Jezero Dobrodol

Ozziris

Početnik
Poruka
27
Zanima me ako neko moze da mi kaze nesto vise o ovom jezeru (iz svog iskustva najbolje)...npr kakav je teren, koje ribe dominiraju itd. iskopao sam jako malo informacija a planiram da idem u skorije vreme pa bi bio zahvalan na bilo kakvoj informaciji. hvala ;)
 
Pa to je ono sto bi i meni odgovaralo, neka slika. pa informacije su samo ove: ima sarana (prosle godine pusteno 30 000 divljaka), smudja, babuske i amura. ima oko 45ha i smatra se jednim od najlepsih jezera u tom okrugu.
meni bi odgovarale informaije (kao sto sam i rekao) iz prve ruke..kakav je teren, koje ribe provereno ima (posto cesto ima dezinformacija), i na sta ide.
 
Mogao bi da postavis i te informacije koje ti znas da se ne pisemo duplo :) mozda neku sliku da metnes ili tako nesto ..

Evo par slika Dobrodola, ali iznutra

Pozdrav


2602828560103319978S425x425Q85.jpg

2623572260103319978S425x425Q85.jpg

2576902020103319978S425x425Q85.jpg

2163561080103319978S425x425Q85.jpg

2760254280103319978S425x425Q85.jpg

p3020369ov4.jpg
 
Ma samo ti okaci jos koju....ako imas!
Jel na cetvtoj sarance? Od ribolovacke opreme pitaj boga sta se sve moze naci u svim vodama, pa i na obalama, granama itd....

P.S. ako nije problem, pitaj toga ko slika , cime slika?
 
Slike su nastale u martu 2008.godine,i snimio sam ih digitalnim foto-aparatom Olympus
u740 i odgovarajućim podvodnim kućištem. Jezero je bogato raznovrsnom ribom,u čemu prednjače kapitalni primerci šarana. Imam oko 30-ak slika sa tog jezera,pa ako je neko zainteresovan mogu da ih prosledim.
 
Na Dobrodolu važi jedinstvena dozvola. Kod brane je duboko i dubina naglo počinje već posle 7-8 met. kao odsečeno. Preko, do sela nisam pecao. Uglavnom se peca na suprotnoj strani gde je gužva i ima kampera preko cele sezone. Na toj strani ima hladovine, a prići se može višim kolima, zbog traktorskih rovova i velikog poprečnog nagiba puta. Do jezera se stiže putem Inđija- Ruma. U selu Žarkovci se skrene desno, odmah na ulazu u selo, iza stadiona. Zatim se vozi pravo kroz niz veoma oštrih krivina (otkud one u Sremu). Kad se dođe do duge, ravne deonice od 2-3 km skreće se levo prema Dobrodolu i tu je jezero. Za stranu suprotnu od brane, treba preći branu i skrenuti desno prema Šatrincima a zatim desno na prvi letnji put oivičen niskim drvećem. Bistro na Dobrodolu.
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio neki dan tamo,cisto da vidim kakva je voda.Izgleda extra ali je riba u mrestu i nema pecarosa...bar jos uvek.Pricali smo sa gazdom koji kao i svaki gazda hvali svog konja,sisli smo do obale i vedeli dosta sarana uz samu obalu i on se opustio posto nema zive duse,mresti se a dokle ce ne zna se...poseticu ovo jezerce za jedno petnastak dana,za sada obecava bar po izgledu.Mada kako stvari stoje jezero ce se zatvoriti skroz za javnost jer je neki lik kupio sve one njive pa hoce da pusta samo prijatelje,tako da dok se to ne desi juris....Jeste lepo ali malo dalje od Beograda,kad smo slepacka zemlja pa upropastimo ono ispred kuce...
Bistro...
 

Back
Top