КАДА СЕ ЖИВОТ ПОЖИВОТИЊИ

KPCTAH

Početnik
Banovan
Poruka
41
КАДА СЕ ЖИВОТ ПОЖИВОТИЊИ


Даме и господо,

Ниским, ама баш ни са киме, ако изузмемо оне народе и цивилизације које су изумрле суочивши се са животним проблемима са којима се ми данас рвемо, се судбина није тако поиграла као што се то догађа нама. Ту слабашну, голим оком невидљиву (може се једино серцем осетити) нит, тањушну сламчицу спаса која се провлачи кроз целу нашу пребогату историју, макар се то са сигурношћу може устврдити пратећи све оно што нам се догађа још од прадавног, славног и светог Видов-дана 1389. године, сам покушао да следим, да јој се дивим и да је са љубављу у срцу, поносом у души и раздраганошћу у глави проучавам још у својим најранијим богословским данима. Имао сам срећу да сам баш у тим својим првим јуношким корацима покушао да упијам срцем све оно што око види, а са душом оно што ми рацио покушава да наложи. Можда је том и таквом осећању и разумевању допринела и сама чињеница да сам кроз призму теологији гледао не само на философију, већ богме и на историју, књижевност па чак и на свакодневно дешавање, но нећу о томе да нагађам, али желим да посебно апострофирам да ми је синтагма проф. др Димитрија Калезића:

„Немој да тражиш Господа нигдје другдје ако га у срцу не осјећаш !“

је нешто што никада нећу моћи, а богме ни хтети да заборавим из разлога што од тада на све око себе покушавам да гледам управо имајући у виду буквално значење те мудрости. Ништа не чини, баш ништа, ако ти то срце својим куцајима не заповеди, душа својим надимањем одобри и рацио ту поруку правилно дешифрира и спроведе у чињење. Да само то и ништа више и мање од тога, драге моје и уважена господо, је смисао те заиста велике и племените мудрости. Још једна, на изглед банална, причица, басна о три бика, (Сећате се како је вук посвађао ту браћу бикове знајући да их само посвађање једног по једног може да савлада и поједе...) биће заиста велика прекретница у мом животу зато што од тада увек, баш увек, покушавам да мирим, а не завађам, да збратим, а не да разбраћујем и да окупљам, уједињујем и удружујем, а не да раздвајам, делим и раздружујем браћу Србе и сестре Српкиње. Срцем сам разумео, душом осетио, а интелектом потврдио да кобног Видов-дана 1389. године никада не би ни било, ако би се чак и десио никада толико Срба не би погинуло у истом дану, да Срби нису били раздељени у многобројне кнежевине, међусобно посвађани, чак су се и борили једни против друхих, и жељни материјалног богаства и овоземаљске власти. Све, баш све, без и једног изузетка, би дали за грумен злата, грам моћи и једно једино биберово зрно власти. Није им ни тада као што је случај и сада уопште било важни колика ће им кнежевина да буде и колико ће Срба да буде у њој, важно им је једино било да они ведре и облаче у тој и таквој кнежевини. Многи од тих и таквих јадника су били толико опојени овоземаљском влашћу, богаством и славом да су чак почели и на Господа да хуле и чине све што је у супротности са Речју Божјом (Библијом). За нијасну другачији од те своје посвађане српске браће био је Лазар Хребељановић (рођен 1329. године у Прилепцу код Новог Брда (данашњи Призрен) – погинуо на Косову Пољу 28. 06. 1389. године), по витештву које је учинуо у Бици на Косову је остао упамћен као Свети цар Лазар, можда само зато што је са тим и таквим тадашњим српским великашима био родбински повезан.

( 1353. године оженио се ћерком великог кнеза Вратка Милицом. Њен отац је био из рода Немањића по линији великог жупана Вукана. Зетови су му били и Вук Бранковић, а и Милош Обилић (спомиње се и као Милош Кобилић или Милош Кобиловић, постоје и неки документи да му је кћерка Лазара Хребељановића Мара била вереница)

Срећа у несрећи, Господа молим да нам се то и ових дана деси, јер ако тога не буде сваковрсна пропаст Срба и Србије је неизбежна, је била што су српска браћа тек када су доведени до руба истребљења сагледали да само уједињени, збратимљени и уз помоћ Господа Бога могу да опстану. Још нешто из времена тадашњег морала би да буде поука времену садашњем. Сигурно се свако иоле образован сећа ових стихова

„Сви ми да се у со претворимо
Не би Турком ручка осолили,
А камо ли боја бојевали...“


који најбоље потврђују истост времена предвидовданског 1389. годи и овог срамног ваката кад непријатељи нашу колевку претварају у нечију туђу прћију. Да је бар атом гена Светог цар Лазара неким чудом сада у телу Бориса Тадића сигурно би срцем, душом и савешћу другачије гледао на ово што нам се сада догађа и сугурно никада не би тако кукавички закмечио:

„Нећемо војнички да бранимо Косово !“

Драге моје и поштована господо, да ли сте икада могли и да помислите каква несрећа би задесила Србе давне 1389. године да су уместо јуначине Лазара Хребељановића на свом челу имали кукавицу Бориса Тадића ?

Верујте ми да би тај кукавни, развратни и богохули ђилкош пре у дупе цмокнуо Мурата, него за бој припремио ата !
 
Заиста је невероватно да постоје чак и такве кукавице на челу садашњих Срба и садашње Србије који остављају деци и унуцима својим да се изборе за оно што су они изгубили – СВОЈУ ОТАЏБИНУ. Свакоме од нас, драге моје и уважена господо, морало би да буде једино овоземаљско СВЕТО ТРОЈСТВО – СРПСТВО, ХРИСТОВА СВТА ВЕРА ПРАВОСЛАВНА и МАЈКА СРБИЈА. Шта нам је од свега тога данас још остало ? (Ам)броз комуњаре су нас расрбиле, ДОС геј-параде веру упоганиле, а црне птице злослутнице Отаџбину разориле. Наша велика срамота, наша несрећа и зло којега морамо истребити је(сте) чињеница што више Српкиња шета са псима, него л` са својим вршњацима, више ДОС СКОЈ-еваца жели да се „испрси“ на геј-паради, него л` ожуља руке у радној омладинској бригади, више Српкиња жели да наступи на Гранд-паради, него л` на Миланској Естради (Scala)… Више од тих зала, верујем да су неколико дана пре уништења Содомом и Гомором ходали усправнији, честитији и моралнији људи, може да буде једино ово зло које нам се управо сада догађа пред очима. ДОСМАНЛИЈКА (некадашња свесрпска РТС) се труди, наравно користећи обилато ватиканско-гебелсовске „благодати евро-атланских интеграција“, да нам наметне безнађе као једину наду уколико се усудимо да на избоприма 11. 05. 2008. године гласаму за своју браћу и сестре своје. Да се заиста ради о смишљеној гебелсовској пропаганди најбоље потврђује својим речима србомрзи сатрап Оли Рен нагласивши:

„Уколико у Србији не победе проевропске снаге (читај: ДОС-манлије заједно са својим мафијашима, жентурачама у црном, геј-парадама, гранд-накарадама, осталим сотониним маскарадама и свим другим „домаћим“ непријатељима Срба и Србије) онда ће Срби да пођу у НИКУД ! „

Наравно, драге моје и поштована господо, не желим да се бакћем са тим развратником и да губим време на смраду који допире из његових поганих лабрња, верујем да сваки Србин и Српкиња душом осећа шта би се десило када би тог и такве злотворе послушали и дозволили да нас тај и такви више предводе, најбоља свесрпска опомена (је)су седам гладних, срамних и јалових година владавине ДОС-манлија, седам година које су појели скакавци, зла када тапкасмо у месту док досманлијка бруја о некаквим реформама. Једино што су досманлијски сатрапи чинули јеста невероватне крађе свега и свачега што је још остало од наше Отаџбине, тужакали Србе и Србију нашом џелатима и продавали главе наших јунака ватиканским инквизиторима који се сада налазе у Хагу. Из њихове владавине, осим овога што управо покушах да набројим, остаће упамћене само небројене лажи на којима се једино и заснивала њихова „политика“. Изборно обећање Бориса Тадића

„И Косово и Европа“

Није ништа друго него ли подмукла лаж и ругање Србима у Србији. Свако, ама баш свако, у светој земљи Србији зна да садашња ватиканско-антисрпска Европа не жели у свом саставу целовиту Србију и све Србе. Њима је намера да им се придружи само београдски пашалук на чијем челу ће да буду домаћи издајници,

„демократске снаге“ – како им они тепају за заслуге које су им учинули у рушењу Срба и Србије.

Не знам зашто су се ови „наши“

»Кад кажем ови наши, мислим ови њихови, али домаћи ...« (који су баш гадно подвучени каки бојом) како воли да се изрази господин Александар Вучић

толико уплашили због издавања књиге Карле дел Понте. Очигледно да је за њих истина највећи непријатељ. Веровали да ће их њихова шефица Карле дел Понте заштити тако што неће никада описати шта су све радили против српског народа и један против другог. Из онога што могу да прочитам из западних медија више него очигледно је да ћемо ускоро сазнати шта су све говорили један о другоме (нарочито онај смрад којима би један једини задатак да што више српских јунака испоручи хашким инквизиторима - онај Вукчевић, Љајић, Булатовић и многи други ) Свакако ће бити занимљиво прочитати каквих све ту зала има које су чинули Србима у Србији. Да тога заиста има у изобиљу потврђује досманлијска паника ових дана. То да су лагали у вези са местом где су ухапсили генерала Здравка Толимира, сваки Србин и Српкиња зна да су га ти дос-мафијаша ухапсили у Београду и да је све друго само мафијашки сценариј, само потврђује чињеницу да све на чему се заснива

њихово „чојство и јунаштво“ је ЛАЖ.

Даме и господо, све ово о чему писах све нас не ослобађа велике одговорности, јер за све ово што нам се догађа сами смо криви. Дозволили смо да нас (Ам)броз комуњаре разбоже, досманлије расрбе, а геј-параде унереде. Кукати над развалинама јерусалимског храма није одлика нас Срба те због тога треба чинути све да се из ове недођије некако избавуља. Овом приликом, наравно имам намеру да вас бар мало орасположим, желим да вас упознам са размишљањем мог богословског сабрата Ниџе који је давно говорећи о највећој муци, беди и срамоти у којој се човек уопште може наћи то орисао на следећи начин:

НАЈГОРЕ ЈЕ КАДА СЕ ЖИВОТ ПОЖИВОТИЊИ !

На упит професора философије др Димитрије Калезића:

„Побогу, Ниџо, о чему то настасаш ?“

Мој сабрат је као из топа испалио следеће констатације:

„То време баш много наличи овој комуњарско-безбожничкој накази од времена. Смех све више замењују сузе, молитве клетве и надање безнађе. Више нам је стало до тога шта ћемо имати, него ли какви ћемо бити, више желимо подвити реп и побећи са бусије, него ли се борити и изборити за себе и оне које предводимо и више мучимо него ли учимо оне које би морали научити бар ономе што нам у аманет оставише родитељи наши. Чојство и јунаштво нам све више личе на стилске фигуре, а не на оно што би морало да краси душу сваког раба Господњег. Ждеремо чак и тада када глад не осећамо, а за духовну храну баш нико више не мари. Содома и Гомора су неколико година пре уништења, а Атлантида тек пред неколико дана свог суноврата осетили шта значи време када се живот сасвим поживотињи. Инстикт уместо интелекта управља онима који срљају у своје истребљење. Они који не чује лавеж уместо људских речи на улици не само да су гливи већ и много глупи...“

Тај срцем изговорени монолог мог богословског сабрата Ниџе је прекинуо наш профа закључивши му петицу и рекавши:

„То не само да је чиста философија, већ истина која и мене много боли !“

Даме и господо, то да нам се је живот посве поживотињио не треба пуно ни образлагати, јер сви то у души осећамо, те због тога желим да припомогнем својим размишљањем тако што ћу да дам своје предлоге како опет постати човек и куда поћи да би се напокон изашло из овог животног лавиринта. Све нас много пече отимање наше СВЕСРПСКЕ КОЛЕВКЕ, наравно да нам свима мора то да буде приоритет решавања, те из тог разлога предлажем следеће:

1. Ако баш ништа друго Срби и Српкиње не могу да учину (а не могу је реалност која боли, јер садашње водство је превише кукавичко да би било шта друго покушали) на Косову, а и у свим другим местима где те злотворе могу да сусретну, нарочито се то односи на оне жутим подвучене домаће издајнике, би морали окупаторе да гађају јајима како би тиме бар донекле показали и доказали да Срби некада имасмо и муда, те умесмо и смесмо да се јуначки супроставимо свим непријатељима својим...

2. што пре организовати велику интернационалну манифестацију у нашем престоном БГ-еју под насловом „ДОБРО ДОШЛИ, ПРИЈАТЕЉИ СРБА И СРБИЈЕ“ на коју би позвали све државе чланице УН који поштују правне принципе на којима и почива ОУН (све оне који нису признали комадање свете земље Србије) . Предлажем да се позову сви ПРЕДСЕДНИЦИ ДРЖАВА, ВЛАДА И ПАРЛАМЕНАТА тих часних држава и да се ти представници тих народа и држава ОДЛИКУЈУ НАЈВЕЋИМ ОДЛИКОВАЊИМА ДРЖАВЕ СРБИЈЕ и


3. да србомрзој ватиканско ЕУ и злочинцима Америма покажемо и докажемо да можемо да преживимо и без њихове „демократије“

Ако нам ни то, браћо и сестре, не помогне да вратимо у своје окриље део своје свесрпске душе онда нам ништа друго не преостаје, већ

ДА СЕ КАО СВЕТИ ЦАР ЛАЗАР У ЛАЗАРИЦИ ИСПОВИДИМО И ПРИЧЕСТИМО И ДАМО ЖИВОТ СВОЈ ЗА СВОЈУ КОЛЕВКУ – СВОЈУ РАНУ КОЈА ОБИЛАТО КРВАРИ – НАШЕ СРПСКО КОСОВО И МЕТОХИЈУ !

Крстан Ђ. Ковјенић
 
ДА СЕ КАО СВЕТИ ЦАР ЛАЗАР У ЛАЗАРИЦИ ИСПОВИДИМО И ПРИЧЕСТИМО И ДАМО ЖИВОТ СВОЈ ЗА СВОЈУ КОЛЕВКУ – СВОЈУ РАНУ КОЈА ОБИЛАТО КРВАРИ – НАШЕ СРПСКО КОСОВО И МЕТОХИЈУ !

Крстан Ђ. Ковјенић

Crni Krstane, pobeguljo, pa zar ima Lazarica u Sloveniji?
Dokle ćeš da nam soliš pamet iz dežele, ne videh da si nešto protestvovao na Brdu kod Kranja, u Ljubljani, bilo gde.
Tamo si manji od makovog zrna, stidi se:cool:
 
Помаже Бог, даме и господо !

Свима онима који су толико мржњом задојени да пљују по мојој маленкости само зато што износим оно што у срцу осећам поручујем

ПЉУЈТЕ КОЛИКО ХОЋЕТЕ, АЛИ НИКАДА МЕ НЕЋЕТЕ ИСПРОВОЦИРАТИ ДА СЕ СРОЗАМ НА ВАШ БЕДНИ НЕДОЛИЧНИ, КУКАВИЧКИ И ПРАЗНОГЛАВИ НИВО !

Дакле, драге даме и поштована господо, никада нећу ни пожелети а камоли то, не дај Боже, учинути да пљујем по некоме само зато што другачије размишља. Не желим своје прилоге свести на оно што овде и на сваком месту чине неми послушници Бориса Тадића, Млађана Динкића, Чедомира Јовановића и Ненада Чанка - лично вређају оне који се усуђују да нападају

КОЊЕ КОЈЕ КАЛИГУЛА ЖЕЛИ ДА ДОВЕДЕ У НАРОДНУ СКУПШТИНУ СРБИЈЕ !

Лично ћу се можда некоме и обратити на мишљење, кунем се да ћу увек то чинути онако како то преферирају умни и разумни хришћани и хришћанке, али само на мишљење и ништа друго

НИКАДА НИКОГА ЛИЧНО НЕЋУ ДА УВРЕДИМ, МА КАКАВ БИО И, МА ШТА ЧИНИО !

С поштовањем !

Крстан Ђ. Ковјенић
 
Krstne prica se po Curugu da si dezertirao u Sloveniju i da sluzis mrskim Janezima ?

Поштовани и уважени господине,

Умни и разумни се баве чињеницама, а не бабјим причама. Чињеница је да ја овде износим своје мишљење, оно се, наравно, може оспоравати или дограђивати, и ништа више и мање од тога. Не замарам се својом маленкошћу, те из тог разлога желим да напоменем и Вама и свима другима који желе да губе драгоцено време да нисам предмет мојих размишљања ја већ нешто сасвим друго -

наше свесрпско посрнуће из којега се морамо ишчупати, или нестати за веки веков !

С поштовањем,

Крстан Ђ. Ковјенић
 
a sto bi se i zamarao, kada si se najeo eura i euroa, pa ti sada fino da branis kosovo iz slovenije....

Све што имам поштено сам зарадио, а све што имам, чак и живот, спреман сам овог часа да дам на олтар своје Отаџбине !

С поштовањем,

Крстан Ђ. Ковјенић

 

Back
Top