za njega. posto spava sa knjigama, zekama, lavovima, medvedicima i ostalom menazerijom jedva da ima mesta za sve i u sadasnjem krevetu
ne znam za kada se savetuje taj prelazak ali moje dete ga je sa 2 godine sasvim dobro podnelo.
 
moja bratanica spava u obichnom krevetu od cetvrte godine,sama,a dotle je od druge spavala sa mamom u krevetu(mog burazera je izgurala u drugi krevet :lol: )
Sada ima 4 godine i 4 meseca i ima svoju sobu vec par meseci....dodushe krevet ima malu ogradicu....za svaki slucaj...
 
mi smo lauru prebacili izmedju druge i trece god jer kako je prohodala ona se borila da preskoci ogradicu od kreveca i kad joj je to uspelo odlucili smo se za krevet s kojeg je mozda jednom pala
mene je mama tako izgrdila sto sam je stavila u njenu sobu sa tri meseca :roll: ali meni nije bilo normalno da imam sex u sobi u kojoj i ona spava,sem toga u svojoj sobi je duze spavala jer joj nismo smetali mi kad ustanemo ranije
 
Ja sam sratijeg sina premestila u veliki krevet cim sam saznala da sam trudna s drugim. Znaci kada je napunio dve. Nisam htela da poveze oduzimanje kreveca s dolaskom bebe na svet, pa.... Inace on uglavnom u toku noci dolazi kod nas u krevet, a od pre par meseci ga vise i ne teramo da spava u svom krevetu, opet da ne bi bio ljubomoran na brata, koji spava sa mamom i tatom u sobi, a on ne moze.... i pada s kreveta u toku noci, ali se samo promeskolji i nastavi da spava, onako na podu, bos i nepokriven, pa nam je to ustvari najveci problem kad spava sam:-(;)
 
Ja sam Teodoru prebacila sa neke 3,5 godine,da bi konachno izbacili krevetac iz nashe sobe(u njenoj nije bilo mesta za isti,vec je stajao veliki krevet...),a premestili smo je sve sa izgovorom da je to ''veliki krevet za princeze'' :)
Naravno,kao shto kaze Mirka,uz to mnogo lepe,sharene posteljine,i problem reshen.. :)
Pala je mozda jednom ili dva puta,ali se brzo navikla..
 
Sa tri godine obavezno, a ako izlaze (čitaj: ispadaju) iz krevetića sa ogradicom, i ranije.

Jaoj, to se dogodilo i nama pre neki dan:shock:, strasno sam se uplasila, zvala halobebu, ljubazna doktorka mi je rekla na sta da obratim paznju, ali me smirila kada je rekla da nismo prvi za to vece koji zovu u vezi ispadanja iz kreveca:roll:, a ja pomislila da smo najgori roditelji:oops:
 
ja sam nikolu prebacila sa dve pune godine - on je krupan decak, krevetac je rano postao tesan za njega. posto spava sa knjigama, zekama, lavovima, medvedicima i ostalom menazerijom jedva da ima mesta za sve i u sadasnjem krevetu
ne znam za kada se savetuje taj prelazak ali moje dete ga je sa 2 godine sasvim dobro podnelo.
Kod mene ista priča!:razz:
Mihajlo sam sa 2g i 1m prebacila u veliki krevet! Iskoristili smo priliku i dok smo bili na moru, moji su rasklopili krevetac i očekivala se njegova reakcija! Po ulasku u sobu bio je oduševljen što mu se vidi ceo tepih sa Miki Mausom, tako da krevetac ni pomenuo nije! Spava sam u sobi, ograđen sa dve stolice i na njima dva jastuka (poučena ličnim iskustvom - padala sam sa kreveta i kao čkolarac)! Ne da nikom da spava u njegovom krevetu! I oduševljen je! :wink::wink::wink:
 
Ja jos uvek nemam tih problema,ali se slazem sa vama da treba u krevet i oko kreveta prebaciti sve njegove lutkice koje su bile u krevecu i on ce se tada osecati sigurnije i lakse ce se privici na promenu. Tako sam ja uradila sa kolicima. Prvo se malo bojao kolica jer su tamna,ali kad sam mu stavila njegove zeke iz kreveca i suncicu na navijanje smiro se i sad lepo spavka i u kolicima :D
 
Kako ispada iz kreveca? Ili nešto nisam razumela?
Vanja sad ima 25 meseci, iz kreveca iskače još odavno. Pomirila sam se sa tim i spustila mu ogradicu da se ne nagrdi na kad preskače.
Nekako mi dodje logično da već razmišljamo o tome,ali mi se čini da je još mali, ne znam zašto.
 
E, k'o kec na 11 :D
Moj Stefa se već neko vreme budi i premeštam ga iz kreveca u naš krevet. najvuše zbog toga što se izudara. Onda jedno vreme, ostavimo ga da spava na bračnom krevetu, ali svejedno moramo da ga ogradimo na ne tresne dole. I u poslednje vreme sam primetila da mirnije spava, i da nema šanse da padne sa ivice kreveta. nekako u snu oseti kad dođe do ivice i dalje se ne prevrće.

I onda smo odlučili da je vreme za veliki krevet. Znači, sa dve godine. I to onaj u obliku automobila :mrgreen:
Znamda će neko reći da je rano, i znam decu koja spavaju i do 4 godine u krevecima, ali ja jedva čekam da zamenimo krevete, i znam da je spreman.

Pa jel ima polozen vozacki ?:mrgreen:
 

Back
Top