Porodjaj u 40godini da ili ne

jela2008

Obećava
Poruka
72
Dece je sve manje,to je vec svima poznato.Treba deca da se radaju,ali dali treba da se radjaju posle 40 go.Mozda nisam u pravu sto cu ovo da kazem,ali meni je zao svakog nerodjenog deteta kad vidim da ga nosi zena 40ih godina.Nekazem da ga ne moze roditi,ali nemoze mu pruziti djetinstvo kao mlada majka.Kad ga dovede u 1 razred druga deca ce misliti da je dosao sa bakom.:confused:Posto nam je sve kraca zivotna dob i sve vise raznih novih bolesti:confused:kako moze majka 60ih pomoc i razumet dete od 20go.Zao mi je ako sam nekog uvredila nimije to namera,samo bi zeljela da znam dali neko misli drugacije.:!::?:
 
Dece je sve manje,to je vec svima poznato.Treba deca da se radaju,ali dali treba da se radjaju posle 40 go.Mozda nisam u pravu sto cu ovo da kazem,ali meni je zao svakog nerodjenog deteta kad vidim da ga nosi zena 40ih godina.Nekazem da ga ne moze roditi,ali nemoze mu pruziti djetinstvo kao mlada majka.Kad ga dovede u 1 razred druga deca ce misliti da je dosao sa bakom.:confused:Posto nam je sve kraca zivotna dob i sve vise raznih novih bolesti:confused:kako moze majka 60ih pomoc i razumet dete od 20go.Zao mi je ako sam nekog uvredila nimije to namera,samo bi zeljela da znam dali neko misli drugacije.:!::?:

Imam potpuno drugaciji pogled na ovu situaciju. Sretala sam mnoge starije zene koje su toliko 'savremene' u svojim pogledima na zivot.
Isto tako mislim da se ja za nekih 10-15 godina necu nesto bitno promeniti, pa da mislim da mozda ako tada rodim dete, necu moci da mu pruzim 'adekvatno' detinjstvo. Sve to zavisi od osobe do osobe i kako smo svi razliciti u 20im i 30im,tako je i sa nekom starijom generacijom
Ali mislim da su sukobi generacija u nekim situacijama neizbezni koliko god da je neko moderan ili ne
 
Dece je sve manje,to je vec svima poznato.Treba deca da se radaju,ali dali treba da se radjaju posle 40 go.Mozda nisam u pravu sto cu ovo da kazem,ali meni je zao svakog nerodjenog deteta kad vidim da ga nosi zena 40ih godina.Nekazem da ga ne moze roditi,ali nemoze mu pruziti djetinstvo kao mlada majka.Kad ga dovede u 1 razred druga deca ce misliti da je dosao sa bakom.:confused:Posto nam je sve kraca zivotna dob i sve vise raznih novih bolesti:confused:kako moze majka 60ih pomoc i razumet dete od 20go.Zao mi je ako sam nekog uvredila nimije to namera,samo bi zeljela da znam dali neko misli drugacije.:!::?:

Ne mogu da verujem da je tebi zena od 46 g.baka?Sta pricas?Da li si bila nekada na upisu prvaka?Pa idi da vidis,nigde nema "mladih mama",sve su zauzete ugradnjom silikona i manikirom...danas zena sa 40 g.super izgleda,cak bolje i od onih od 20 g. osvrni se malo oko sebe...na pocetku 21. veka tako razmisljati??Pa ako se dobro oseca,zdrava je,sto da ne?Takve mame su strpljivije a kazu da su deca takvih majki i inteligentnija..bez uvrede..
 
Jelo,Jelo...nema to veze nikakve koliko se ima godina,najbitnije je da je sve kako treba,da se dijete zeli i voli...ima zena koje tako zarko zele dijete,a zbog zdravstvenih problema nisu mogle ranije sebi priustiti tu srecu....nije lijepo sto tako mislis,nemas prava suditi nekome,jos manje zaliti dijete jos ne rodjeno....drugo ima zena kojima je to trece ili cetvrto dijete...ocigledno si mlada pa olako shvatas,ali jos ne znas kako ces ti sutra...:)
 
Dece je sve manje,to je vec svima poznato.Treba deca da se radaju,ali dali treba da se radjaju posle 40 go.Mozda nisam u pravu sto cu ovo da kazem,ali meni je zao svakog nerodjenog deteta kad vidim da ga nosi zena 40ih godina.Nekazem da ga ne moze roditi,ali nemoze mu pruziti djetinstvo kao mlada majka.Kad ga dovede u 1 razred druga deca ce misliti da je dosao sa bakom.:confused:Posto nam je sve kraca zivotna dob i sve vise raznih novih bolesti:confused:kako moze majka 60ih pomoc i razumet dete od 20go.Zao mi je ako sam nekog uvredila nimije to namera,samo bi zeljela da znam dali neko misli drugacije.:!::?:
Kao odgovor na temu, samo ću reći da je meni žao svakog nerodjenog deteta tačka ....i još mi je žao ljudi (naročito žena) koji kad donose odluke o svom životu brinu kako će to neko da prokomentariše i šta će da kaže.
 
Kad ga dovede u 1 razred druga deca ce misliti da je dosao sa bakom.:confused:
Jao ja stvarno mislim da je ovo najstrašnije. Ali stvarno, ovo je trauma. Siroto dete. Šta će druga deca misliti kad ga dovede tako matora majka? C c c c to je užasno nešto, bolje da se nije ni rodilo nego tako nešto da mu priredi.

E da, i ružna majka isto. Bolje da pošalje oca na upis nego da se pojavi onako ružna, pa da siroto dete zajebavaju kako ima ružnu majku. Ili debelu. Ili, ako ima neki deformitet, to stvarno ne treba da rađa, zamisli da se takva pojavi međ' svetom?!?! Da blamira rođeno dete :confused:

Kako neka deca imaju nesrećno detinjstvo :(
 
eh pa ovaaakooo.... zena sa 40 godina moze imati dete, ukoliko zdravstveno stanje to dozvoljava. sto da ne? moras biti svesna rizika da je svaka trudnoca posle 37-me pomalo rizicna, ali ni to nije fiksno. postati majka je nesto najlepse na ovom svetu, kao i sam osecaj da ste nekome podarili zivot, da nesto raste u vama... zar ne? ukoliko muz i vi to zelite, razgovarajte (oboje) sa ginekologom, uradite neophodne analize (za svaki slucaj) i ako je sve ok - krenite u akciju.
deca se ne stide "matorih" vec losih roditelja!
 
Dece je sve manje,to je vec svima poznato.Treba deca da se radaju,ali dali treba da se radjaju posle 40 go.Mozda nisam u pravu sto cu ovo da kazem,ali meni je zao svakog nerodjenog deteta kad vidim da ga nosi zena 40ih godina.Nekazem da ga ne moze roditi,ali nemoze mu pruziti djetinstvo kao mlada majka.Kad ga dovede u 1 razred druga deca ce misliti da je dosao sa bakom.:confused:Posto nam je sve kraca zivotna dob i sve vise raznih novih bolesti:confused:kako moze majka 60ih pomoc i razumet dete od 20go.Zao mi je ako sam nekog uvredila nimije to namera,samo bi zeljela da znam dali neko misli drugacije.:!::?:
Ja nisam za varijantu kasnog rađanja.
Generacijski jaz je u pitanju.
Imam primera nebrojeno u svojoj okolini.
Te žene ( prvorotke u 40-im) nemaju strpljenja, egoistične su, teže im je da naviknu da trebaju o nekom da brinu nego onima koje rode dete u kasnim dvadestim ili do polovine tridesetih.
Naravno, nije ovo pravilo, ali do 40- te bih sebi dala šansu, kasnije ne.
 
eh pa ovaaakooo.... zena sa 40 godina moze imati dete, ukoliko zdravstveno stanje to dozvoljava. sto da ne? moras biti svesna rizika da je svaka trudnoca posle 37-me pomalo rizicna, ali ni to nije fiksno. postati majka je nesto najlepse na ovom svetu, kao i sam osecaj da ste nekome podarili zivot, da nesto raste u vama... zar ne? ukoliko muz i vi to zelite, razgovarajte (oboje) sa ginekologom, uradite neophodne analize (za svaki slucaj) i ako je sve ok - krenite u akciju.
deca se ne stide "matorih" vec losih roditelja!
Deca se stide i matorih roditelja.
Ja lično sam primer.
Mene moji nisu dobili kasno, početkom tridesetih, ali sam u osnovnoj bila retko dete iz obrazovane porodice. Moje drugarice su mame rodile u ranim dvadesetim.
Deca su mi se rugala da imam matoru mamu.:!:
Čak sam i pribegavala laganju kad me pitaju koliko mi mama ima godina.
Ali, nije to bitno, kad porasteš, shvatiš neke stvari, i ideš dalje.

Poenta kasnog rađanja je i o što se mora voditi računa i o životnom veku.
Ko meni garantuje da ću, ako rodim dete sa 45 godina, poživeti bar 70, dok dete ne završi školu?
 
Jao ja stvarno mislim da je ovo najstrašnije. Ali stvarno, ovo je trauma. Siroto dete. Šta će druga deca misliti kad ga dovede tako matora majka? C c c c to je užasno nešto, bolje da se nije ni rodilo nego tako nešto da mu priredi.

E da, i ružna majka isto. Bolje da pošalje oca na upis nego da se pojavi onako ružna, pa da siroto dete zajebavaju kako ima ružnu majku. Ili debelu. Ili, ako ima neki deformitet, to stvarno ne treba da rađa, zamisli da se takva pojavi međ' svetom?!?! Da blamira rođeno dete :confused:

Kako neka deca imaju nesrećno detinjstvo :(
isto ovako
samo bih prosirila listu majki koje ne smeju da radjaju(da se sterilisu po zakonu!!!)
majke koje rade kao poljoprivrednici,cistacice,koje nemaju dovoljno para,koje se lose oblace-sve to moze da utice na psihu deteta pa je nepozeljno da iste ostavljaju porod
 
Deca se stide i matorih roditelja.
Ja lično sam primer.
Mene moji nisu dobili kasno, početkom tridesetih, ali sam u osnovnoj bila retko dete iz obrazovane porodice. Moje drugarice su mame rodile u ranim dvadesetim.
Deca su mi se rugala da imam matoru mamu.:!:
Čak sam i pribegavala laganju kad me pitaju koliko mi mama ima godina.
Ali, nije to bitno, kad porasteš, shvatiš neke stvari, i ideš dalje.

Poenta kasnog rađanja je i o što se mora voditi računa i o životnom veku.
Ko meni garantuje da ću, ako rodim dete sa 45 godina, poživeti bar 70, dok dete ne završi školu?

A ko garantuje da ces ziveti do 55 god. ako rodis sa 20 god.
Naravno, priroda se postarala da zene radjaju od 15 god pa retko koja rodi tada.
 
Nema razloga ne radjati da se djete ne bi stidjelo...Ako ne zbog starosti djeca ce vec naci neki drugi razlog da se stide roditelja (posebno u pubertetu),jer ne postoje savrseni roditelji a djeci je i mali nedostatak razlog za stid.
Ali godine su problem za kvalitetno vaspitanje.Malo smo pomjerile granice u svojoj emancipaciji pa bi zeljele da i priroda ide s nama u korak.Na zalost ne moze.Postoji vrijeme za sve i jos dugo cemo se mi morati povinovati prirodnim zakonima ma koliko smo i samu prirodu krotili i pomjerali joj granice.
Ipak ja podrzavam svaku hrabru mamu ...
 
u svakom slučaju verovatno je malo teže ako preko 4o-e rodiš prvo dete...naravno mnogi jure karijeru, pa novčanu stabilnost i tako još neke stvari, a neki na žalost ma koliko želeli ne mogu da dobiju dete, pa se muče godinama dok preko 4o-e ne nasmeši im se život i podari dete....ma koliko godina imali dete je najlepša stvar, i od nas zavisi da li će nas se stideti ili ne...ja se prvi put porodila sa 32 godine, i ne mislim da sam stara...pre sam se obrazovala, radila,putovala, gradila karijeru...a najviše zbog toga nisam ranije rodila jer tada još nisam našla srodnu dušu sa kim bih imala dete...e, kad smo se našli sa mojim mužem već mi je bilo skoro 3o...onda smo pokušavali 3 godine bezuspešno, i napokon nagrađeni smo predivnim dečkićem...oboje želimo barem 4 dece, i ako to četvrto rodim preko 4o-e ni za to me neće biti briga..vitalna sam, u dobroj formi, niko mi ne bi dao više od 24, zašto da se opterećujem time koliko imam godina, i kako ću izgledati sa 5o-6o...to tada ne daj Bože al može i kamion da me pregazi...mislim nema tu granica...najviše zavisi kako ti mozak radi, koliko si otvoren..a naravno ako fizički ne osećaš da možeš nositi taj teret(ne teret u bukvalnom smislu), onda ni sa 2o-3o godina ne treba da rodiš, jer nisi spremna...
 
Inače... priča o generacijskom jazu..... da li to neko želi da kaže da u odnosu 20 - 40 ili, pak, idealno poklapajućem 12 - 40 (dete rođeno sa 28 ) ne javlja problem generacijskog jaza? :?

Taman kad dete uđe u pubertet i mama počne da "brljavi"..... gde je tata uspešno prati.....
 
Nisam primetila da generacijski jaz raste sa razlikom u godinama, čak naprotiv... najgore se razumeju ljudi koji imaju između sebe nekih 20-ak godina razlike. Tj. možda i nije stvar u razumevanju, već u toleranciji. Ne tolerišu se uopšte.
 
Kakav jezivo uskogrud i primitivan stav! Izvini, i Madona je rodila u ceteres' i nekoj pa ne vidim da joj nesto fali, naprotiv. Ima zena i zena, ja imam oko tridesetak pa poznajem devojke od 25 koje su otromboljene i vecito nafrakane a i u mozgu su vec tetke od 55, pa i izgledaju matoro, isto tako poznajem zene od svojih 4tak koje vode racuna o sebi, redovno vezbaju i pune su poleta i elana pa im niko ne bi dao godine koje imaju, prolaze bolje nego te od 25. I zasto zene ne bi radjale u 40toj, zato sto ti i tebi slicni smatrate da znate da mislite? Svasta, ako je zena zdrava i prava i moze joj se, zeli da rodi i treba da rodi. A to da li ce izgledati matoro kad dete vodi u skolu vrlo je diskutabilno, zavisi od genetike a bogami i od toga koliko vodi racuna o sebi.
 
Ja sam u detinjstvu imala drugi problem! TATA
Imao je 49 godina kad sam se rodila i u osnovnoj je dosta mojih drugara prvo mislilo da mi je deda! Neću da kažem da mi je bilo sve jedno! Bilo je neprijatno, pogotovo kad po moju drugaricu posle škole dođe tata koji je tada imao 30god.
Ali, sada mi je, sa mojih 28 god. on najbolji otac na svetu, neko ko mi je pružio u životu sve što je mogao i zahvalna sam što je takav kakav je, sa toliko godina koliko ima! I volim ga najviše na svetu!
Bitan je stav roditelja u celoj priči! Imala sam drugaricu sa jako mladom mamom, koju je opet bilo blam da sa njom ode negde zbog načina oblačenja!
Prema tome, mame od 40, samo napred i samo hrabro!
Biti majka je naj, naj, naj osećaj na svetu!!!:razz::razz::razz:
 
ima i jednog i drugog. Imam masu poznanica i prijatejlica koje je zivot natjerao da rade i bore se za sebe pa nisu bile u stanju da rode djete ranije. Nisu mu imale sta da pruze. Pate za djetetom i jako su sretne ako ostanu trudne...
Ja sam rodila u ranim dvadesetim a drugo kada bih radjala to bi definitivno bilo negdje sredinom tridesetih jer sada bi mi js jedno djete bilo luksuz a ne zelim da ostanem samo na jednom ....
 
Ja sam u detinjstvu imala drugi problem! TATA
Imao je 49 godina kad sam se rodila i u osnovnoj je dosta mojih drugara prvo mislilo da mi je deda! Neću da kažem da mi je bilo sve jedno! Bilo je neprijatno, pogotovo kad po moju drugaricu posle škole dođe tata koji je tada imao 30god.
Ali, sada mi je, sa mojih 28 god. on najbolji otac na svetu, neko ko mi je pružio u životu sve što je mogao i zahvalna sam što je takav kakav je, sa toliko godina koliko ima! I volim ga najviše na svetu!
Bitan je stav roditelja u celoj priči! Imala sam drugaricu sa jako mladom mamom, koju je opet bilo blam da sa njom ode negde zbog načina oblačenja!
Prema tome, mame od 40, samo napred i samo hrabro!
Biti majka je naj, naj, naj osećaj na svetu!!!:razz::razz::razz:

slazem se!! :mrgreen:
 

Back
Top